Hirdetés
Védjük a gyökereket az Agrováció termékével
A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Hirdetés
Több mint 1.100 hirdetés 104 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Eladó John Deere 8345R e23 ILS 2020-as évjáratú traktor
69 900 000 HUF
+ áfaEladó használt MetalFach N267 szervestrágyaszóró
4 990 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 104 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Digitalizációval teszi hatékonyabbá a nyúlhústermelést egy új magyar fejlesztés
Költséghatékony nyúlhústermelést tesz lehetővé az Állatorvostudományi Egyetem és a Tetrabbit Kft. digitális fejlesztése.
Lekutatták, rákkeltő-e a feldolgozott hús fogyasztása
A hús mindig is fontos táplálékforrás volt, és továbbra is az, értékes tápanyagok széles skáláját biztosítja, amelyeket testünk könnyen felszívhat. Más állati eredetű élelmiszerekkel, például halakkal, tojással és tejjel együtt fontos szerepet játszik számos európai kulturális hagyományban és receptben. Az emberek biológiailag alkalmazkodnak a húst tartalmazó étrendhez, ami fontos az egészséges és kiegyensúlyozott étrendben. A húsban és más állati eredetű élelmiszerekben található egyes tápanyagok nem mindig könnyen beszerezhetők vagy beszerezhetők növényi alapú élelmiszerekből.
Négy pontban foglalták össze, miért nem jó ötlet a tervezett húsadó
Időről időre felvetődik az európai húsadó bevezetésének ötlete. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) ehhez kapcsolódóan közleményt adott ki, miszerint elítélik a hasonló kezdeményezéseket, szerintük ezek az európai, így a magyar állattenyésztést is kedvezőtlenül érintenék.
Az idén is csúcson marad az EU-ban a lengyel baromfitermelés
Az Európai Unióban Lengyelország a legnagyobb baromfitermelő. A 2023-as év első felében 1,6 millió tonna baromfit termelt, ami 7 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az árak versenyképesek más állati fehérjeforrásokkal összehasonlítva.
Szakmai videóinterjúk készültek az állattenyésztésről és a húsevésről Diana Rodgers táplálkozás-szakértővel
Diana Rodgers táplálkozásszakértő a vele készített interjúkban a húsevéssel, a hús étrendben betöltött jelentőségével, az állattartás előnyeivel kapcsolatos tudományos ismereteket osztott meg. Kifejtette továbbá álláspontját arról, hogy ki táplálja a húsellenes narratívát és hogy milyen lenne egy állattenyésztés nélküli világ.
Szigorúbb szabályozást sürget a növényi eredetű hús- és tejtermék imitátumok megtévesztő gyakorlatai miatt a NAK
Az állati eredetű élelmiszereket imitáló növényi alapú termékeknek elnevezésükben jelentősen különbözniük kell az állati eredetűekétől. Leírásukban, reklámjaikban pedig nem utalhatnak arra a valótlanságra, hogy tápanyagtartalmuk azonos lenne az állati eredetű termékekével.
Ismét csődveszély fenyeget a húsiparban
Néhány év építkezés után visszatérhet a húsiparba az egy évtizede látott kemény időszak. A sertéshús árának emelkedését a feldolgozók több okból sem tudták teljes egészében érvényesíteni átadási áraikban, ebből meglehetősen gyenge eredmények is születtek. A sertésár még mindig emelkedik, az ártárgyalások jelenleg is keményen folynak: ha nem sikerül átvinni az igényeket, több húsos cég kerülhet megint bajba.
Csak a nevük félelmetes – valójában hasznos munkát végeznek a húsevő növények
Míg sokan a könnyen tartható szobanövényeket részesítik előnyben, a tapasztalt növénytulajdonosok néha nagyobb kihívásra vágynak. Ha már megtanulta néhány nehezebb szobanövény tartását, és szeretne valami újat kipróbálni, akkor elgondolkodik néhány húsevő szobanövény beszerzésén. Bár több munkát igényelhetnek, a húsevő szobanövények tartása kifizetődő, hiszen remekül elbánnak a kártevőkkel is.
Új technológia érkezett a perbáli Regnum húsüzembe: 1,1 milliárdért fejlesztett a SPAR
Nagyszabású, 1,1 milliárd forint értékű felújítás és korszerűsítés történt az elmúlt két évben a SPAR perbáli húsüzemében. Ezzel a bicskei Regnum Húsüzemmel együtt Közép-Európa egyik legkorszerűbb élelmiszer-előállítási helyszíneit mondhatja magáénak a hazai üzletlánc.
Adalékmentes grillkolbász, sonka és szalámi fejlesztéseken dolgoznak Debrecenben
Életkorspecifikus, zsírcsökkentett, rostban és fehérjében gazdag húskészítmények előállítása a célja egy konzorciumi részvétellel létrejövő, közös magyar kutatásnak. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (DE MÉK), valamint a Gulyás János és Társa Kft. konzorciumában indul kutatóprogram.
