Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Magyar farmmenedzsment rendszer segíti a gazdákat és a szaktanácsadókat
A FarmLYNX rendszer használatával ez az adminisztratív kötelezettség többé nem okoz gondot: mindössze 2-3 perces munkát igényel az adatok áttöltése.
Új fejlesztésekkel javította az elektronikus Gazdálkodási Napló rendszerét a Nébih
Élesedett az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) legújabb fejlesztési csomagja.
A Nébih keresi meg az érintett gazdálkodókat az eGN-adategyeztetés miatt
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) eGN rendszerébe 2024. február 15. éjfélig lehetett feltölteni a gazdálkodási naplókat. A napokban a hivatal egyedileg, elektronikus úton keresi meg az érintetteket, akiknél a beadott adatok alapján további adategyeztetésre van szükség a 2023. évi gazdálkodási naplóval kapcsolatban. Az eGN-ben történő ellenőrzésére március 14-ig lesz lehetőség.
A támogatások múlnak az elektronikus Gazdálkodási Napló feltöltésén
Nem éri meg halogatni az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) feltöltését, a mielőbbi ügyintézéssel már most teljesíthető az egész éves adminisztrációs kötelezettség és elkerülhető a januári sorban állás. Egy teljesen új, tartalmában és az érintett gazdálkodók számában is szélesebb körű az adatszolgáltatás.
Eddig csak hét piaci eGN-szoftver üzemelhet élesben
Érdemes figyelnie a döntésükre azoknak, akik az elektronikus gazdálkodási naplót piaci szoftverrel szeretnék vezetni. A Nébih azt javasolja, hogy az érintettek a szoftverválasztás előtt mindenképpen informálódjanak arról, hogy az alkalmazás tud-e csatlakozni az eGN-hez. Fontos, hogy magát a szoftveres kapcsolat megvalósítását kizárólag az üzemeltető cégek kezdeményezhetik a hivatalnál.
AÖP-változások és javaslatok, támogatások és beruházások - itt az agrártámogatások összefoglaló
Augusztusban az eső és a támogatásokról szóló hírfolyam is ömlött a weboldalunkon. Megírtuk, milyen tanácsok és tudnivalók fontosak az Agro-ökológiai Program alkalmazásához, hogy mintegy 4 milliárd forintra pályázhatnak még a gazdálkodók a MAHOP felhívásban és hogy összesen 14 pályázatnál módosultak a gazdálkodási napló vezetéséhez kapcsolódó szabályok. Beszámoltunk róla, hogy négyféle pályázattípust ajánl az EU a gazdálkodáshoz, továbbá arról, hogy kutatás és fejlesztés segíti a magyar bogyós gyümölcs termesztését Nyugat-Nógrádban és Fertődön is. Itt az agrártámogatások összefoglaló!
Összesen 14 pályázatnál módosultak a gazdálkodási napló vezetéséhez kapcsolódó szabályok
A Vidékfejlesztési Program keretében korábban megjelent több pályázati felhívás esetében módosultak a gazdálkodási napló vezetéséhez kapcsolódó szabályok, elsősorban az agrártámogatási rendszer 2023-tól megvalósuló egységesülési folyamatára tekintettel. Erre hívta fel a figyelmet Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár az Agrárminisztérium közleményében.
Tovább fejlesztette az elektronikus gazdálkodási naplót a Nébih
Újabb funkciókkal bővítette az elektronikus gazdálkodási naplót a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Nagy segítséget nyújt a felhasználók számára, hogy az eGN-ben már másolhatnak és exportálhatnak is az elkövetkezendőkben. A hivatal célja, hogy a folyamatos fejlesztések által egyre felhasználóbarátabb rendszer álljon az ügyfelek rendelkezésére.
Segít a Nébih a gazdálkodási napló kitöltésében
A jelenleg érvényes szabályok szerint a gazdálkodók elektronikusan és papír alapon is vezethetik a gazdálkodási naplót. A Nébih elkészítette a papír alapú vezetéshez használandó nyomtatványt és a kitöltését segítő útmutatót. A Gazdálkodási napló lapjait attól függően kell kitölteni, hogy milyen támogatásokat vesz igénybe a termelő, melyhez jogcímenként részletes segítséget találnak az útmutatóban.
Segít a termelőknek a Nébih: új funkciókkal bővült az elektronikus gazdálkodási napló
„Visszavonás” és „Listázás” funkciókkal bővítette a Nébih az elektronikus gazdálkodási naplót (e-GN). A folyamatos fejlesztéssel a hivatal célja az, hogy minél inkább felhasználóbarát legyen a rendszer. Az új fejlesztések e törekvés legújabb elemei. A gazdálkodási napló kezelője a „Visszavonás” funkcióval a pontatlanul vagy tévesen felvitt adatsorokat törölheti. A másik új funkció a „Listázás”.
