Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Terjed a madárinfluenza a tehenekben
A madárinfluenza terjedése az Egyesült Államok tejelőtehén-állományában az emberi fertőzések további veszélyeit rejti magában – közölték szövetségi tisztviselők, miközben fokozott biológiai biztonsági intézkedések megtételére szólították fel a gazdaságokat a vírus megfékezése érdekében.
5 fontos tipp, hogy a tej minősége ne csökkenjen
Miközben a tejtermelők arra készülnek, hogy teheneiket dús tavaszi fűre állítsák, fokozottan figyelniük kell a tej minőségét, és szükség esetén módosítaniuk kell az állatok étrendjét. A téli tartási takarmányozási költségeket követően a tejtermelők a takarmányszámlák csökkentését várják, amikor a tehenek legeltetési időszakba lépnek.
Nincs összefüggés a tejelő állományok nagysága és az állatjólét minősége között
Egy 3 085 német tejgazdaság adatait felvonultató, 376 415 tehenet vizsgáló kutatási projekt megállapította, hogy a nagyobb tejüzemek, amelyeket gyakran kritizálnak az állatjólétre való károsságuk miatt, nem feltétlenül hibáztathatók emiatt.
Hogyan maximalizálható a tejhozam eredményezte bevétel?
Az állomány hatékony takarmányozása az egyik legfontosabb tényező, amely befolyásolja a tejtermelő gazdaságok jövedelmezőségét. A világ minden táján, így Ausztráliában is végzett kutatások többször kimutatták a kapcsolatot a saját termelésű takarmány nagyobb mennyisége és a jobb tejhozam, a magasabb jövedelmezőség között. Ez a takarmányozási rendszertől és a gazdaság intenzitási szintjétől függetlenül érvényes.
A több emberi kapcsolat javítja a tejelő tehenek borjainak jólétét
A Floridai Egyetem kutatói kimutatták, hogy a más borjakkal való szocializáció és az emberi érintés – akár csak 5 percig is – javíthatja a tejelő tehenek borjainak jólétét. A kutatások azt mutatják, hogy a tejelő tehenek borjai a tej etetésének ideje körül aktívak, és gyakran végeznek nem tápláló orális viselkedést, különösen az elválasztás során.
Egyre gyorsabban halad a hőstressz enyhítésének folyamata a tejelő teheneknél
A tejelő tehenek hőstresszével kapcsolatos problémák kutatása egyre fontosabbá válik, mivel Európa egyre forróbb nyarakkal néz szembe. Az éghajlatváltozás miatt tavaly nyáron az Egyesült Királyságban rekordhőmérsékletet mértek, ami egy 1,24 millió font értékű tanulmányt indított el a tejelő tehenek hőstresszének enyhítésére. A tanulmány célja, hogy megoldja a problémát, ami miatt csökken a hozam, a termékenység
A fejrögzítő alkalmazása miatt lecsökken a tejhozam
Egy új tanulmányban a Texas A&M Egyetem kutatói megállapították, hogy az állatok hosszabb ideig tartó, önzáró fejrögzítő karámokban való tartása káros hatással van a tejelő tehenek teljesítményére. A rögzítési idő az az idő, amelyet egy állat naponta egy fejrögzítő karámba zárva tölt. Ez a karám a tejtermelő gazdaságokban általában a takarmányozóhelyeken található.
Reflektorfényben az újszerű tejipari megoldások az EuroTieren
Az EuroTier 2022-es eseményére 141 országból több mint 106 000 látogató érkezett. A tejtermelők biztosak voltak benne, hogy az eseményen új ötleteket találnak gazdaságaik hatékonyabb működtetéséhez, mivel rengeteg technológia és berendezés volt kiállítva. A tehenek kényelmének megőrzése és az egészséges borjak felnevelése volt az a két terület, amellyel a kiállításon számos gyártó részletesen foglalkozott
Az NPN használata a tejelő szarvasmarhák takarmányozásában
Az NPN hatékony felhasználása összetett, ezért a tejelő szarvasmarhák gyakorlati takarmányozásában szükséges az NPN felhasználásának megértése. Az NPN kifejezés olyan összetevőkre utal, mint a karbamid, a biuret és az ammónium-bikarbonát, amelyek nem fehérjék, de a bendőben lévő mikrobák által fehérjékké alakíthatók. A közhiedelemmel ellentétben a legtöbb tejelő szarvasmarha jelentős mennyiségű NPN-t kap
Hazai tejtermelés: nem sok jót remélnek a piaci szereplők
A szarvasmarha- és tejágazat lehetőségeiről és a takarmányozási dilemmákról folyt az eszmecsere Hajdúböszörményben a Kelet-magyarországi Agrárfórumon. Elhangzott, hogy voltak nagyon jó és rossz évei is a többek által a mezőgazdaság nehéziparának nevezett ágazatnak. Viszont majdnem nálunk a legalacsonyabb a tej felvásárlási ára az Európai Unióban, és ez igen nehéz helyzetbe hozza az ágazatot.
Igen okos innovációk kínai tejgazdaságokban – fillérekből
A tejtermelés számos kulcsfontosságú szempontja közé tartozik a jó protokollok megléte, amikor a gazdaságban megismételt munkákról van szó. Ebben a cikkben néhány olyan egyszerű megoldás szerepel, amelyet a CDMTCC (China-Denmark Milk Technology Cooperation Center) munkatársai láttak a Kínában végzett gazdaság-ellenőrzések során. Az egyik legfontosabb dolog, hogy megfelelően nyomon tudjuk követni az üszők növekedését, különösen az első hónapokban. Ehhez a gazdáknak regisztrálniuk kell a borjú súlyát születéskor, majd elválasztáskor is, hogy kiszámíthassák a növekedést, és ha a növekedés nem megfelelő, akkor elvégezhessék a szükséges kiigazításokat.
