Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Ismeretlen rágcsáló: földikutya a túlélés művésze a föld alatt
A földi kutya (Nannospalax) egy különleges, föld alatt élő rágcsáló, amelyet szőrhiánya és alacsony testmagassága különböztet meg a legtöbb rágcsálótól.
Veszélyes betolakodó a magyar vizekben: egyre több ember találkozik a hódpatkánnyal
Egyre jobban szaporodik Magyarországon a Dél-Amerikában őshonos rágcsálónak számító, hódpatkány néven is ismert nutria. A különös állat a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság területén kezdett elszaporodni, de az ország más területén is felütötte már a fejét.
Téli bagolyözönlés a dél-alföldi településeken: a táplálékforrás vonzza a őket a településekre
A hideg évszak beköszöntével a Körös-Maros Nemzeti Park tájain élő és az északi tájakról érkező, nálunk telelő erdei fülesbaglyok is beköltöznek a lakott településekre. Magyarországon az erdei fülesbagoly a leggyakoribb bagolyfaj. Nem épít saját fészket, hanem más ragadozó madarak, esetleg varjak fészkét foglalja el. A tél közeledtével az erdei fülesbaglyok csapatokba verődnek és beköltöznek a lakott településekre.
Segít a ragadozó: a hatékonyabb gazdálkodás támaszai lehetnek a baglyok
A Tel-Avivi Egyetem professzora, Yossi Leshem ornitológus azzal az ötlettel állt elő, hogy telepítsenek fészkelőhelyeket a mezőgazdasági területek közelébe, így az odaköltöző ragadozó madarak kordában tarthatják az elszaporodott rágcsálókat. Segítenek a baglyok a termelésben.
Túl jól sikerült, így nagy károkat okoz a világ egyik legsikeresebb visszatelepítési programja
Amikor nagyjából 100 évvel ezelőtt elkezdték visszatelepíteni Európába a hódokat, nem sokan gondoltak arra, hogy annyira túlszaporodnak, hogy rengeteg bajt okoznak majd. A betelepítés kezdete óta megezerszereződött a hódok állománya. Amíg az intenzív vadászatának következtében 1920 környékére mindössze 1200 eurázsiai hód maradt a kontinensen, ma már 1,2 millió példány él és virul a kontinensünkön. Az egyébként védett hód sok konfliktust okoz: a gond abból adódik, hogy nagyon szereti átalakítani a környezetét.
Ismét óriási károkat okoz a mezei pocok: az illegális megoldások helyett jobb a különleges engedélyt kapott szert használni
Újra jelentősen elszaporodtak a mezei pockok a szántóföldeken, rendkívüli károkat okozva a növényállományban. A Nébih felhívta a gazdálkodók figyelmét, hogy bár szükség van a védekezésre, azonban, a kockázat minimalizálása érdekében fontos, hogy a gazdák a gyérítést minden esetben a szabályoknak megfelelően végezzék. A házi és egyéb illegális módszerek alkalmazása nem csak veszélyes, de valójában semmivel sem hatékonyabb, mint az engedélyezett megoldás.
Felméri az irtószergyártó, mennyire elterjedtek a rágcsálók Magyarországon
Több ezren töltötték ki azt a kérdőívet a Sokk a rovar közösségi média-oldalon, amelynek adataiból elkészítik az első magyar rágcsálótérképet. Az egerek és a patkányok ugyanis nemcsak a ház körül okoznak kellemetlenséget, hanem veszélyes betegségeket is terjeszthetnek, valamint jelentős gazdasági kárt is képesek okozni a magyar mezőgazdaságban is. A felmérés azért is fontos, mert eddig idehaza csak a patkányok elterjedtségéről gyűjtöttek részlegesen adatokat.
Egerek és patkányok az otthonunk környékén - Mit lehet tenni a kártékony rágcsálók ellen?
Magyarországon a patkány- és egérinvázió bizony igen gyakori jelenség. Az idei évben ráadásul régóta nem látott növekedés indult meg a kártékony rágcsálók számában, ugyanis a szárazság kedvezően hatott a populációk növekedésére.
Több állatfaj is szívesen él a magasfeszültségű oszlopok közelében
Bizonyos kisméretű állatfajok szívesen élnek a magasfeszültségű oszlopok közelében és előnyben részesítik őket a környező mezőgazdasági területekkel szemben – derült ki a Cseh Tudományos Akadémia gerincesekkel foglalkozó intézetének kutatásából. Számos faj számára népszerű hely a telelésre a póznák körüli talaj is. Sok pocok, cickány és egér választotta kifejezetten ezt a területet lakhelyének.
Hatalmas pusztítással fenyegetnek az aprócska kártevők
Szakemberek szerint 4 évente végeznek komolyabb pusztítást a mezei pockok a mezőgazdasági területeken. Ahogy változik az éghajlat, ez a 4 éves ciklus is módosulni látszik. 2 év telt el az előző invázió óta és most megint aggódnak a gazdák: felszaporodtak a rágcsálók a földeken, komoly károkat hagyva maguk mögött.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!