Szűrők
Találatok száma: 16
Kategóriák:
Dátum
Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

db/oldal

Meghosszabbítható a glifozát további használata az EU-ban az EFSA szerint

2023.07.18.

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) legutóbbi véleménye szerint támogatható az Európában legszélesebb körben használt és vitatott gyomirtószer, a glifozát használatának meghosszabbítása. Környezetvédő szervezetek felháborítónak tartják a döntést, felszólítják az Európai Bizottságot, hogy tegyen javaslatot a glifozát betiltására, a tagállamokat pedig arra, hogy támogassák a tilalmat.

Magyarország is csatlakozik az afrikai sertéspestis terjedése ellen indított kampányhoz

2023.06.30.

Az immár negyedik éve tartó #StopASF (#StopAfricanSwineFever – Állítsuk meg az afrikai sertéspestist) kampány 18 európai országban, köztük Magyarországon is felhívja a gazdák, vadászok és az állatorvosok figyelmét erre a rendkívül fertőző betegségre. A program arra ösztönzi az érdekelteket, hogy lépéseket tegyenek a betegség terjedésének megállítására.

Egy új javaslat a csirke- és a tojástermelést is ellehetetlenítené a NAK és a BTT szerint

2023.04.26.

Súlyos károkat okozna az európai uniós – így a magyar – csirke- és étkezési tojás-termelőknek, ha megvalósulna az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal (EFSA) legújabb tanulmányában rögzített állatjóléti javaslatcsomag a Baromfi Termék Tanács (BTT) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerint.

Rovarélelmiszerek az európai küszöbön: nem eszik olyan forrón a sáskát

2023.02.15.

A rovarevéssel szembeni hisztéria azután ívelt fel, hogy az Európai Unióban 2023. január végétől felvették az engedélyezett új élelmiszerek közé a házitücsökből készült zsírtalanított port, illetve a különféle alombogárlárvából készülő alapanyagokat. Ezzel a magyarországi forgalmazás is lehetséges.

Tömeges ételmérgezések Európában: ki kell dobni, vagy vissza kell vinni az érintett termékeket

2022.04.12.

Élelmiszereket hívtak vissza Európa-szerte miután az Egyesült Királyságból, Franciaországból, Belgiumból, Németországból, Írországból, Luxemburgból és Dániából is tömeges ételmérgezéseket jelentettek. Az említett országok figyelmeztették a fogyasztókat, hogy vigyék vissza vagy dobják ki a szóban forgó termékeket, mert sok ember megbetegedett szalmonella- és Escherichia coli-fertőzésben.

Betiltotta a fehérítő E171 élelmiszer-adalékanyagot az Európai Bizottság

2022.02.18.

Betiltotta az Európai Bizottság a titán-dioxid néven is ismert E171 élelmiszer adalékanyagként való használatát – derül ki a bizottság sajtóközleményéből. A rendelkezés fél évnyi türelmi időt követően, nyártól lesz hatályos. Sztella Kiriakídisz, a szervezet egészségügyért és élelmiszer-biztonságért felelős biztosa elmondta, hogy a tiltó határozattal egy olyan élelmiszer-adalékot vonnak ki, ami már nem minősül biztonságosan fogyaszthatónak.

Mi legyen a glifozát státusza Európában? Most beleszólhat, aki akar

2021.10.09.

Párhuzamos konzultációt kezdett a glifozát tudományos értékelésének jelentéstervezetéről az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) és az Európai Vegyianyag-ügynökség (ECHA). A glifozát hatóanyag európai uniós státuszának megújításáról szóló értékelő jelentés nyilvános konzultációja 60 napig tart. Az érdeklődőknek ennyi idő áll rendelkezésükre, hogy szakmai észrevételt tegyenek a mintegy 11 ezer oldalas tervezettel kapcsolatban, amit a Franciaország, Magyarország, Hollandia és Svédország nemzeti illetékes hatóságaiból álló Glyphosate Assessment Group (AGG) készített.

Kiadta az EFSA, melyik élelmiszerekben van a legtöbb növényvédőszer maradék

2021.05.15.

