Szűrők
Találatok száma: 102
Kategóriák:
Dátum
Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 88 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 88 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

db/oldal

Új lendületet kap a juhágazat – további források a tenyésztőknek

2024.11.20.

Növekszik az anyajuh-tartóknak szánt termeléshez kötött támogatási keret.

Madrid lefújta a birkaterelési bemutatót, hogy elkerülje a kéknyelv-betegség terjedését

2024.10.27.

Évente egyszer hagyományosan birkák vonulnak Madrid utcáira a „Fiesta de la Trashumancia” rendezvény részeként, elismerve az állatok terelésére használt hagyományos útvonalakat. Így volt ez mostanáig.

Nőtt az őshonos juhfajták állományainak és tenyészeteinek létszáma Magyarországon

2024.10.07.

 Az utóbbi években mintegy 20 százalékkal nőtt az őshonos juhfajták állományainak és tenyészeteinek létszáma Magyarországon.

Csökken a hazai állatállomány: egyre többen mondanak le az állattartásról Magyarországon

2024.05.30.

A legfrissebb adatok szerint 2023-ban az Európai Unióban összesen 133 millió sertés, 74 millió szarvasmarha, 58 millió juh és 11 millió kecske volt. Az állományokban azonban erős csökkenés volt az elmúlt évtizedekben, amely a tavalyi évben sem állt meg. A statisztikák alapján a sertések és a szarvasmarhák száma kevésbé, a juhoké és a kecskéké nagyobb mértékben csökkent 2022-höz képest.

Csökkent a romániai szarvasmarha- és sertésállomány

2024.05.25.

Csökkent a romániai szarvasmarha-, sertés-, valamint juh- és kecskeállomány is 2023-ban az előző évhez képest, míg a baromfiállomány 0,7 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból. A szarvasmarhák és a tenyészállomány (tejelő tehenek, tenyészbikák és tenyészüszők) száma 2023. december elsejére 1, illetve 1,4 százalékkal csökkent a 2022. december 1-én jegyzetthez képest.

Debreceni állattenyésztési sikereket ismertek el Hódmezővásárhelyen - képekkel

2024.05.17.

Az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok tenyésztési nagydíját nyerte el a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete. A 31. hódmezővásárhelyi szakkiállításon bemutatkoztak az egyetem lovas képzésében részt vevő hallgatók és sikerrel szerepeltek a kutatóintézet állatai a minősítő, bíráló bizottságok előtt.

Már csak néhány napig tart a juh, szarvasmarha és kecske ENAR adategyeztetés

2024.03.21.

Az agrárminiszter 8/2024. (III.11.) AM rendelete szerint a szarvasmarha, valamint a juh-és kecsketartóknak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ENAR adategyeztetési programjában kötelező együttműködniük és adatot szolgáltatniuk. Az adategyeztetés első határideje 2024. március 31-e. Az adategyeztetés célja, hogy az ENAR, valamint a TIR naprakész adatokat tartalmazzon. 

Daniel 80 ezer kecskét és juhot ölt meg, majd lazán továbbállt

2023.10.07.

Görögország lágysajtjainak mintegy 40 százaléka Thesszália központi régiójában termelt juh- és kecsketejből készül, amelyet a múlt hónapban - több földközi-tengeri országhoz hasonlóan - árvíz pusztított. Becslések szerint 80 000 kecskét és juhot veszítettek el a katasztrófa során - a túlélő állatok életben tartása pedig nehézkes a magas vízállás és a takarmányhiány közepette.

Jelentős javítást jelent az EuroSheep program a magyar juhágazat versenyképességének

2023.10.05.

A magyar juhágazat helyzetét javítja az Európai Unió HORIZON2020 programja keretében támogatott EuroSheep projekt. A program három éve alatt számos nemzetközi jó gyakorlatot ismerhettek meg a juhágazat szereplői. A nemzetközi projektben való részvétel és az összegyűjtött jó gyakorlatok bemutatása hatékonyan hozzájárulhat a hazai juhtenyésztés fejlesztéséhez és a versenyképességének javításához.

Két éve működik a különleges női pásztorközösség - videókkal

2023.08.03.

Spanyol mintára Magyarországon is létrejött egy női pásztorközösség. Ez a “Nők a pásztorságban” csoport, aminek egyik célja, hogy egymást támogatva, saját személyes történeteiken keresztül megmutathassák a tudásukat a világnak. A csoport alapítója, Sáfián Lászlóné Ibolya a helyi termelőszövetkezetben kezdett pásztorkodni a férje mellett, ahol ritkaságnak számított a női juhász.

juh

Veszélyes nyár: húslegyek és fémeslegyek fenyegetik az állatállományokat

2023.07.05.

