Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Újra szárnyalhat a magyar húsgalamb-tenyésztés, debreceni szakkönyv segít ebben
Tanulmánykötetben összegezték a galambhús-termelés szempontjából meghatározó, aktuális molekuláris genetikai kutatásokat a Debreceni Egyetem MÉK Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központ munkatársai. A szakmai kiadvány a hazai húsgalamb-tenyésztés versenyképességének növelését támogatja.
A mesterséges intelligenciához hasonlóan tanulnak a galambok
A galamboknak is megvan a magukhoz való eszük. Az általuk alkalmazott tanulási folyamat megegyezik a mesterséges intelligencia (MI) által használttal. Egy új tanulmány arra mutatott rá, hogy a galambok által használt problémamegoldás nagyjából ugyanaz, amit a mesterséges intelligencia is alkalmaz, idézte a ScienceDaily Brandon Turner-t, az Ohio Állami Egyetem pszichológus professzorát.
Növekszik az igény a hazai prémium galambtermékekre
Egyre nagyobb igény mutatkozik a hazai prémium galambtermékekre, főként a külső piaci értékesítési területeken. Ezek kiszolgálásához szükséges a húsgalambágazat fellendítése.
Kutatják és fejlesztik a különleges minőségű magyar hústermékek alapját adó galambtenyésztést
A hazai házigalamb-tenyésztés fejlesztése a célja a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központjában folyó vizsgálatoknak. A genetikai és genomikai kutatások a precíziós technológiák bevezetését és a különleges hústermékek fejlesztését is támogatják. A központ munkatársai néhány éve hazánkban elsőként kezdték meg a házigalamb molekuláris genetikai és genomikai vizsgálatait.
Kegyetlen bosszú a kirúgásért: több mint 200 galambbal végzett egy férfi Monoron
A monori rendőrnyomozók őrizetbe vették azt a 39 éves pilisi férfit, aki a gyanú szerint kirúgása miatt bosszúból megölte volt munkaadójának 214 galambját, 36 galambnak pedig szárnyát és lábát törte. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a 36 éves galambász 2021. június 22-én, kedd reggel szembesült azzal, hogy valaki végzett az állataival. A madarak testét az otthona udvarán lévő galambházban, zsákba dobva találta meg. Az állatok értéke 720 ezer forint.
A világ legdrágább versenygalambjának saját testőrei vannak
New Kim, egy kétéves belga versenygalamb lett a közelmúltban a világ legdrágább galambja, miután egy dél-afrikai gyűjtő 1,3 millió eurót (462 millió forint) ajánlott fel érte egy online aukción.
393 millió forintot fizettek egy versenypostagalambért Belgiumban
Rekordáron, 1,252 millió euróért (393 millió forint) cserélt gazdát Armando, Belgium legjobb versenypostagalambja egy online aukción.
Már csak néhány napig lehet beadni a támogatási kérelmet haszongalamb vásárlására
Utolsó szakaszához ért a haszongalamb vásárlásához nyújtott csekély összegű támogatási kérelem benyújtása. Fontos információ az igénylőknek, hogy most „átmeneti támogatás” címén, megváltozott nyomtatványon igényelhető október 15-ig. Támogatásra az jogosult, aki a támogatási időszakban legalább 100 olyan haszongalambot vásárolt, amelyet állandó lábgyűrűvel láttak el. A támogatás mértéke a vásárolt haszongalamb ellenértékének 75 százaléka, de legfeljebb 6000 forint/haszongalamb.
Állatok, amik tenyésztésével szert tehet egy kis mellékesre
A koronavírus kitörését követően több emberben is felmerült annak a kérdése, hogy nem-e lenne jobb megoldás saját magának előállítani a zöldséget, gyümölcsöt vagy éppen az ételhez szükséges húsféléket. Így többen is kertészkedésre, valamint háztáji állatnevelésbe kezdtek, amely Magyarországon sosem volt ismeretlen. Sőt, mondhatni hagyománya van a sertés, a baromfi, vagy éppen a szarvasmarha tartásának háztáji szinten, továbbá többen foglalkoztak méhészettel, nyúltartással és galambtartással is, viszont ez korántsem volt annyira ismert, mint előbb említett társaik. Pedig utóbbiak a jövedelmezőbb állatok, persze nem a hobbi jelleg terén, hanem inkább nagy létszámú tartás esetén.
