Új sajtüzemet avattak a Tolna megyei Szekszárdon, a Tolnatej Zrt-nél. Az üzem 5 milliárdos beruházás eredményeként készült el, itt európai szinten is kiemelkedő technológiával készül a félkemény sajt. A 100 tehenészettel kapcsolatot tartó, évente 260 millió liter tejet feldolgozó Tolnatej Zrt. Magyarország legnagyobb félkemény sajtot gyártó társasága, s a beruházás ennek a pozíciónak megőrzését is szolgálja. Cél az is, hogy az itt készült termékek átvegyék az importált hasonló sajtok helyét. A beruházást kétmilliárd forinttal támogatta a Pénzügyminisztérium.

A háború okozta infláció és energiaválság következtében minden eddiginél fontosabb az önellátás erősítése, a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar fejlesztése – jelentette ki Varga Mihály a Tolnatej Zrt. új üzemének átadó ünnepségén. A pénzügyminiszter szerint a magyar élelmiszeripari vállalkozások a háborús válság ellenére is növelték beruházásaikat, az év első felében több mint 170 milliárd forintot fordítottak fejlesztésekre.

Varga Mihály pénzügyminiszter (k), Horváth István országgyűlési képviselő (b) és Koller Attila, a Tolnatej vezérigazgatója (j) a Tolnatej Zrt. ötmilliárd forintos beruházásból épült szekszárdi sajtüzemének átadásán 2022. szeptember 15-én. Az új üzemben évente 19 ezer tonna sajtot lehet előállítani. MTI/Kiss Dániel

40 százalékos támogatás a fejlesztésre

A miniszter a Tolnatej Zrt. beruházásáról szólva elmondta: az 5 milliárd forint értékű új sajtüzemi komplexum megépítését a kormány 2 milliárd forinttal támogatta. Az új üzemben évente 19 ezer tonna sajtot lehet előállítani, a fejlesztéssel a cég működése és munkahelyei a következő időszakban is biztosítottak - írta az Agrárminisztérium.

Az eseménnyel kapcsolatban a helyi Teol írta meg, hogy a szekszárdi beruházás folytatódik, az ünnepség is a majdani bővítést jelző oszlopsor között felállított sátorban volt. Itt épül az Innovációs Minisztérium 1,3 milliárd forintos támogatásával az a 8500 négyzetméteres csarnok, ahol a sajt további feldolgozását, csomagolását végzik majd.

A Tolnatej Zrt. szekszárdi üzeme 2022. szeptember 15-én. Ezen a napon átadták a cég ötmilliárd forintos beruházásból épült sajtüzemét. Az új üzemben évente 19 ezer tonna sajtot lehet előállítani. MTI/Kiss Dániel

A beszédeket követően az új üzem oldalán emléktáblát avattak. Ezen pedig az áll, hogy az új üzemcsarnokot a Tolnatej Zrt. alapjait lerakó Koller Ferencről nevezik el. Ez meglepetés volt az üzem vezetését évekkel ezelőtt gyermekeinek átadó korábbi vezérigazgató számára.

Marczinkó Zoltán István, a Pénzügyminisztérium versenyképességért és területi tervezésért felelős helyettes államtitkára, Horváth István országgyűlési képviselő, Varga Mihály pénzügyminiszter, Koller Attila, a Tolnatej vezérigazgatója, Koller Ferenc nyugalmazott elnök-vezérigazgató és Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke (b-j) a Tolnatej Zrt. ötmilliárd forintos beruházásból épült szekszárdi sajtüzemének átadásán 2022. szeptember 15-én. MTI/Kiss Dániel

Ezért fontos a fejlesztés Szekszárdon

Óriási mérföldkő ez a mai nap – mondta beszédében Koller Attila, a Tolnatej Zrt. vezérigazgatója. Az új üzemmel tudják megerősíteni azt a pozíciót, amelyet a társaság kivívott magának nem csak a magyar tejpiacon, hanem szerte a világon. Fontos, a generációkon átívelő szakmaiság, hiszen édesapja volt az, aki 40 évvel ezelőtt lerakta a legmodernebb hazai sajtüzem alapját Szekszárdon.

Ma már 13 megyéből ideszállított tejet dolgoznak fel, s elődeik példáját követve döntöttek a fejlesztésről, amelynek során létrehozták Közép-Kelet Európa legnagyobb kapacitású, félkemény sajtot gyártó nagyüzemét. Ez évi 20 millió kilogramm sajt előállítására képes, kielégítve a folyamatosan szigorodó minőségi és élelmiszerbiztonsági követelményeket, s hatékonyan felhasználva az egyre szűkösebben rendelkezésre álló erőforrásokat. Az alacsony munkaerő-igény, a hatékony energiafelhasználás és csökkenő karbantartási költségek mellett a javuló minőség lehetővé teszi versenyelőnyük megtartását - írták.

Megosztás

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás