A szárazföldi gabonafolyosó kialakítását Magyarország mindenben támogatja
Nagy István szerint azonnal meg kell kezdeni a tárgyalásokat, hogy a gabonahajók elhagyhassák a fekete-tengeri kikötőket. A miniszter arra figyelmeztetett, hogy globális élelmiszerválság alakulhat ki, ha az ukrán gabona nem jut el a világpiacra.
"A biztonságos élelmiszerellátás érdekében garantálni kell az Ukrajnából származó gabonaexport folyamatosságát , amihez gyors és hatékony szállítási útvonalakra van szükség" - magyarázta. "A szárazföldi útvonalak szerepe a jelenlegi helyzetben egyre fontosabbá válik".
Ezért Magyarországnak és a régió országainak közös felelőssége a segítségnyújtás, mert az Oroszország és Ukrajna közötti háború veszélyezteti a globális élelmezésbiztonságot. A szolidaritási folyosók jelentősen növelték az Ukrajnából származó gabona- és olajosmag- behozatalunkat, ami az egyik fontos elem. A másik prioritás a szállítási kapacitás bővítése. Nagy István példaként említette, hogy az Eperjeskén és Záhonyon keresztül Ukrajnából hazánkba érkező gabona és napraforgó mennyisége a havi pár tízezer tonnáról kétszázezerre nőtt.
Hirdetés
"Gondoljunk csak a fényeslitkei projektre" - mutatott rá a miniszter. "Magyarország a közelmúltban számos vasúti infrastrukturális fejlesztést hajtott végre". Az átrakodási kapacitás növelésére és új fejlesztések megvalósítására továbbra is szükség van a magyar-ukrán vasúti határ térségében, ez azonban megoldható.
"Érdekünk, hogy az Oroszország és Ukrajna közötti fegyveres konfliktus gyorsan véget érjen" - mondta a miniszter, hangsúlyozva, hogy a béke az alapja a biztonságos élelmiszerellátásnak világszerte.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés