A legtöbb kertben három évszakban is állandó elfoglaltság a fűnyírás. Viszont sok kerttulajdonos sajnos bele sem gondol abba, hogy többféle módon felhasználhatja a levágott füvet. Komposztba kiváló és mulcsként is megállja a helyét. De milyen módon tegye meg ezeket? Cikkünkből kiderül. A Kiskertblogger oldal cikke írta meg bővebben, mit lehet tenni a levágott fűvel, ebből az anyagból szemléztünk. A hosszabb levágott fűszálakat hagyjuk száradni, majd gyűjtsük össze. Aztán helyezzük a sövények, bokrok alá vagy a fák tövéhez 3–5 centiméteres vastagságban, ez ugyanis segít abban, hogy ne száradjon majd ki a növények gyökere. Megéri még a rózsa és a bogyósok alá is mulcsot tenni, mert így jelentősen csökkenhet a vízigényük.
A fűnyírás után is van haszna a nyesedéknek: sokan bele sem gondolnak abba, hogy több hasznos módja is akad a levágott fű felhasználásának.
Ha olyan fűnyírónk van, amely apróra vágja le a füvet, akkor akár a gyepen is szét lehet szórni a nyesedéket. Ez kitűnő mulcs lesz, ugyanis javítja a talaj minőségét és a tápanyag-ellátását is. A fűnyesedék ugyanis nitrogénben igen gazdag, és ha hagyjuk elszáradni a gyepen, akkor később jóval kevesebbet kell majd műtrágyáznunk. Azonban érdemes ezt jól megfontolni. Ha ugyanis mohásodásra hajlamos a gyep, akkor inkább másféle felhasználási módját válasszuk a levágott fűnek. A nyesedék ugyanis össze tud tömörödni a fűszálak között, és ez akár a gyep befülledését is okozhatja.
A levágott fű is szerves anyag
Ráadásul a fűnyesedék komposztálható is. Először hagyjuk száradni a levágott füvet, majd helyezzük a komposzthalom tetejére. Így elkerüljük annak berothadását és a kellemetlen szagok kialakulását. Fontos, hogy a fűnyesedék rétegvastagsága ne legyen több 10 centiméternél. A fűrétegek közé jó, ha egyéb száraz kerti hulladékot, például száraz leveleket vagy szalmát teszünk. Akár rétegezzük, akár közvetlenül a komposztálás előtt keverjük bele a komposztba a fűnyesedéket, mindenképpen adjunk hozzá száraz komposztálható anyagot, például földet vagy friss komposztot - írja a Kiskertblogger cikke.

Megosztás

További híreink

Sok helyen módosíult a AKG pályázati felhívás, hozzuk a részleteket

2024.12.04.

Megjelent a KAP Nemzeti Irányító Hatóság 58/2024. számú közleménye az „Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések (AKG)” című (KAP-RD19a-1-24 kódszámú) felhívás módosításáról, sok részletet változtattak meg.

A magyar sertéshús új aranykorát építenék: hogyan érte el az éves fogyasztás a 30 kilót?

2024.12.04.

A Vidékfejlesztési Program keretében közel 450 sertéstartó vállalkozás részesült 85 milliárd forint támogatásban, és további 10,2 milliárd forint áll rendelkezésre az állatjóléti támogatásokra.

Havas eső és havazás érkezik

2024.12.04.

A következő három nap időjárását erősen felhős, párás idő jellemzi majd, helyenként gyenge csapadékkal, csütörtökön nyugaton több napsütéssel, pénteken pedig egy érkező csapadéksávval, amely esőt, havas esőt és havazást hozhat, miközben a hőmérséklet 1 és 7 fok között alakul.

Izgalmas témákat és fejlesztéseket hozott Győrben a Drón Fórum

2024.12.04.

A legújabb fejlesztések, a szabályozási kérdések és a technológia fenntarthatósági lehetőségei álltak a Drón Fórum 2024 rendezvény középpontjában.

Rendkívül kártékony rovar, az őszi sereghernyó lehetséges megjelenéséről jött figyelmeztetés

2024.12.03.

Az őszi sereghernyó (Spodoptera frugiperda) az amerikai kontinens melegigényes őshonos faja, amely kiemelten veszélyes zárlati károsítóként szerepel az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet (EPPO) A1-es karanténlistáján.

13 éve nem volt ilyen hideg Magyarországon

2024.12.03.

Az idei november középhőmérséklete a legalacsonyabb volt 2011 óta. Emellett ez volt az első hónap 2023 májusa óta, amelynek középhőmérséklete országos átlagban az éghajlati normál alatt maradt.

Partnerhírek
Partner

Védjük a gyökereket az Agrováció termékével

2024.12.03.

A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.

Partner

AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?

2024.11.29.

Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 1.100 hirdetés 104 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás