Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Közösen szervez ingyenes online konferenciát a svájci és a magyar Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet idén online formában rendezi meg kétévenkénti Ágazati Konferenciáját 2024. november 27-én.
Szenzorok és mérések segítenek a magyar húsmarha legeltetésben
Megfelelően tervezett szakaszos legeltetéssel és a szakaszváltások optimális idejének a meghatározásával, akár 40 nappal is meghosszabbítható évente a legeltetési idény.
Budapesten volt a 18. Európai Ökogazdálkodási Kongresszus, a fenntartható átállásról is sokat beszéltek
Budapesten találkoztak az ökológiai gazdálkodás nemzetközi és hazai szakemberei a 18. Európai Ökogazdálkodási Kongresszuson, a szakmai esemény főként a Közös Agrárpolitika (KAP) kihívásairól és kilátásairól, a gazdálkodók piaci helyzetének javításáról és az összefogás szükségességéről szólt.
Halad a bioszakma, könnyebb megtalálni a magyar ősgabona termékeket az új térképen
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet munkatársai és partnerei szakmai napot szervezek Száron, hogy a piac szakmai szereplői, gazdák, molnárok és pékek, valamint a kutatók találkozzanak
Ősgabona terméktérképet adott ki az ÖMKi
Kiváló tulajdonságaik révén ezek az ősi búzák visszahozhatják a hiányzó sokszínűséget a kenyérkultúrába, kiegészíthetik a tömegtermelést és javíthatják a pékáruk minőségét.
Magyar agrárkutatásokkal javítanak a biológiai sokszínűségen Tokajban és Egerben
A beporzók eltűnésével számos növényfaj termesztése szinte egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen lenne megoldható.
Ingyenesen elérhető az ÖMKI tájfajta paradicsom katalógusa
Habár kiszorult az intenzív ipari termelésből, igazi különlegességként születik újjá a kiskertekben, balkonokon és teraszokon a tájfajta paradicsom. A genetikai változatosság sajátos habitusban, termésformákban és színekben tükröződik. Kiemelkedő minősége és egyedi ízvilága, valamint kiváló alkalmazkodóképessége van. Az interneten ingyenesen elérhető az ÖMKi tájfajta paradicsom katalógusa.
Megoldásokat tesztel a tőzeg helyettesítésére a palántanevelésben az ÖMKi
Az elmúlt években nemzetközi szinten is egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a tőzeg kiváltást célzó kutatások, melyek kihívást állítanak a szakemberek elé. A hazai viszonylatban több helyen elérhető, fenntartható anyagnak számító zöldkomposztok számos felhasználási módja közül az egyik, a palántanevelésben való alkalmazás.
Szakmai egyeztetésen van a regeneratív ökológiai gazdálkodás (RÖG) új hazai feltételrendszere
Az ÖMKi munkatársai a regeneratív ökológiai gazdálkodás új, hazai feltételrendszerének és önkéntes tanúsítási védjegyének lehetséges kialakítását vizsgálják.
Műhelymunkára hívta a regeneratív gazdálkodókat az ÖMKi
Pest vármegyében, az Aszódi járásban, Galgahévíz településen gyűlt össze a Regeneratív Mezőgazdaság Forradalma programban résztvevő gazdálkodó partnercsapat és az ÖMKi 2023. novemberének utolsó napján, hogy közösen értékeljék ki a 12 gazdaság talajtani adottságait, az alkalmazott művelési technológiáik előnyeit és hátrányait.
A gazdaságok értékelését segítő magyar fejlesztést mutatott be az ÖMKi
A gazdaságok értékelésére kifejlesztett digitális eszközt mutattak be a CAPTIVATE projekt keretében az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet szakemberei. Az ökofarm-értékelési és döntéshozatali eszköz (EAD) egy digitális önértékelési megközelítés a gazdálkodók és tanácsadók számára.
Gépes évindító: HORSCH-óriás, új radiál abroncsok, többüzemanyagú motormustra
A 2023-as év utolsó hónapjában is több, a mezőgazdasági gépek témáiról szóló hírrel jelentkeztünk a weboldalunkon. Ezekből készítettünk egy összefoglalót, amit szeretettel ajánlunk minden kedves Magro-olvasónak!
Digitális technológiák segítik az agroökológiát Magyarországon is
Az ÖMKi a PATH2DEA (Paving the Way towards Digitalisation Enabling Agroecology for European Farming Systems) projekt keretében nyáron lezajlott kérőíves felmérés folytatásaként, a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesülettel közös szervezésben műhelymunkát tartott. A projekt alapvető célja, hogy támogassa az agroökológiai szemlélet megvalósítását elősegítő digitalizációt.
A biokertek tervezése: részletek, javaslatok, működő megoldások
Az elmúlt években világszerte egyre nő az érdeklődés az egészséges, tiszta élelmiszerek iránt, amelyek előállását környezetkímélő technológiák segítik. Ezért nem csak a biopiacok telnek meg élettel, hanem az elfeledett kiskertek is. Előkerülnek a kerti szerszámok, a házikertészek pedig lelkesen vágnak bele az otthoni zöldség- és gyümölcstermesztésbe. Hogyan érdemes elkezdeni?
Az allergia és az étkezés miatt is fontos az ősgabonák beltartalmi értéke
Egyes ősgabonáknak kiemelkedő a beltartalmi értékük és könnyebben tolerálják őket az ételérzékeny fogyasztók – hívta fel rá a figyelmet az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) közleménye. A hazai termelésű, ökológiai művelésben aratott gabonák értékeire hívták fel a figyelmet a kenyér világnapja és az élelmezési világnap alkalmából.
Változatos talajtakarással védhető a biológiai sokféleség, az élővilág és a hozam is
A biológiai sokféleség az élet elengedhetetlen alapja, minden élőlénynek megvan a helye az ökoszisztémában. Tiszta levegőt és vizet, jó minőségű termőtalajt, a növények beporzását, élelmet és egyéb hasznos nyersanyagokat biztosít, az egészség és az élelmiszerbiztonság alapkövét jelenti. A biológiai sokféleség csökkenése óriási probléma, hiszen az élet, a túlélés biztosítéka sérül általa.
Térképre tette a magyarországi komposzttelepek helyét és elérhetőségét az ÖMKi
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) létrehozott egy interaktív térképet, amely nagy segítséget nyújt az ökológiai gazdálkodást folytató gazdák számára. Feltüntettek rajta minden olyan, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) nyilvántartásában szereplő komposzttelepet, amely terméke rendelkezik forgalomba hozatali engedéllyel.
A csökkentett talajművelés módszerei, feltételei és korlátai
A csökkentett talajművelés jelentősen hozzájárul a talajtermékenységhez. A mély és intenzív bolygatás mellőzése kíméli a talaj szerkezetét és a talajéletet, valamint megakadályozza a humusz lebomlását. Javul a talaj tápanyagtároló képessége, erózióvédelme és vízháztartása. Azonban az ekéről való lemondás bizonyos kihívásokkal is jár.
Hirdetés