Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hogyan növelhetik a GNSS antennák a gazdálkodási pontosságot?
A GNSS (Global Navigation Satelite System) antennák döntő szerepet játszanak a precíziós mezőgazdaságban, és felelősek a rendkívül pontos helyadatok vételéért, elősegítve a termelékenyebb, fenntarthatóbb és költséghatékonyabb gazdálkodási megközelítést.
Minden tövet, egyedet és fát látnak és támogatnak digitális agronómussal
A magyar Proofminder célkitűzése az, hogy minden tő mellé digitális agronómust küldjön a leghatékonyabb döntés előkészítéséhez szükséges adatok megszerzéséért. Az alapítók beszéltek a digitalizációs fejlesztésükről és a gyakorlati működés részleteiről.
Áttörés a növényvédelemben: kamerák, érzékelők és pulzáló fúvókák a gépgyártók kínálatában - videókkal
Szinte minden permetezőgépgyártó vállalat képes már PWM és spot permetezési technológiát szállítani. A Franciaország fővárosában, Párizsban rendezett SIMA 2022 szakvásáron a spot permetezési technológia minden permetezőgépgyártó standján látható volt. A kamerákat és az érzékelőket, valamint a pulzáló fúvókákat (Pulse Width Modulation - PWM) a helyspecifikus kijuttatáshoz alkalmazhatják a gazdák.
Gépek, képek és élmények Mezőfalván, a kiállításon
A Magro.hu idén is részt vett a Szántóföldi Napok eseményen, amelynek a Fejér megyei Mezőfalva melletti szántóföldi terület volt a helyszíne 2022. június 1. és 2. napján. A rendezvényen számos szakmai érdekességet, gépet, művelőeszközt és technológiai megoldást láttunk.
Nagyobb hasznot és jobb hatékonyságot hoz a magyar fejlesztésű kultivátor
A tavalyi, forgalom szempontjából átlagosnak mondható év hozta az elvártat az OMIKRON Kft. számára, a 2022-es viszont eddig hektikusan alakult a külföldi beszerzések miatt. Azok hosszú szállítási határidejéhez és a szinte kiszámíthatatlan körülményekhez alkalmazkodva a cég minden vállalt megrendelésének teljesítésére törekszik, hogy a partnerek időben megkapják a gépeiket. Nagy az igény a folyékony műtrágya adapterrel szerelt kultivátorok iránt, ezekből tavaly az egész, 60 darabos készlet elfogyott. Gubacsi Melinda reklámmenedzser és Gubacsi Imre termékmenedzser a 2022-es AGROmashEXPO kiállításon beszélt a technológia részleteiről.
Amerikai informatikusból lett a precíziós gazdálkodás hazai gyakorlója
A mezőgazdaság precizitást igénylő szakma, állítja Szabadhegyi Kristóf, a 4600 hektáron gazdálkodó Keve Zrt. vezérigazgatója. A cég a Váli völgyben fekvő saját és bérelt földeken több mint 10 gazdasági egységet integrálva működik, szántóföldi növényeket termesztenek. Tulajdonosa egy az USA-ban született magyar testvérpár, akik 2005-ben vásárolták meg a részvénytársaságot. A gyakorlatban használt módszereikről a BASF fenntartható mezőgazdaságról szervezett konferenciáján osztotta meg tapasztalatait.
A hatékony technológiával a környezetterhelést is csökkentik a gazdák
Az általánosan elfogadott nézet szerint a mezőgazdasági termelés nem jár együtt a környezet védelmével. Ez azonban nem fedi a valóságot. A termelés jelentős része ugyanis az élő környezetben történik, amire a mai művelési folyamatok kiemelt figyelemmel vannak. Az erőforrások felhasználása korunkban már sokkal hatékonyabb, amivel jelentősen csökken az agrárium okozta környezetterhelés.
Élen a fejlesztésben: komoly pénz és remek jövő a John Deere agrártechnológiai újdonságaiban
A Global Market Insights előrejelzése alapján a 2018-ban 4 milliárd dolláros precíziós mezőgazdasági piac éves átlagos 15 százalékos növekedéssel 2025-re meg fogja haladni a 12 milliárd dollárt is. A mezőgazdaság a történelem során mindig kiemelten fontos volt és ez most is így van: 2018-ban a globális bruttó hazai termék (GDP) 4 százalékát adta az agrárium. Az emberiség élelemmel való ellátása és a környezetre gyakorolt negatív hatások csökkentése a legfontosabb feladatok közé tartozik, amit az mezőgazdasági szakembereknek meg kell oldaniuk a következő években.
PrecMet agrometeorológiai hálózat – időjárásadatok egyenesen a szántóföldről
Sorozatunk negyedik részében a PrecMet alkalmazást szeretnénk bemutatni, mely a KITE Zrt. és az OVF meteorológiai állomásainak adatain alapszik. Az aktuális és múltbéli adatokat közli le térkép- és adatformában. Ezt a digitális modult, valamint a PrecSat alkalmazást nyilvánossá tettük mindenki számára, így megtekinthetők az országban elhelyezett meteorológiai állomások adatai, valamint figyelemmel kísérhetők egy adott tábla műhold által vizsgált jellemzői.
A dróntechnológia szerepe és jövője a magyar mezőgazdaságban
A szántóföldi növénytermesztést is utolérte technológia fejlődése. Kibővültek az adatszerzés lehetőségei, folyamatosan javulnak az adatelemző programok, rendelkezésre állnak döntéstámogató rendszerek. Az adatokból kinyert eredményeket az erőgépek és a munkaeszközök is hasznosítani tudják. A termelés ezzel okszerűbbé válik, és a helyspecifikus gazdálkodás egyre nagyobb teret nyer a magyar mezőgazdaság szereplőinél.
Hasznosabb-e a tápanyag, ha precíz a kijuttatás?
A precizitás mindig az eredmény irányába vezet bennünket. Ha átgondoltak és összeszedettek vagyunk, az mindig segít megtalálni a jó megoldásokat. Az a tapasztalat, hogy a változó körülmények között, amik a szántóföldi növénytermesztést is jellemzik, a precizitás mindig kifizetődik. Ugyanakkor a tápanyagok helyspecifikus kijuttatása pontatlan és körültekintő munka nélkül kellemetlen meglepetéseket is okozhat. Lajos Mihály szaktanácsadó, az Agrofil-SZMI Kft. ügyvezetője foglalta össze, hogyan és miért érdemes alkalmazni a precíziós kijuttatás technológiáját.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!