Három ország akár a hústermelést is betiltaná, hogy teljesítse az EU-s klímacélokat
Mit tesznek azok az EU-s országok, amelyek nem érik el a nettó nulla kibocsátást? A válasz igencsak meghökkentő: betilthatják a hústermelést. Az Európai Unió egyes országai – elsősorban Svédország, Hollandia és Dánia – nincsenek megfelelően felkészülve az EU által elvárt nettó nulla kibocsátás megvalósítására.
A növekvő árak és a szokások írják felül az étkezés környezetvédelmi szempontjait
A világ élelmiszerkereskedelmének köszönhetően ma már szinte azt ehetünk, amit csak akarunk, és akkor, amikor csak akarjuk – a legkevésbé sem kímélve ezzel a környezetünket. A tudósok szerint az embereknek jóval kevesebbet kellene fogyasztaniuk. Készek leszünk áldozatot hozni vagy maradunk a szokásaink rabjai?
Agresszív – és hazugságokat is bevet – a műhúst favorizáló kisebbség
Az Európai Bizottság április 27-én jelentette be, hogy nyilvántartásba veszi a kezdeményezést, amelynek szervezői olyan uniós jogszabály elfogadtatására törekszenek, amely kizárja az állattenyésztést a mezőgazdasági támogatásra jogosult tevékenységek köréből. Az állattenyésztés betiltása, illetve támogatásának megszüntetése ugyanakkor nagyon rövid időn belül élelmiszerválsághoz vezetne.
A sertéshús további jelentős drágulására számít a szövetség elnöke
A Magyar Húsiparosok Szövetségének budapesti sajtóeseményén közölték, hogy nőtt a legkeresettebb élelmiszerek kínálatában a magyar termékek aránya. A Nébih vizsgálata szerint a magyar tulajdonú üzletek teljesítettek a legjobban. Kínálatukban átlagosan 80 százalék körüli volt a magyar termékek részesedése
Húsevés helyett: több szempontból is egészségesebb a vegán táplálkozás
A vegán életmód nem csak az állati összetevőket tartalmazó élelmiszerek elhagyásáról szól. Sok előnyös egészségügyi változást tapasztalhatnak magukon azok, akik változtatnak addigi vegyes táplálkozásukon. A növényi étrend számos előnyös hatást gyakorol az emberi szervezetre. A jól összeállított növényi étrendben a zöldségek, a gyümölcsök és a gabonafélék játsszák a főszerepet. Ez logikusan hangzik, mégsem mindig sikerül ezt helyesen megvalósítani.
Wagyu marha steaket nyomtattak egy japán laboratóriumban - videóval
A laboratóriumban előállított húsok választéka az egyszerű csirkemellektől a lazacfiléig rohamléptekkel bővült az elmúlt évtizedben. A kutatási terület fejlesztéseibe az Oszakai Egyetem munkatársai is beszálltak és a Nature Communications lapban publikált dolgozatuk szerint csúcstechnológiás biológiai háromdimenziós nyomtatójukkal a világhírű wagyu marhához hasonló textúrájú mesterséges húst állítottak elő. A végeredmény laboratóriumban, valódi őssejtből készült el.
A laborból kerülhet az asztalokra a mesterségesen hízott liba- és kacsamáj
Az egyre népszerűbbé váló húsmentes ételek mellé érkezhet hamarosan egy húsmentes májkülönlegesség, a foie gras. Egy francia startup, a Gourmey 2022-ben szeretné piacra dobni a magyarul hízott májként ismert ételt. A fejlesztés alapja a tojás. A kacsatojás őssejtjeit elkülönítik és ezek egy tápoldatban osztódni kezdenek, majd májsejtté alakulnak. Hosszú út vezetett odáig, hogy ízben és állagban is a lehető legjobban jobban hasonlítson az étel az eredetire: 600-szor kísérelték meg a kutatók, hogy elkészítsék a megfelelő változatot.
Pandémia után: sebek nyalogatása helyett – szívós munkával – újjáéledés a húságazatban
2020 szeptemberére alaposan megváltozott a helyzet: az afrikai sertéspestis németországi megjelenése pillanatok alatt befagyasztotta az európai uniós húspiac legnagyobb kiszállítójának lehetőségeit. Aki a német exportra termelt, pórul járt. Az unión belül óriási sertéshúskészlet és élősertés-túlkínálat alakult ki, ami letörte az árakat. Ebből éledt újjá az ágazat néhány hónapja, és megkezdődött az árak emelkedése is. A baromfisok helyzetét a tavaly tél elejétől az idén tavaszig elhúzódó európai madárinfluenza-járvány nehezítette, illetve segítette. Az utóbbiakhoz tartozunk mi, magyarok is: az idén nálunk alig fordult elő megbetegedés, elegendő a madár, így szállíthatunk is a legtöbb országba.
Hirdetés