Külföldön is népszerűek a hófehér magyar galambok - videóval
A röpgalambászok és a díszgalambászok is kedvelik a csepeli magasröptű hófehér keringő galambokat. A fajta kialakulása teljes mértékben nyomon követhető, amely egyben különleges élő relikvia is, hiszen Csepelnek abban korszakában keletkezett, amikor a mai panelépületek helyén még családi házak álltak. A feljegyzések alapján 1930-ban Korényi István csepeli röpgalambtenyésztő röptetett fehér galambokat, melyeket a Magyar Galambtenyésztők Országos Egyesülete 1941-ben az általa megalkotott fajtaleírás alapján új fajtának fogadott el. Korényi István igen szakszerű, pontos munkát végzett – napjainkban is az általa megalkotott standard van életben.
Pénz, határidők, beruházások - itt az októberi agrártámogatás összefoglaló
Szeptemberben is több hírünk szólt a támogatásokról, amelyekből nagyon sok pénzt igényelhetnek a magyar mezőgazdaság szereplői. 6 ezer forint jár egy húsgalambra, 1200 hektárnyi állami földet vehetnek használatba az önkormányzatok, és rengeteg pénzből újult meg Hajdú-Bihar megye mezőgazdasági útjainak egy része. Összegyűjtöttük az elmúlt hónap pályázataival, befektetéseivel és kifizetéseivel kapcsolatos anyagait, itt az októberi agrártámogatás összefoglaló!
Több ezer forintos támogatást lehet igényelni egy húsgalamb után
Az exportpiacra történő termelésen túl a hazai termelés újbóli beindítása is hozzájárulhat a hátrányos társadalmi-gazdasági helyzetű kistérségek népességmegtartó képességének javításához. Ennek érdekében vissza nem térítendő támogatást lehet igénybe venni a haszongalamb-vásárlásához. A mezőgazdasági csekély összegű nemzeti támogatás összege madaranként legfeljebb 6000 forint lehet, és egy húsgalamb után kizárólag egy alkalommal igényelhető.
Sokszínűbb lehet az állattenyésztés a Nemzeti Húsgalamb Program kiteljesedésével
A Nemzeti Húsgalamb Program a sokszínűbb állattenyésztéshez, a réspiacok eléréséhez és új haszongalamb-tenyésztő vállalkozások kialakulásához, sőt, hátrányos helyzetű térségek felzárkóztatásához, a vidéki családok önellátásához vezethet. A „Szárnyaló gazdaság” nevű kezdeményezés - egyelőre mintaprojektként - nagy lehetőséget kínál a hazai húsgalambágazat újjászervezésére és fellendítésére.
Tavasszal egyre bátrabbak a haszonállatokat veszélyeztető kisragadozók
A galambokon kívül a különféle kisragadozók is tavasszal szaporodnak. A kis termetű állatok nőstényei anyai ösztöneik által hajtva ilyenkor sokkal bátrabbak és vérmesebbek, mert minél több táplálékot akarnak szerezni az utódaiknak. Ezért nyugodtabb környezetben akár fényes nappal láthatjuk őket, az alkonyat beköszöntével pedig különösen aktívakká válnak. A menyét és a nyest nagy károkat okozhat és néha céltalan öldöklést is végezhet a nyúl-, galamb- és baromfiállományban.
A húsgalambtenyésztés felfuttatását a Debreceni Egyetem is támogatja új képzésével
Továbbképzést hirdet a húsgalamb-tenyésztés iránt érdeklődők számára a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A januárra tervezett szakmai program az egyetemi alapképzésben oktatott haszongalamb-tenyésztés tantárgy tematikájára épül.
Vennék-vinnék a magyar galambhúst külföldre, ha lenne
Korábban majdnem minden háznál tartottak galambot, mert a galambhús népélelmezési cikk volt. Mára tartása és fogyasztása is jelentéktelenné vált, pedig kiváló biológiai értékű élelmiszerről van szó. A galambtenyésztő gazdaság a hazai húsfogyasztók idegenkedése miatt alacsony szinten stagnál, az exportlehetőséget pedig a szervezetlenség miatt nem tudják kihasználni. Újraéleszthető-e a húsgalamb tenyésztése?
Együttműködési megállapodást kötött a NAK a Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetségével
Együttműködési megállapodást írt alá a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetségével (MGKSZ) 2014. november 21-én Budapesten.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!