Szűrők
Találatok száma: 24
Kategóriák:
Dátum
Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 87 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 87 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

db/oldal

Digitalizációval teszi hatékonyabbá a nyúlhústermelést egy új magyar fejlesztés

2024.07.11.

Költséghatékony nyúlhústermelést tesz lehetővé az Állatorvostudományi Egyetem és a Tetrabbit Kft. digitális fejlesztése.

Vége a magyar teljesítményvizsgálatnak: versenyképesek a hazai nyúlfajták

2022.03.29.

Közel egy évtizedes kihagyás után öt hazai elismertséggel rendelkező húsnyúlfajta központi teljesítményvizsgálatát végezte el a Nyúl Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, az Agrárminisztérium támogatása és a Nébih szakmai felügyelete mellett. A 11 hétig tartó teszt során a legjelentősebb hazai húsnyúlfajták legfontosabb értékmérő tulajdonságait vizsgálták.

Heves verekedések során alakul ki a dominancia sorrendje az üregi és a házi nyulaknál is

2022.02.20.

A koronavírus-járvány miatt egyéves késéssel tartották meg a 12. Nyúltenyésztési Világkongresszust Nantes-ban. Összesen 245 előadás érkezett, közülük 15 Magyarországról, legtöbb Kaposvárról. A világkongresszus szervezői e terület első számú szaktekintélyét, Heiko Rödelt kérték fel, hogy az „Etológia és állatjóllét” szekció bevezető előadásában az üregi nyulak társas életével kapcsolatos ismereteket foglalja össze.

Állatok, amik tenyésztésével szert tehet egy kis mellékesre

2020.04.26.

A koronavírus kitörését követően több emberben is felmerült annak a kérdése, hogy nem-e lenne jobb megoldás saját magának előállítani a zöldséget, gyümölcsöt vagy éppen az ételhez szükséges húsféléket. Így többen is kertészkedésre, valamint háztáji állatnevelésbe kezdtek, amely Magyarországon sosem volt ismeretlen. Sőt, mondhatni hagyománya van a sertés, a baromfi, vagy éppen a szarvasmarha tartásának háztáji szinten, továbbá többen foglalkoztak méhészettel, nyúltartással és galambtartással is, viszont ez korántsem volt annyira ismert, mint előbb említett társaik. Pedig utóbbiak a jövedelmezőbb állatok, persze nem a hobbi jelleg terén, hanem inkább nagy létszámú tartás esetén.

Ide is elért a koronavírus hatása: komoly értékesítési problémákkal küzd a nyúlágazat

2020.04.04.

A magyarországi nyúltenyésztés legnagyobb felvevőpiaca Németország, Svájc és Olaszország. Ezekben az országokban jelentősen visszaesett a kereslet a járványhelyzet hatására. Viszont a takarmányárak növekedtek, a felvásárlási árak csökkentek, a megmaradó húst pedig hűtve be kell tárolni. Ez mind komoly költségtöbbletet jelent a nyúlágazat szereplőinek. A feldolgozók kénytelenek árat csökkenteni, ami az élőnyúl-felvásárlási árak csökkenéséhez vezet.

Bővül a piac: egyre több nyúlhús kerül az asztalra

2019.10.07.

Világszerte évi közel 3 százalékkal nő a nyúlhús fogyasztása. Ebből a magyarok is részesülnek, de a hazai termékek döntő többsége egyelőre az exportpiacokra kerül. A nyúlhús iránti növekvő fogyasztói igény az elkövetkező években várhatóan tovább nő majd. Az előremutatások alapján a piac 2017 és 2025 között 2,3 százalékkal növekszik, 2025-re pedig eléri az 1,8 millió tonnát. Anyagunkból kiderül, hogy néz ki a nyúlhús világpiaca.

Nagyot lendített a nyúlhúsfogyasztás emelkedésében a kampány

2019.09.04.

Jelentősebb elmozdulás történt a hazai nyúlhúskeresletben, az elmúlt évben mintegy 260 tonnányi terméket adtak el a vágóhidak a kereskedőknek. Juráskó Róbert, a Nyúl Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke szerint szinte a nulláról nőtt ekkora szintre a kereslet. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a szervezet 3 évvel ezelőtt az Agrárminisztériummal és az Agrármarketing Centrummal közös fogyasztásösztönző kampányt indított. Az elmúlt években sikerült elérni, hogy a legtöbb hazai áruházlánc kínálatában megjelent a nyúlhús, ami a boltok polcain napi fogyasztási cikként elérhető.

A nyúlhús áfacsökkentéséért és fogyasztásának népszerűsítéséért kampányolnak

2019.06.07.

Kampányt indított a nyúlhús fogyasztásának ösztönzésére az Agrárminisztérium (AM), az Agrármarketing Centrum (AMC), valamint a Nyúl Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. A harmadik éve megrendezett promóció fő célja, hogy a belföldi fogyasztás növekedjen. A három szervező első ízben 2017-ben népszerűsítette közös kampánnyal a nyúlhús fogyasztását. Bár a nyúlhús a szakemberek szerint egyre népszerűbb a hazai fogyasztók körében, még mindig nem eléggé keresett termék. Pedig Magyarország exportnagyhatalomnak számít: a kiváló minőségű magyar nyúlhús közel 90 százaléka többek között Németország, Svájc, Olaszország, Spanyolország, Románia és Hollandia hűtőpultjaiba, valamint éttermeibe kerül.

Egyre több nyulat vágnak itthon, de főleg külföldön eszik meg őket

2019.04.22.