Veszélyes az idei nyár is a magyar állattenyésztés résztvevőinek: a juhtartók növekvő aggodalommal tekintenek az újabb forró hónapok elé. Aggodalmuk alapja a külső (ízeltlábú) élősködők okozta bántalmak egyre gyakoribb előfordulása. Különösen komolyan fenyegetik a juhokat a különböző légyfajok lárvái okozta sérülések.

Mintegy 10 százalékkal kevesebb állatot vágtak le tavaly a magyar vágóhidak, mint egy évvel előtte

2023.04.27.

A magyarországi vágóhidakon 97,9 ezer darab szarvasmarhát vágtak le 2022-ben, 10,4 százalékkal kevesebbet az előző évinél, sertésből 4 millió 532 ezret, ez 6,9 százalékos csökkenés, baromfiból pedig 207,8 millió darabot, ami 11 százalékkal marad el a 2021. évitől - derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összesítéséből. A levágott baromfi élősúlya összesen 634,7 ezer tonna, vágott súlya (tisztított, bontott súly) 479,9 ezer tonna volt 2022-ben.

Ellenfél nélkül terjed az aranysakál Magyarországon

2023.01.12.

Egyre gyakrabban és egyre súlyosabb károkat okoz a háziállat és vadállományban az aranysakál. Megtámadja a baromfiak mellett a juh és szarvasmarha állományokat is. A borjakat előszeretettel és rendszeresen vadássza, de több panaszt és bejegyzést érkezett teheneket is megölő falkákról. A vadak közül az apóvadakat és a nagyvadak gidáit, borjait rendszeresen és sikeresen elejti.

A bárányexport 19%-kal nött Németország irányába

2022.12.11.

Magyarország élőbárány-exportjának mennyisége 1%-kal csökkent, míg értéke 22%-al nőtt 2022 január–szeptemberében az előző évhez képest. A kivitelből 66%-kal részesedő Olaszországba 1%-kal kevesebb bárány került, míg Németországba 19%-kal emelkedett a kivitel. Az élőbárány-import mennyisége 81%-kal csökkent 2022 első kilenc hónapjában az előző évhez képest. A legtöbb élő bárány Franciaországból származott. A könnyű és a nehéz bárány termelői ára 2022 január–novemberében emelkedett: a könnyű bárány átlagára 1487 forint/kilogramm (+16%), a nehéz bárányé 1397 forint/kilogramm (+17%) volt.

juh

Új magyar fejlesztés: végre online, otthonról is ellenőrizhető a késve jelentett ENAR esemény

2022.11.01.

Mostantól lekérdezhetik az állattartók a késve jelentett eseményeket a Nébih Ügyfélprofil Rendszerében (ÜPR) a szarvasmarha- és juhfélék tekintetében. A lekérdezés a támogatást igénylő ügyfeleket segíti abban, hogy az idén életbe lépett, új jogszabályi követelményeknek megfelelően nyújthassák be támogatási igényüket.

6 tipp a bárányok mihamarabbi vágósúlyának eléréséhez

2022.07.10.

A legtöbb juhtenyésztőnek a jövedelmezőség a legfontosabb munkája során, aki pedig azt szeretné megcélozni, hogy ez javuljon, nagyobb hangsúlyt kell fektetnie a bárányok tömegének gyarapítására. A juhok korai értékesítése 45 százalékkal járul hozzá az általános jövedelmezőséghez. És természetesen a gazdák számára is fontosabb az, hogy magasabb összegért értékesítse lehetőleg minél hamarabb a termékét.

Több, mint ötödével csökkent a magyar juhállomány 5 év alatt

2022.03.22.

Jelentősen lecsökkent a magyar juhállomány az elmúlt években. Amíg 2017 december elsején még több mint 1,1 millió juh legelt Magyarországon, addig 2021 júniusára 953 ezer körülire apadt a számuk. A vizsgált időszakban több mint tizedével csökkent az anyajuhállomány is, amelynek aránya viszont folyamatosan nőtt a teljes létszám tekintetében.

Nemzetközi híre ment a magyar juhászembernek, aki őrzi a szakmája elveit

2022.02.22.

Sáfián László, a hajdúsámsoni pásztorember a városán kívül is egyre népszerűbb. A hetedik generációs juhász családjával dolgozik a mindennapokban. Beszámolt arról is, hogy jártak a legelőjükön a Fülöp-szigetekről, Amerikából, Németországból, Kenyából, Mongóliából, valamint neves tudósok és kutatók is meglátogatták már őt. Dr. Molnár Zsolt botanikus professzor bevonta őt és családját több természettudományos könyv és dokumentumfilm elkészítésébe, például szerepelt a Pásztor­ének című természetfilmben, mely a Duna Tv-n is látható volt.

Hirdetésfeladás