Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Precíziós talajszkennelési eljárást mutatott be a Syngenta
Új talajszkennelési technológiára alapozott talajmintavételi eljárást és szaktanácsadási szolgáltatást vezetett be a Syngenta.
Mélytanulással és gépi képfeldolgozással javítják a növényvédelmet a magyar kutatók
Mélytanulással, robotizációval és gépi képfeldolgozással javítják a növényvédelmet a magyar kutatók.
Dekákból tonnák: a precíz gazdálkodás útja a profitmaximum felé
A változó környezet miatt folyamatosan felül kell vizsgálni a technológiákat, hogy a precíz munkavégzéssel csökkentsük a változás okozta terméscsökkenést. Mindehhez az inputanyagok tudatos és okszerű pozicionálása is kulcsfontosságú, figyelembe véve olyan tényezőket, mint a termésszint, profitabilitás és ellenállóképesség.
A generatív mesterséges Intelligencia pusztító hatást hoz a fenntarthatóságra a következő években
A generatív mesterséges intelligencia hatására az adatközpontok szén-dioxid-kibocsátása várhatóan háromszorosára nő a következő években.
Az IoT megoldásokat a mezőgazdaságban is érdemes használni
A trendek az IoT-alapú megoldások folyamatos térnyerését és növekvő jelentőségét igazolják a magyar mezőgazdaságban is.
Mezőgazdasági járművek nagy pontosságú pozicionálása: a leginkább pénztárcabarát a műholdas megoldás
A mezőgazdasági járművek GNSS automatikus kormányzási rendszerei világszerte egyre népszerűbbek a nagy mezőgazdasági régiókban. Ezek a rendszerek nemcsak mentesítik a vezetőt a kézi kormányzás alól, hanem centiméteres pontosságot is elérnek, így sok gazdálkodó számára nélkülözhetetlenek. De mi van, ha éppen nem állnak rendelkezésre a szükséges jelek?
Debütál a világ legnagyobb autonóm elektromos növényvédő repülőgépe
Az amerikai Pyka cég a Heinen Brothers Agra Servicest nevezte meg úttörő ügyfélként az első Pelican Spray drónjához az Egyesült Államokban. A kansasi székhelyű légi alkalmazási szolgáltató azt tervezi, hogy integrálja működésébe a Pelican Sprayt az Egyesült Államok közép-nyugati, déli és nyugati régióiban.
Sikeresebbek az intelligens talajban termesztett növények a hagyományosnál
A Texasi Egyetem kutatói olyan „intelligens talajt” fejlesztettek ki, ami egyszerre oldja meg az élelmezés és a globális felmelegedés jelentette vízhiány problémáját.
Harmincféle index alapján határozza meg a termés állapotát az érzékelő
A szerb Bitgear cég Plant-O-Meter érzékelője harminc különböző termésindexet képes megkülönböztetni, és így meghatározni a termés állapotát. A készülék a közelmúltban a Future Farming & Food rendezvényen szerepelt.
Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése?
A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.
Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció
Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja
Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem
A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.
Új vállalati együttműködési felületet hozott létre a MATE 100 Klub
A MATE 100 Klub a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem száz legjelentősebb ágazati és piaci vállalatának vezetői számára teremt új együttműködési platformot.
Fejleszt, fejlődik és példát mutat a fiatal nagykanizsai gazda - videókkal
A jelenleg közel ezer hektáron gazdálkodó Ács Norbert szerint a mezőgazdasághoz elhivatottság kell, és aki csak úgy ki akarná próbálni magát ebben a szakmában, az inkább bele se vágjon. A fiatal gazdálkodó beszélt arról is, hogy mikhez kell értenie manapság annak, aki mezőgazdasági termelést akar folytatni, valamint arról is, hogy szerinte a fenntarthatóság, mint olyan, soha nem lesz megvalósítható, sem a mezőgazdaságban, sem pedig a gazdaságban. A szakember bízik benne, hogy innovatív gondolkodásmódjával, fejlődési ütemével és üzemszervezési mintájával motivációt nyújthat más gazdálkodóknak.
A tanuláson és a fejlesztésen sem spórol Mutsy Árpád, a Bio-Fungi Kft. vezetője
Fiatal korában is a gombát szeretett volna termeszteni, mára a cége meghatározó szereplővé vált itthon és az exportpiacokon is. A Mutsy Árpád által vezetett Bio-Fungi Kft. nemrég Kertészet kategóriában nyerte el az Agráriumért OTP díjat. Jelenleg több mint havi egymilliárd forint árbevételt realizálnak. A hazai kertészetben szinte egyedülálló módon teljesen el tudják látni Magyarországot gombával.
A nehéz időkben is fejlesztenek Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében
Szurovcsákné Berecz Ágnes a Szuro-Trade Kft. tulajdonosa és a Milic 2007 Kft. ügyvezetője. 30 év alatt kis családi gazdálkodásból indultak, ma pedig már közel 2000 hektáron gazdálkodnak. A Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei vállalkozásokat vezető szakember többek között az innováció fontosságáról, a fenntarthatóságról és a gazdákat napjainkban érintő problémákról is beszélt.
Izraeli fejlesztésű okosöntözés a vízpazarlás ellen - videókkal
Az ENSZ arra figyelmeztetett, hogy az éghajlatváltozás komoly hatással van a bolygó vízkörforgására, ami felborítja a mezőgazdaságban használt hagyományos öntözés rendszerét, és hatással van az élelmezésbiztonságra. Egy izraeli startup olyan megoldást fejlesztett ki, amely hatalmas mennyiségű vizet takaríthat meg azzal, hogy nyomon követi, a növényeknek mennyi vízre van szükségük a növekedéshez.
Újjászületett sertéstelep Lajoskomáromban - videóval
A sertéstenyésztési tevékenység fejlesztése érdekében a társaság életében meghatározónak számító beruházás megvalósítására került sor a Lajoskomáromi Agrár Cégcsoport állattartó telepén. A sertéstelepen két istálló épült lagúnás rendszerrel. Az istállókba beszerelt tartástechnológia elemei Big Dutchmann és JYGA rendszerekből tevődnek össze.
Hirdetés