Az Agrárminisztérium és a Nyúl Terméktanács célja, hogy a nyúlágazatban a jelenlegi 4 millióval szemben 2022-re 7 millió vágóállatot állítsanak elő a hazai termelők - mondta Nagy István agrárminiszter Baján. De kik tartanak ma nyulat Magyarországon? A csekély háztáji nyúlmennyiségen kívül 2 nyúltartó nagyvállalat van hazánkban. Az agrárminiszter a Tetrabbit Kft. új csomagolóraktárának átadásán vázolta fel az ágazat bővítésének tervét. Szerinte a sikerre minden esély megvan, hiszen a 2 nagyvállalat képes bővíteni a kapacitásait.

A háztáji- és hobbinyúltartás szerepe is nő Magyarországon

2019.01.02.

A nyúlhús ízletes és egészséges, alacsony koleszterintartalmú, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, éppen ezért kiváló állati fehérjeforrás – mondta Feldman Zsolt mezőgazdaságért felelős államtitkár a IX. Országos Nyúlkiállításon, Mosonmagyaróváron. A hazai gasztronómiában sajnos még nem kellően elterjedt a nyúlhús és a nyúl belsőség. Ezért a kormány promóciós, kóstoltatási és gasztronómiai kampányokat indított a hazai nyúlhús-fogyasztás növelésére. A cél a jelenlegi, évi fejenként 20 dekagrammos fogyasztás legalább 50 dekagrammosra növelése.

Romlik a nyulak szaporasága a meleg miatt

2018.11.05.

Ha a tenyésznyulak hőstressznek vannak kitéve, az kedvezőtlen hatással lehet a szaporasági mutatókra. A nyúltenyésztésben leginkább a meleg égövi országok kutatói kezdték intenzívebben vizsgálni a magas hőmérsékletnek az anya és növendéknyulakra gyakorolt hatását. Az eddigi eredmények alapján megállapítható, hogy a magas hőmérséklet részben közvetlenül okoz változást több élettani folyamatban, részben a csökkent takarmányfogyasztáson keresztül fejti ki közvetett hatását.

Tenni kell azért, hogy a magyar nyúltenyésztés kilábaljon a gödörből - interjú

2018.08.26.

Már kisgyerek korában nyulászkodni kezdett, foglalkozott sokszínű házinyulakkal, hollandi nyúllal, új-zélandi-, kaliforniai-, lepketarka-, magyar vadas nyulakkal, és Zika hibridekkel is. 2008-ban kezdett az őshonos magyar óriásnyúl fajtamentésébe. 2009-ben alapítója és első elnöke volt a Magyar Óriásnyúl-tenyésztők Országos Egyesületének, 2016-tól pedig a Bíráló Bizottsága elnöke 2017-ig. 2008 óta foglalkozik fajtatörténeti kutatásokkal. Nagy Jánossal, a Baranyai óriásnyúl tájfajta tenyésztőjével, őshonos fajtamentővel beszélgettünk a magyar nyúltenyésztés aktuális kérdéseiről.

A répa mellett szüksége van-e vitaminokra a nyulaknak?

2018.05.13.

A nyúl a többi kisemlőshöz képest is igen sokféle vitamint igényel, így A-, D3- és E-vitamint, kolint, pontoténsavat, niacint, piridoxint és riboflavint is. Cikkünkből kiderül, hogy hasznos-e az elkövetkező, zöldtakarmányokban gazdag hónapokban vitaminkészítményekkel is kiegészíteni a rágcsálók takarmányát. Kell-e a vitaminadagolás a nyulaknak?

Alföldi mustrán a nyúltenyésztés

2017.12.30.

Kiskőrös városa rendezte meg a hazai nyúltenyésztés legnagyobb seregszemléjét. A jó hangulatú esemény nagy közönségsikert hozott, emellett pedig nemzetközi érdeklődést is keltett. Osztrák, szlovák, ukrán, bolgár és, szerb érdeklődők is voltak, akik a saját állományukat magyar vérvonalú egyedekkel szerették volna frissíteni.

A nyúlhús nem a magyarok kedvence, de még lehet

2017.10.19.

Sikeres volt a nyúlhúsfogyasztás növelésére indított idei, júniusban indított kampány. Az azóta eltelt időszakban 6 százalékkal növekedett az áruházláncokban eladott nyúlhús mennyisége.

Nem eszik nyúlhúst a magyar

2016.12.07.

A jelenlegi magyar nyúlágazat csak árnyéka a pár évtizeddel ezelőttinek. Kevesebben tenyésztik a tapsifüleseket, a megtermelt nyúlhúst pedig nem esszük meg, inkább külpiacon értékesítjük. Ezen próbálnak változtatni az ágazatban dolgozók, új vágóhidak létesítésével és a termelés növelésével.

90 millióval több támogatás jár a nyúltartóknak

2016.08.04.

Nem sokat hallunk a nyúlágazatról az utóbbi időben, most azonban jó hírek érkeztek a nyúltartókat érintő támogatásokról. A Földművelésügyi Minisztérium ugyanis 90 millió forintos többlettámogatást nyújt az állattartóknak.

Több állatjóléti támogatás is módosult

2016.04.14.

A Magyar Közlöny 49. számában megjelent információk szerint több, állatjóléti rendelet is módosul a közeljövőben. Az egyik legfontosabb változás, ami minden állatjóléti támogatást érint, hogy ezentúl az igénylőknek a támogatás igénybevételéhez szükséges dokumentumok eredeti példányát kell az MVH részére elküldeniük.

Hirdetésfeladás