Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Mennyire esik vissza a magyar repcetermesztés?
A repce vetésterülete Magyarországon idén várhatóan nem éri el a 130 ezer hektárt, ami jelentős visszaesés az előző évekhez képest.
Idén is adatalapú fajtakísérletek segítik a magyar gazdákat
Véget ért a Gabonatermesztők Országos Szövetsége, a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos őszi búza és őszi káposztarepce posztregisztrációs fajtakísérlete. Az objektív felmérés eredményeit 2023-ban is összefoglaló kiadványokban tették közzé az érdeklődők számára a szervezők.
Petőházi Tamás beszélt az idei gabonatermés helyzetéről
A magyarországi gabonatermesztők bíznak a jó termésben, az állományaik szépen fejlődnek – mondta az MTI kérdésére a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke. Petőházi Tamás szerint a magyar gazdák mindent megtesznek a kiváló minőségért, és remélik, hogy idén nem kell jelentős csapadékhiánnyal szembesülniük.
Díjazták a magyar kísérlet legjobbjait: őszi búza, kukorica és repce versenyzett
A Gabonatermesztők Országos Szövetsége, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács által szervezett őszi búza, kukorica és repce posztregisztrációs fajtakísérletekben részt vevő vállalatok, illetve a legjobb fajták, valamint hibridek tulajdonosai a budapesti AGROmashEXPO és AgrárgépShow keretében vették át díjaikat.
Megvannak a magyar fajtakísérlet eredményei: ezek a legjobb őszi búzák és repcék
Elkészült a Gabonatermesztők Országos Szövetsége, a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos őszi búza és őszi káposztarepce posztregisztrációs fajtakísérletének értékelése. Tavaly ősszel 8 helyszínen összesen 59 őszi búza fajtát, repcéket pedig 6 helyszínen vetettek el kisparcellás összehasonlító kísérletekben.
Erősödik a banki segítség a gabonatermesztőknek, akik szakmai tudásukkal támogatják a pénzintézet embereit
Megújította stratégiai együttműködését a Takarék Csoport és a Gabonatermesztők Országos Szövetsége, hogy közösen támogassák a gazdákat a többszörösére drágult műtrágya, az egyre növekvő termelési költségek miatt szükséges alkalmazkodásban. A cél a gabonatermesztés hatékonyságának növelése mellett az is, hogy a szántóföldi növénytermesztők igényeire szabott banki finanszírozást biztosítsanak.
Idén is elindultak a GOSZ-VSZT-NAK búza, kukorica, repce fajtakísérletek
Oklevéllel és emlékplakettel díjazta a Gabonatermesztők Országos Szövetsége, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács a 2020-as őszi búza, kukorica és repce posztregisztrációs fajtakísérletek résztvevőit és a legjobban teljesítő fajták tulajdonosait. Az elismeréseket a NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow keretében adták át a Fejér megyei Mezőfalván. Mint a rendezvényen elhangzott: a három szervezet idén is folytatja országos kísérleteit a gazdák objektív tájékoztatása érdekében.
Idén is felmérte a legjobb kukoricákat a GOSZ-NAK-VSZT trió
Összesen 38 kukorica hibridet teszteltek a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos posztregisztrációs fajtakísérletében idén. Takács Géza, a VSZT elnöke elmondta, hogy a kukorica az egyik legfontosabb és legnagyobb területen termelt szántóföldi növény Magyarországon. A gazdálkodók részéről jogos igény, hogy a termesztésbe kerülő fajtákról objektív, széleskörű információval rendelkezzenek. A posztregisztrációs kísérletünk ebben nyújt nekik komoly segítséget, immár 14 esztendeje.
Idén már repce fajtakísérletek is lesznek a GOSZ-VSZT-NAK együttműködésében
Ebben az évben is elindultak a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara posztregisztrációs fajtakísérletei. A szakemberek a hagyományos kukorica és őszi búza kísérletek mellett idén először az őszi káposztarepcét is tesztelik. 8 helyszínen, 2 éréscsoportban 25 fajta került be a kísérletbe.
Jelentősen befolyásolja a gabonaárakat a koronavírus
A koronavírus európai terjedését követő intézkedések befolyásolják a gabonakereskedelmet. Most a kiszállítások időszakában vagyunk, új üzletkötések ilyenkor többnyire nem történnek. Pánikhelyzetek az elmúlt években is voltak már a gabonapiacon, de az árak pontos mozgását egyelőre nem lehet megjósolni. Az mindenesetre valószínűsíthető, hogy az idén nagy kilengésű ármozgások lehetnek lefelé és felfelé is – mondta Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.
Megvannak a legjobb szemeskukorica hibridek
Közel 40 kukorica hibridet teszteltek az elmúlt hónapokban a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara posztregisztrációs fajtakísérletében. A tizenharmadik alkalommal megvalósított felmérés kézzelfogható segítséget nyújt a gazdálkodók számára, anyagunkban éréscsoportonként számolunk be a szemeskukorica fajtakísérletben mért legjobb eredményekről.
Nagy bajba kerülnek azok a gabonatermesztők, akik nem változtatnak
Lehet még mit javítani a hazai gabonatermesztésen, hiszen míg a világon folyamatosan nőnek a termésátlagok, addig Magyarországon a kukoricáé és a búzaé is stagnál - mondta egy siófoki konferencián Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke. A szakember szerint bajban lesznek azok a gazdák, akik nem tudnak többet termelni búzából jövőre, mert ha a jelenlegi folyamatok változatlanul mennek tovább, akkor egyre nagyobb lesz az árbevételhiány.
Szárazság, viharok, és fertőzések nehezítették a magyar gabonatermesztők dolgát idén
Szántóföldi növénytermesztési szakmai konferenciát rendezett a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a 79. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon. Ezen tartották meg az őszi búza posztregisztrációs fajtakísérlet ünnepélyes eredményhirdetését. A Gabonatermesztők Országos Szövetségével (GOSZ), a Növényvédelmi Szövetséggel (NSZ) és a Magyar Gabonafeldolgozók, Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségével (Gabonaszövetség) közösen rendezett eseményen Zászlós Tibor, a NAK mezőgazdaságért felelős országos alelnöke elmondta, hogy a gabonatermesztők eddig elég zaklatott időszakon vannak túl, mivel a jelentős csapadékhiányon kívül a hirtelen jött felhőszakadásokkal és viharokkal is meg kellett küzdeni.
Új szója világrend: jó lesz az őszi vetés hozama, de mit jelent ez a gabonapiacra nézve?
Az Európai Unió őszi vetéseinek állapota kielégítő, a fagykár minimális volt, leginkább az északi országokban, illetve Romániában és Bulgáriában fordult elő. Ukrajnában az őszi vetés állapota 90 százalékban kielégítő, és Oroszország termésével sincs különösebb probléma. Mindez azt vetíti előre, hogy bőségesen lesz termény – kezdte Potori Norbert az Agrárgazdasági Kutató Intézet igazgatója az AGROmashEXPO fórum színpadán megtartott Gabonapiaci lehetőségek című előadásában.
A magyar gabona jól jöhet ki az európai aszályból
Növelheti a magyar gabonaexport nagyságát, hogy erősödött a lengyel és a német piaci szereplők érdeklődése a szabad gabonakészletek iránt a hőség és aszály okozta terméskiesés miatt. Magyarországon a szélsőséges időjárás miatt tavalyhoz képest a szántóföldi növényekből 200-300 ezer tonnával kevesebb termett, ami 4-8 százalékos terméskiesést jelent.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!