Nyugtat a Nébih: csak a permetezési naplót kell az e-GN-ben vezetni
A Nébih felhívta a gazdálkodási napló (GN) vezetésében érintettek figyelmét, hogy jelenleg csak a növényvédő szeres kezelések, azaz a permetezések adatainak rögzítése kötelező a hivatal elektronikus rendszerében. A növényvédő szeres kezelések esetében érvényes előírás, hogy idén januártól elektronikusan kell vezetni a permetezési naplót az e-GN-ben.
A Gazdálkodási napló precíz vezetése visz el a pályázati pénzhez
Az újonnan induló Agro-ökológiai Program esetében a támogatás egyik feltétele a Gazdálkodási napló vezetése és elektronikus benyújtása, de maga az elektronikus vezetés önkéntes, a gazdálkodó döntésétől függ a következő esztendőben. A megfelelő felkészülési idő biztosítása érdekében 2023-ban nagyfokú rugalmassággal kerül be az agrártámogatási rendszer adminisztratív feladatai közé a napló vezetése.
Pénz, pályázat, fejlesztés: itt a márciusi agrártámogatások hírösszefoglaló
A 2022-es év februárjában is sok pénzről és támogatásról számoltunk be az európai és a magyar mezőgazdaság vonatkozásában. Fontos anyagokat szerkesztettünk a Közös Agrárpolitika támogatásainak újdonságairól, a Green Deal megvalósításának lehetséges forgatókönyveiről. Beszámoltunk róla, hogy több helyen módosultak a gazdálkodási napló vezetésével kapcsolatos szabályok. Cikkbe kerültek az őstermelők és a támogatások, megírtuk mit nem kell számítani a jövedelemnél és a bevételi értékhatárnál. Érdemes átolvasni a márciusi agrártámogatások hírösszefoglaló anyagunkat, mert hasznos információkat hoztunk benne.
Összesen 6 helyen módosultak a gazdálkodási napló vezetésével kapcsolatos szabályok
Megjelent a Magyar Államkincstár 89/2021. számú közleménye, ami a gazdálkodási napló vezetésével kapcsolatos szabályokra hívja fel a figyelmet. Az új módosítás célja a gazdálkodási napló vezetéséről szóló 118/2020. (XII. 21.) számú Kincstár Közlemény alapján kötelezően alkalmazandó gazdálkodási napló nyomtatvány kitöltésével kapcsolatos segédlet, valamint a közlemény gazdálkodási napló vezetésével érintett intézkedései módosításának a közzététele.
Új fejlesztés készült el a Gazdálkodási napló és üzemirányítás javítására
Fontos nyomtatványok beküldésének programozásához szükséges fejlesztések készültek el a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) rendszerében. Az új kódtárak a támogatási felhívásokban rögzített kötelezően beküldendő web Gazdálkodási napló adattartalom, valamint a kizárólag elektronikus úton beküldhető, a vizek mezőgazdasági eredetű nitrátszennyezéssel szembeni védelméhez szükséges cselekvési program részletes szabályairól, valamint az adatszolgáltatás és nyilvántartás rendjéről szóló 59/2008. (IV. 29.) FVM rendelet 10. § (2) bekezdésében meghatározott adatszolgáltatási kötelezettség (nitrát adatlap) területeire vonatkoznak.
Utolsó figyelmeztetés: 100 ezer forintos büntetést kockáztat, aki nem teljesíti a nitrát-adatszolgáltatás kötelezettségét
A nitrátérzékeny területeken mezőgazdasági tevékenységet folytatóknak, valamint az ország egész területén a területi érzékenységtől függetlenül minden állattartónak, aki a magánszemély háztartási igényeit meghaladó mértékben állatot tart a naptári évre vonatkozóan (január 1.-december 31.) adatszolgáltatást megalapozó folyamatos nyilvántartást kell vezetnie a gazdálkodási naplóban, vagy annak adattartalmával megegyező egyéb nyilvántartásban. Aki elmulasztja a nitrát-adatszolgáltatás teljesítését, bírságot kaphat.
Bukhatja a támogatást, aki február 1-ig nem küldi be a gazdálkodási napló adatait
Mivel a megszokott január 31-i határidő 2021-ben vasárnapra esik – február 1-én, hétfőig kell beadni a gazdálkodási napló egyes adatait (web-GN) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz. Eddig a több mint 22 ezer érintett megközelítőleg kétharmada tett eleget az adatszolgáltatási kötelezettségnek. A február 1-i határidő jogvesztő, az adatszolgáltatás elmulasztása akár a támogatás 30 százalékának levonásával is járhat.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!