Az aranysakál kiszoríthatja a vörös rókát
Egyre többször hallani, hogy mekkora károkat okoznak az aranysakálok Magyarországon. Az állat a legnagyobb számban Somogy- és Baranya-megyében fordul elő, de más térségekben is szép számmal van belőlük. A visszatelepülő aranysakál kihívás elé állítja a vadgazdálkodókat.
A Vadalarm cikke alapján a jelenlegi állomány nagysága már csak azért is meglepő, mert egy időben szinte teljesen eltűntek az országból. Ez részben a vadászat, részben a tájalakítás következménye volt. Az 1990-es években viszont újra megjelentek és számuk azóta egyre csak növekszik.
Milyen állat az aranysakál?
Az aranysakál a kutyafélék családjába tartozik, toportyánként és nádi farkasként is nevezik. Gyakran tévesztik össze a rókával, ám a sakál annál nagyobb és kártékonyabb is. Táplálékát főként rágcsálók teszik ki, ínséges időkben azonban a dögöt sem veti meg . Ilyenkor jellemző rá az is, hogy
némi élelem reményében lakott területeken portyázik.
Hirdetés
Honnan jön ez a sok aranysakál?
A szakemberek szerint elszaporodásuk a szomszédos országokban fellelhető nagy létszám következménye, onnan találtak vissza Magyarországra. A faj nem védett, egész évben vadászható, számuk évről évre mégis növekszik. Arról, hogy az állatok milyen hatással lehetnek majd a vadgazdálkodásra, megoszlanak a vélemények. Míg egyesek szerint megjelenése akár előnyös is lehet, addig a vadászok az őzállomány csökkenésének okát az aranysakálok számlájára írják.
Az őzeken kívül kérdéses, hogy vajon a rókák állományára milyen hatással lesznek a sakálok. A két faj ugyanis csakis egymás kárára nyerhet teret, a rókák pedig kisebb termetük miatt nem képesek felvenni a versenyt az aranysakállal.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés