Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
320 ezer hektár bio: új lendületet kap az ökogazdálkodás Magyarországon
Az ökológiai gazdálkodást választó termelők a korábbiaknál nagyobb előnyökre számíthatnak a Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervének új támogatási programjában.
Közösen szervez ingyenes online konferenciát a svájci és a magyar Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet idén online formában rendezi meg kétévenkénti Ágazati Konferenciáját 2024. november 27-én.
Szenzorok és mérések segítenek a magyar húsmarha legeltetésben
Megfelelően tervezett szakaszos legeltetéssel és a szakaszváltások optimális idejének a meghatározásával, akár 40 nappal is meghosszabbítható évente a legeltetési idény.
Budapesten volt a 18. Európai Ökogazdálkodási Kongresszus, a fenntartható átállásról is sokat beszéltek
Budapesten találkoztak az ökológiai gazdálkodás nemzetközi és hazai szakemberei a 18. Európai Ökogazdálkodási Kongresszuson, a szakmai esemény főként a Közös Agrárpolitika (KAP) kihívásairól és kilátásairól, a gazdálkodók piaci helyzetének javításáról és az összefogás szükségességéről szólt.
Megjelent az „Ökológiai gazdálkodás támogatása” című pályázati felhívás
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága a Közös Agrárpolitikából és a nemzeti költségvetésből biztosított agrártámogatások felhasználásának rendjéről szóló AM rendelet alapján közzé tette az „Ökológiai gazdálkodás támogatása” című pályázati felhívást.
Alakulnak az Ökológiai gazdálkodás támogatása (ÖKO) pályázat részletei
Az ÖKO támogatás egy 5 éves időszakra szóló kötelezettségvállalás, amely keretében a kedvezményezettek vállalják, hogy a támogatásba vont területeiken az ökológiai gazdálkodás előírásainak megfelelő gazdálkodást folytatnak.
Biogazdálkodás Magyarországon: Miért érdemes most méginkább áttérni az ökológiai mezőgazdaságra?
A biogazdálkodás iránti érdeklődés az utóbbi években folyamatosan nő, mivel egyre több gazdálkodó és fogyasztó keres fenntartható, környezetbarát megoldásokat. De pontosan mit is jelent a biogazdálkodás, és hogyan járul hozzá a fenntarthatósághoz?
Minden eddiginél nagyobb támogatást kapnak az ökológiai gazdálkodást folytatók
Az új Közös Agrárpolitika Stratégiai Terv (KAP ST) keretében induló európai uniós társfinanszírozású agrártámogatások eddig soha nem látott előnyöket kínálnak azoknak a gazdálkodóknak, akik az ökológiai gazdálkodás mellett döntenek.
Alacsonyabb a terméshozam, de jobban jár a gazdálkodó – hódít az ökológiai gazdálkodás
Az ökológiai gazdálkodás olyan módszer, amely a természetes biológiai ciklusokra, szerves trágyázásra és biológiai növényvédelemre épít, elkerülve a mesterségesen előállított tápanyagok és – néhány kivétellel – a vegyi növényvédőszerek alkalmazását. Ez a gazdálkodási forma globálisan egyre nagyobb szerepet kap, mivel célja a környezet és az emberi tevékenységek közötti biológiai egyensúly hosszú távú fenntartása.
Budapesten gyűlik össze az ökoszakma: az éghajlatváltozással szembeni ellenállóképességről is szó lesz
Budapesten az ökoszakma: növelheti a biogazdálkodás az éghajlatváltozással szembeni ellenállóképességet.
Folytatódik a biotermékek értékesítésének növekedése
A biotermékek értékesítése dollárban és mennyiségben egyaránt nőtt, miközben a déli továbbra is a legerősebb régió. A biotermékek dollárban számolva 4,8%-kal, mennyiségben pedig 5,8%-kal nőttek a 2024. második negyedévi biotermékek teljesítményéről szóló jelentés szerint. A biotermékek ára átlagosan 0,03 dollárral csökkent fontonként, csökkentve az árkülönbséget a hagyományos termékekhez képest.
Le van maradva Románia a biogazdálkodásra való áttérésben az EU elvárásokhoz képest
Az EU-ban a mezőgazdasági terület 10,5 százalékán folyik biogazdálkodás, Romániában ez az arány mindössze 5 százalék.
A hagyományos és a biotermések tulajdonságait hasonlította össze a MATE kutatója
A hagyományos és a biotermések tulajdonságait hasonlította össze a MATE kutatója, zöldségeket és gyümölcsöket is vizsgált.
Ősgabona terméktérképet adott ki az ÖMKi
Kiváló tulajdonságaik révén ezek az ősi búzák visszahozhatják a hiányzó sokszínűséget a kenyérkultúrába, kiegészíthetik a tömegtermelést és javíthatják a pékáruk minőségét.
Ökogazdálkodásban szövetkezett a Biokultúra Egyesület, a Debreceni Egyetem és Hajdúnánás városa
A hazai ökológiai gazdálkodás nemzetközi versenyképességének elősegítése érdekében oktatási és kutatási együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a Kelet-Magyarországi Biokultúra Egyesület és Hajdúnánás önkormányzata.
Magyar agrárkutatásokkal javítanak a biológiai sokszínűségen Tokajban és Egerben
A beporzók eltűnésével számos növényfaj termesztése szinte egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen lenne megoldható.
Hogyan érdemes védekezni a Perillus bioculatus, a Magyarországon megjelent új poloskafaj ellen?
Magyarországon számos poloskafaj őshonos, ám valójában két invazív típusuk okozza a lakosság által rendre megtapasztalt kellemetlenségeket. A vándor- és az ázsiai márványospoloskáról van szó. Hatékony természetes ellenségeik hazánkban egyelőre nem ismertek, így gyakorlatilag akadálytalanul szaporodhatnak és terjeszkedhetnek. Érdemes megnézni, mit lehet tenni ellenük.
Ingyenesen elérhető az ÖMKI tájfajta paradicsom katalógusa
Habár kiszorult az intenzív ipari termelésből, igazi különlegességként születik újjá a kiskertekben, balkonokon és teraszokon a tájfajta paradicsom. A genetikai változatosság sajátos habitusban, termésformákban és színekben tükröződik. Kiemelkedő minősége és egyedi ízvilága, valamint kiváló alkalmazkodóképessége van. Az interneten ingyenesen elérhető az ÖMKi tájfajta paradicsom katalógusa.
Hirdetés