Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Megjelentek az új erdészeti pályázatok
Megjelentek az első erdészeti vidékfejlesztési pályázati felhívások a 2027-ig tartó KAP Stratégia Terv keretei között, így a Natura 2000 területen folytatott erdőgazdálkodási tevékenységhez kapcsolódó kompenzációs kifizetését lehetővé tévő és az erdőkárok helyreállítását támogató felhívás is. Mindkét támogatás egységköltség alapú.
Pályázatok érkeznek: itt az áprilisi agrártámogatások összefoglaló
Sok támogatást kapnak a gazdák, érkeznek az agrárpályázatok 2024-ben. Ezért is fontos átnézni, milyen, a támogatásokról szóló hírt hoztunk márciusban a weboldalunkon. Írtunk róla, hogy több beavatkozást pontosítottak az erdészeti támogatásoknál, hogy a pályázatírás és a tervezés éve lesz a 2024-es, valamint arról, hogy több, mint 10 ezer gazda vett fel jogosulatlanul mezőgazdasági támogatást.
Milliárdok érkeznek a gazdákhoz: kezdődik a Natura 2000 gyepekhez kapcsolódó támogatás kifizetése
A "VP4-12.1.1-16 "Natura 2000 mezőgazdasági területeknek nyújtott kompenzációs kifizetések" pályázati felhívásban a Natura hálózat gyep hasznosítású területeire speciális földhasználati előírások vonatkoznak, amelyek betartása többletköltséget, illetve adott esetben bevételkiesést jelent a gazdálkodóknak. Ennek ellentételezésére normatív, területalapú, vissza nem térítendő támogatást igényelhető.
A helyes kaszálás esélyt ad az élővilágnak is
A gyepek élővilága számára a kaszálás a legveszélyesebb gazdálkodási tevékenység, amelynek kis odafigyeléssel történő helyes kivitelezése a kétéltű-, hüllő-, madár- és emlősfajok egyedeinek tömegeit mentheti meg az elkaszálás veszélyétől. A tarló magasra hagyása (5-10 cm) és a kasza síkjának helyes beállítása révén elkerülhető a talajfelszín megsértése.
Tanácsok és tudnivalók az Agro-ökológiai Program alkalmazásához
A 2023-as támogatási évben a legnagyobb újdonságot a 202 millió euró keretösszegű Agro-ökológiai Program (AÖP) jelentette a közvetlen támogatások rendszerében. Erre az előzetes várakozásokat meghaladó módon, 62 ezer kérelmen keresztül összesen 4 millió 72 ezer hektárra nyújtottak be támogatási igényt a gazdálkodók.
Mikor és mit lehet kaszálni, hogy megfeleljünk a támogatási feltételeknek?
Mit és mikor lehet kaszálni, hogy szabályos legyen a tevékenység, és a támogatási feltételeknek is megfeleljen? Szemlénkből kiderül, hogy melyik főbb támogatás esetén mire kell figyelni a gazdálkodóknak. Sok esetben előre kell szólni az illetékes szerveknek, Nemzeti Parkoknak.
Ezek miatt szükséges a kaszálás bejelentése
A Natura 2000 gyepterületek földhasználati szabályairól szóló 269/2007. kormányrendelet előírja, hogy a Natura 2000 hálózathoz tartozó gyepeken a kaszálás tervezett kezdési idejét kötelező legalább 5 nappal korábban írásban bejelenteni az illetékes nemzeti park igazgatóság felé. Védett fajok, kármegelőzés és adatgyűjtés is szerepel az okok között, amikért szükséges a kaszálás bejelentése.
Utasításban erősítette meg az őshonos fák védelmét az agrárminiszter, akácvágással teljesítenék a megnövekedett tűzifa-igényt
Az energiaválság miatt hozott, fakitermelést könnyítő szabályok jövő március végéig érvényesek, természetvédelmi területen pedig továbbra is tilos az őshonos fák tarvágása - erősítette meg miniszteri utasításban a kormány eddigi álláspontját Nagy István agrárminiszter. A kiadott rendelet szerint tilos a természetvédelmi vagy Natura 2000 besorolású területen az őshonos fák kivágása.
