Megjelentek a VP3-14.1.1-18 A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás részletei. A Felhívás célja a tejhasznosítású juh- és/vagy kecsketartás támogatása, hogy a gazdálkodók teljesíteni tudják az állatok javát szolgáló szigorú higiéniai és takarmányozási előírásokat. Ezért az Európai Unió vissza nem térítendő forrást biztosít részükre, kompenzálva a növekvő kiadásokat.
A Felhívás meghirdetésekor, a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 0,68 milliárd Ft. A támogatott támogatási kérelmek várható száma 350 darab.
Megjelentek a tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás részletei (Fotó: Pixabay, analogicus)
A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásból áll. Kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt igényelhető. Az alaptámogatáshoz a kiegészítő támogatások egymástól függetlenül igényelhetők, azonban a kiegészítő támogatások igénybevétele nem kötelező.
Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek:
A támogatást igénylő által tartott ENAR adatbázisban nyilvántartott 1 évet betöltött tejhasznosítású anyajuhok és/vagy anyakecskék után 3 éven keresztül támogatási évente állategységenként, a támogatási kérelem kedvező elbírálását követően 2021-ig, meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó a felhívásban meghatározott kötelezettséget vállal és annak eleget tesz.
Alaptámogatáshoz kapcsolódó tevékenységek:
Állatsűrűségre vonatkozó kötelezettség betartása érdekében a támogatást igénylő köteles a támogatott tenyészetben a tejhasznosítású juhok és kecskék számára, az előírtnál 20%-al nagyobb, azaz 1,2 m2 nagyságú férőhelyet biztosítani egyedenként, azaz 1,2 m2 -en legfeljebb 0,15 ÁE tartható.
Gondozói felügyeletre vonatkozó kötelezettség betartása érdekében a 807/2014/EU rendelet 10. cikk a) pontjának „állatgondozás” előírása szerint a támogatást igénylő a tejhasznosítású juhokat és/vagy kecskéket naponta legalább két alkalommal ellenőrzi.
Fejési technológiára és preventív beavatkozásokra vonatkozó kötelezettség betartása érdekében a 807/2014/EU rendelet 10. cikk a) pontjának „állatgondozás” előírása szerint a támogatást igénylő köteles a tejhasznosítású juhok és/vagy kecskék gondozását végző minden személlyel a fejési szabályzat tartalmát megismertetni, és a fejlési szabályzathoz kapcsolódóan elméleti és gyakorlati oktatást biztosítani. A támogatást igénylő köteles a tejhasznosítású juhok és/vagy kecskék lábvég betegségeinek megelőzése céljából körmölést és lábfürösztést végezni.
A támogatási kérelmet kizárólag elektronikus úton, ügyfélkapun keresztül, az egyes mezőgazdasági és agrárvidékfejlesztési támogatások igénybevétele esetén az elektronikus kérelembenyújtás alkalmazásáról szóló kormányrendeletben meghatározott elektronikus űrlapkitöltő szolgáltatás segítségével előállított elektronikus űrlapon, ügyfélkapun keresztül lehet benyújtani 2018. december 1. és 2018. december 21. között.
A további részletekért
kattintson ide.