A megtévesztő élelmiszernevek és a trükközés ellen tiltakozik az EU-nál 6 magyar szervezet
A Baromfi Termék Tanács, a Hússzövetség, a Magyar Állattenyésztők Szövetsége, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Tej Terméktanács valamint a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet nyílt levélben kérte, hogy az Európai Unió ne engedje az élelmiszerek megtévesztő elnevezését. A hazai állattenyésztőket és hús-, tejfeldolgozókat képviselő szervezetek határozottan támogatják abban a – 171-es számú – módosító javaslatban foglaltakat, amely az EU közös piacszervezési szabályokra vonatkozó új jogszabály-tervezetének trilógus tárgyalása keretében került a közelmúltban benyújtásra.
Valóság, nem varázslat: 24 óra alatt lesz hígtrágyából ideális alomanyag, ami a tejhozamra is kedvező hatású
Közel 50 vendég előtt tartottak szakmai napot hígtrágya kezelés és -kijuttatás témában Szolnokon. A rendezvényt Tóth Éva, a Bauer Hungária Kft. ügyvezetője nyitotta meg, aki elmondta, hogy a cég 90 éves tapasztalatával segít a gazdáknak a hígtrágya kezelésében. Legyen szó akár az eszközökről, a homogenizálásról, a szeparálásról vagy a kijuttatáshoz kapcsolódóan az öntözőgépek, a tartálykocsik és az adapterek választékáról, minden helyzetre van megoldásuk. Az egyik különösen izgalmas téma: egy speciális berendezés segítségével, biológiai úton, 24 óra alatt, hígtrágyából kiváló tulajdonságokkal rendelkező alomanyag létrehozása.
Robotok a tehénistállóban
Napjainkban egyre több helyen találkozhatunk gépesített mezőgazdasági üzemekkel, legyen szó növénytermesztésről, vagy állattenyésztésről. Viszont amíg a növénytermesztési ágazat folyamatos fejlődésen esik át, addig az állattenyésztésre nem minden esetben fordul akkora figyelem, mint amire szükség lenne. Az alábbiakban a tejhasznú szarvasmarha tenyésztés fejlesztése lesz a téma, amelyről az Agrárium 2020 konferenciáján esett szó Gregosits Balázs jóvoltából.
Méhészpénzek, milliárdos palackozó, EU-s támogatások, 2,4 milliárd zártkertekre - itt a januári agrártámogatás összefoglaló
Milliárdok és milliók jutnak a magyar mezőgazdaságra az agrártámogatásokból, ami jelentősen hozzájárul a termelés sikerességéhez. Tavaly decemberben is több hírünk szólt a kiosztott és felhasznált agrárpénzekről, valamint a támogatásokból megvalósított fejlesztésekről. Sok pénzt lehet lehívni erdészeti gépberuházásokra, támogatáshoz jutnak a méhészek, és lesz miből fejleszteni a zártkerteket is. Összefoglaltuk a múlt havi agrártámogatásokról szóló híreinket, jó olvasást hozzájuk!
747 milliós tejfeldolgozó üzemet adtak át Petőfiszálláson
Átadták a Bács-Kiskun megyei Petőfiszálláson a Gazda-Tej Értékesítési Szövetkezet tejfeldolgozó üzemét. A mintegy 747 millió forint értékű beruházás a Vidékfejlesztési Program 347 millió forintos európai uniós támogatása mellett 400 millió forint önerővel épült meg. Ván Jenő, a Gazda-Tej Értékesítési Szövetkezet elnöke elmondta: a szövetkezet még 2001-ben jött létre a tanyás térségekben külön-külön, egymástól szétszórtan termelő gazdák összefogására.
VR-szemüveggel csapják be a tehenet, hogy több tejet adjon
A moszkvai Ramenszkij régió egyik legnagyobb gazdaságának alkalmazottai, informatikusokkal együttműködve úgy döntöttek, elvégeznek egy kísérletet, a virtuális valóság (VR) tehenekre gyakorolt hatásának tesztelésére. Egészen pontosan azt vizsgálták, mi történik, ha VR-szemüveget tesznek az állatok fejére, amiben azok a nyári mezők illuzióját látják.
Olasz recept alapján készül a sajt az új magyar tejfeldolgozó üzemben
Átadták a Szarvasi Agrár Zrt. tejfeldolgozó-üzemét, az új üzem megépítésére összesen 1,1 milliárd forintot költöttek és részben támogatásból valósult meg. Az olasz technológiával felépült üzemben magyar ízesítéssel, olasz recept szerint fognak sajtokat előállítani tehén- és juhtejből. Az üzem 2020-2021-ra már teljes kapacitással működik majd, ezt követően évente 7,5 millió kilogramm sajt előállítását tervezik. A termékeket a hazai mellett olasz és közel-keleti piacokra tervezik exportálni.
Hirdetés
Belépés
Oldalunk megújult. Amennyiben Ön regisztrált felhasználónk és nem tud belépni, kérjük, használja az elfelejtett jelszó funkciót!
Elfelejtett jelszó
Kérjük, adja meg a regisztrációkor használt e-mail címét!