Hirdetés
Állattartás
Kiemelt hírek
Hirdetés
Kapcsolódó videók
Védjük a gyökereket az Agrováció termékével
A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Hirdetés
Több mint 1.100 hirdetés 104 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Eladó John Deere 8345R e23 ILS 2020-as évjáratú traktor
69 900 000 HUF
+ áfaEladó használt MetalFach N267 szervestrágyaszóró
4 990 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 104 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Olcsó az ára, mégis bezuhant a romániai méz exportja
Az év első 6 hónapjában Románia 466 tonna mézet értékesített az Európai Unión kívüli piacokon, ez 51 százalékkal marad el a 2023 azonos időszakában exportált mennyiségtől.
Összeültek a hazai szakemberek: csak az alkalmazkodás, fejlesztés és innováció hármasával lehet sikeres az élelmiszertermelés
Akik hosszú távon a mezőgazdaságban képzelik el a jövőjüket, tudják, hogy csak fejlesztéssel és innovációval maradhatnak pályán – hangzott el a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara összevont osztályülésén.
A medvéknél nagyobb veszély hazánkban a kórt terjesztő kullancs és szúnyog
A magyarországi medvékkel kapcsolatos tudnivalókról, így a medveészlelésekről is beszélt Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság zoológiai referense.
A világon elsőként Dánia adóztatja meg a tehenek károsanyag-kibocsátását
A dán parlament megszavazta a törvényjavaslatot, ami 2030-tól kezdve környezetvédelmi adót vet ki a mezőgazdaságra a károsanyag-kibocsátás után.
Technikai hatékonyság a tejtermelés jövőjéért
Az európai tejtermelés ellenállóbbá tételét célzó megoldásokat vizsgáló kutatás megállapította, hogy a nagyobb technikai hatékonyság a legfontosabb stratégiai elem, amelyet a gazdaságok szintjén tovább kell vinni.
A szalmonella és az E. coli végső ellensége: ismerje meg a Finio és Fortrol erejét
A takarmányban a bakteriális és vírusos szennyeződések, például a szalmonella, jelentős kockázatot jelentenek mind az állati, mind az emberi egészségre. A takarmánytermelésben a kórokozók ellenőrzése ezért az állattenyésztési rendszerek biológiai biztonságának kritikus szempontja. A takarmány-kórokozók kémiai úton történő ellenőrzésének hagyományos megközelítései, bár alapvető fontosságúak, gyakran nem nyújtanak hosszú távú takarmánybiztonságot, ugyanakkor jelentős költségekkel járnak.
A tiszta takarmány javítja a baromfi táplálkozását, a bélrendszer egészségét és a teljesítményt
A takarmány nem csupán „üzemanyaga” a baromfinak; ez az egészség és a növekedés alapja. A termelési költségek akár 70%-át is kitevő takarmány minősége közvetlenül befolyásolja a bél egészségét, a tápanyag felszívódását és a takarmány hatékonyságát.
Kiemelten kockázatos a vaddisznó vadászata járványügyi szempontból
Az őszi-téli időszak hagyományosan a vaddisznó vadászat szezonja, ilyenkor kiemelten nagy az ASP-fertőzés kockázata.
Elmarad a budapesti ANImashEXPO kiállítás, megkérdeztük a részleteket
Rövid hírben közölte a HUNGEXPO Zrt. weboldala, hogy a 2024. november végére tervezett ANImashEXPO kiállítás elmarad.
Agrotechnológiai újdonságokról szólt a budapesti Agtech SUMMIT
November 21-én, Budapesten rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az agrártechnológiai újdonságokról és a jövő mezőgazdaságáról szóló eseményét, az Agtech SUMMIT-ot
Új madárfaj bukkant fel: először találtak Magyarországon tamariszkuszposzátát
A szegedi Fehértavi Ornitológia Tábor munkatársai 2024. november 1-én hazánk legújabb madárfaját találták meg, egy fiatal tamariszkuszposzátát.
A magyarok nem voltak hajlandóak, így Fülöp-szigetekiek fejik a teheneket egy tehenészetben
Homokszentgyörgy, egy kevesebb mint ezerfős somogyi település, hat Fülöp-szigeteki vendégmunkást foglalkoztat a helyi tehenészetben.
Már nyers tejben is megtalálták a madárinfluenza vírusát
Az egészségügyi hatóságok madárinfluenza vírust észleltek egy kaliforniai tejgazdaság kiskereskedelemben kapható nyers tejében.
A hízott liba eladása nőtt, a húshasznúé viszont jelentősen csökkent Magyarországon
A hazai víziszárnyastartás és -feldolgozás növekedést mutat 2024-ben, az egyes fajokon belül a hasznosítási irányok termelési szintje és annak változása eltérő.
Fizetni fognak a gazdáknak, hogy földjük egy részét erdővé alakítsák
Dániában az állati takarmányként termesztett növények, például szénát termelő földekért a kormány hamarosan fizetni fog a gazdáknak, hogy földjük egy részét erdővé alakítsák.
Miért csökkent jelentősen az őzállomány Békés vármegyében?
Békés vármegye erdeiben korábban 20-25 ezer őzet tartottak nyilván, az elmúlt három évben azonban a törzsállomány mintegy egyharmada eltűnt.
Takarmányelemzés valós időben – a hatékonyság növeléséért
A modern tejtermelésben a pontosság és a valós idejű adatok elengedhetetlenek a jövedelmezőség és a fenntarthatóság szempontjából. A Dinamica Generale NIR On Tank fejlett megoldást kínál. A rendszer közvetlenül a takarmánykeverő kádra telepítve a takarmányozás irányítása és a tejtermelés optimalizálása érdekében biztosítja az egyenletes táplálkozási minőséget és a működési hatékonyságot.
Miért létfontosságú a szelén a sertések számára, és hogyan javíthat a hozamokon?
A szelénhiány a sertések csökkent növekedésével és szaporodási teljesítményével függ össze. Ezért az állatok szelénigényének kielégítése az optimális termelési hatékonyság, a termelői jövedelmezőség és a fogyasztók tápláló fehérjeforrással való ellátásának egyik kulcstényezője.
Hirdetés