Sok érték pusztult el a Bükkben az erdőtűz miatt
Mintegy 65 hektárnyi területen égett a facsemetés Miskolc külterületén 2022. júliusának első napján. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei az oltás idején és a tűz eloltása után is a helyszínen voltak. Az érintett helyszín a Natura 2000 hálózat része is egyben, fokozott védettséget élvez.
Bukhatja a támogatást, aki február 1-ig nem küldi be a gazdálkodási napló adatait
Mivel a megszokott január 31-i határidő 2021-ben vasárnapra esik – február 1-én, hétfőig kell beadni a gazdálkodási napló egyes adatait (web-GN) a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalhoz. Eddig a több mint 22 ezer érintett megközelítőleg kétharmada tett eleget az adatszolgáltatási kötelezettségnek. A február 1-i határidő jogvesztő, az adatszolgáltatás elmulasztása akár a támogatás 30 százalékának levonásával is járhat.
Bírságok és szabályok: összefoglaló a védett és Natura 2000 területek gazdálkodási kötelezettségeiről
Hazánk teljes országos természetvédelmi oltalom által védett, illetve Natura 2000 besorolású ökológiai hálózati területeinek közel 46 százalékán mezőgazdasági művelés vagy halászati hasznosítás folyik. Mivel ezeken a területeken különböző jogszabályokból eredő korlátozások érvényesek, a gazdáknak fontos tisztában lenni azokkal, hogy megóvják a védett értékeket és elkerüljék a jogszabálysértéseket.
Tilos a túllegeltetés a NATURA 2000 gyepterületek hasznosításánál
A NATURA 2000 gyepterületek legeltetéssel, illetve kaszálással hasznosíthatók, a gyepterületen pedig csak szarvasmarha, juh, kecske, szamár, ló és bivaly legeltethető. A gyepterület túllegeltetése tilos. Összefoglaltuk a NATURA 2000 gyepterületek fenntartásának legfontosabb gyakorlati szabályait.
Alkotmányellenes a Natura 2000-területek értékesítésének szabályozása
Az Alkotmánybíróság szerint a mostani szabályok nem nyújtanak az állami tulajdonnal azonos szintű védelmet a magántulajdonba kerülő Natura 2000-területek alá tartozó földeknek. A jogszabályi hiányosságokat a parlamentnek 2018. június 30-ig kell pótolnia.
Ön szabályosan legelteti a marhát télen?
A húshasznú szarvasmarhatartás egyik legfontosabb kérdése a takarmányozás. Az állatok élelmezését szálas takarmányokkal, valamint gabonafélékkel oldják meg a gazdák, de emellett a legeltetés is kiemelt szerepet kap ezen a téren.
Kompenzáció jár a Natura 2000 területen gazdálkodóknak
Három újabb pályázati felhívással jelentkezünk! Ezúttal a Natura 2000 területen gazdálkodók, valamint a jelentős természeti hátránnyal rendelkező területeken tevékenykedők pályázhatnak Európai Uniós forrásokra, sőt, az erdőterülettel rendelkezők sem maradnak ki egy kompenzációs felhívásból.
AKG exkluzív: Kérdések és válaszok az AKG-ról – 3. rész
Az Agrár Akadémia Webkonferencián résztvevők rengeteg érdekes kérdést vetettek fel a pályázattal, és kötelezettségvállalással kapcsolatban. Ezért több részben tesszük közzé a válaszokat. Aki válaszol, Kary Lóránt, az MVH Közvetlen Támogatások Igazgatóságának osztályvezetője. Olvassa el, Önnek is hasznos lehet!
Ökogazdálkodás támogatás kérdezz-felelek
November 7-től már be lehet nyújtani a pályázatokat az AKG és ökogazdálkodás támogatásra. Ennek ellenére az érdeklődők körében még mindig sok a nyitott kérdés, ami megválaszolásra szorul. Ezt erősítette meg a Magro.hu legutóbbi webkonferenciája, ahol csak úgy záporoztak a kérdések.
Pályázna az AKG vagy öko támogatásra? Segítünk!
Több mint 200 milliárd forintra lehet idén pályázni az AKG és az ökológiai gazdálkodás támogatás keretében. A pályázni kívánóknak 2 órás webkonferencián segítenek az MVH és a Biokontroll Kft. szakemberei.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!