Elérhető az Európai Unióban az élelmiszerekben található növényvédőszer maradék tartalomról szóló legfrissebb jelentés. A dokumentum áttekintést nyújt az EU területén széles körben fogyasztott élelmiszerekből összeállított termékkosár szermaradék szintjeiről. 2019-ben összesen 96302 mintát vizsgáltak. Ezek 96,1 százaléka a jogszabályban maximálisan megengedett szermaradék értékek alatt maradt. Az EU által koordinált ellenőrzési program (EUCP) keretében elemzett részminta (12 579) 98 százaléka volt a rendeletben meghatározott határokon belül.

Búcsúzik a mankoceb gombaölő: nem újítja meg a növényvédő szer hatóanyag engedélyét az Európai Bizottság

2021.03.06.

Az Európai Bizottság a növényvédő szer hatóanyagok felülvizsgálati programja során a mankoceb hatóanyag megújításának elutasításáról döntött. Ennek értelmében 2021. július 4-ig az Európai Unió minden tagállamában visszavonják az egyik legnagyobb mennyiségben felhasznált gombaölő szer hatóanyag, a mankoceb összes készítményét. A bizottság a készítmények forgalmazására és felhasználására adható türelmi idő lejáratát 2022. január 4. napjában állapította meg.

Megvan a minősítés: emberi fogyasztásra alkalmas a lisztkukac az Európai Unióban

2021.02.02.

Az Európai Unió égisze alatt működő Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) közreadott véleménye szerint emberi fogyasztásra alkalmasak a közönséges lisztbogár (Tenebrio molitor) lárvájából készített élelmiszerek. Az uniós ügynökség első vizsgálati jelentését a közönséges lisztbogár lárvájából készített élelmiszerek uniós engedélyezésére irányuló kérelem alapján készítette. Az állásfoglalás szabad jelzést ad a lisztbogárlárva élelmiszeripari felhasználásának.

Veszélyes is lehet az egészségesnek mondott chiamag, vizsgálják, hogy mennyire

2020.10.23.

Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (European Food Safety Authority, EFSA) legfrissebb értékelése a hőkezelt chiamagok (120 °C feletti hőmérsékleten) feldolgozási vagy főzési eljárások során való biztonságosságára vonatkozik, amely a technológiai szennyező anyagok aggályos szintjének kialakulását eredményezheti. Tovább vizsgálják, mennyire kockázatos a chiamag kiterjesztett felhasználása.

Hogy ne legyen több haláleset: EFSA-javaslatok a lisztériafertőzés csökkentésére

2020.05.13.

Felmérte a fagyasztott gyümölcsök és zöldségek egészségügyi kockázatait a 2015 és 2018 közötti több országot érintő, a csemegekukoricához kapcsolódó kitörés után az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA). A szervezet olyan lépéseket határozott meg, amelyeket az élelmiszeripari vállalkozások a fagyasztott zöldségfélék Listeria monocytogenes fertőzésének csökkentése érdekében alkalmazhatnak.

Bajban az európai növényvédelem: két fontos hatóanyag engedélyének megújítását szavazta le az Európai Unió

2019.12.23.

Aggályosnak találta az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) által feltérképezett humánegészségügyi kockázatokat az Európai Bizottság, ezért nem javasolta a klórpirifosz és klórpirifosz-metil hatóanyagok engedélyének megújítását. A tagállamok többsége támogatta a határozattervezeteket. Az EFSA augusztusban kiadott jelentése szerint a klórpirifosz és klórpirifosz-metil hatóanyagok a gyanú szerint idegrendszeri és genetikai elváltozásokat okozhatnak, ezért az Európai Bizottság javasolja a tagállamoknak, hogy 2020 januárjától ne újítsák meg a hatóanyagok felhasználási engedélyét.

Alig marad növényvédőszer az uniós élelmiszerek többségében az EFSA szerint

2019.07.20.

Megjelent az EFSA legújabb növényvédőszer-maradék jelentése. Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság értékelése szerint a 2017-ben Európában végzett növényvédőszer-maradék vizsgálati program eredményei alapján a vizsgált élelmiszerminták mintegy 96 százalékánál a mért szermaradék mennyisége a megengedett határérték alatt volt. A minták körülbelül 54,1 százalékánál pedig egyáltalán nem volt kimutatható szermaradék.

Glifozát engedélyezése a küszöbön? Kinek van igaza?

2017.09.26.

Újabb csavar a már régóta húzódó ügyben. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a következő években a kaszálásos gyomirtás egy részét újra kiválthatja a glifozátos permetezés. A glifozát engedélyezése a küszöbön áll.

Hirdetésfeladás