Magyar módszer az agrár-újrahasznosításra: műanyag hulladékból lesz öntözőcső
Az új hulladékfeldolgozási technológiák hozzájárulnak ahhoz, hogy hosszú távon is meg tudjuk óvni a környezetünket – mondta az agrárminiszter a Jáger Csoport öntözőcső üzemének átadásán, a Veszprém megyei Nemesvámoson. Nagy István arról is beszélt, hogy a mezőgazdasági termelők jelentős mennyiségben használnak különböző műanyag fóliákat a növénytermesztés és az állattartás során. Ennek következtében évente mintegy 10 ezer tonnányi mezőgazdasági fóliahulladék képződik. Eddig nem volt lehetőség ezek begyűjtésére és újrafeldolgozására.
Tavaly 280 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott a gazdáknál képződő fóliahulladék szakszerű gyűjtési rendszerének kialakítása. Egy új magyar találmánynak köszönhetően pedig évtizedes problémát sikerült megoldani a fólia- és műanyaghulladékok feldolgozásával és újrahasznosításával. A Jáger Csoport szabadalma olyan módon hasznosítja a fóliahulladékot, hogy abból a mezőgazdaságban rendszeresen használt műanyagtermékek készülhessenek. Nagy István elmondta, hogy ilyen eszközök gyártására alkalmas technológiákat fejlesztettek ki Nemesvámoson is, ahol most helyezték üzembe a cég locsolótömlő-gyártó gépsorát.
Körforgásos gazdaság
A miniszter szerint mindez egy hatalmas lépés a körforgásos gazdaság megvalósítása felé. Nem csak a mezőgazdaságban dolgozók életét, hanem mindannyiunk jövőjét befolyásolja az újrafeldolgozás mértékének növelése. Az Agrárminisztérium ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy a hulladékok okozta környezetterhelést a lehető legkisebb szintre lehessen csökkenteni – közölte. Az üzemlátogatásról ezen a weboldalon lehet még több képet megnézni.
Hirdetés
A Jáger Csoport működéséről:
A Jáger Prod Kft. 2011-ben alakult. A Jáger Csoport tagja, melynek tagvállalata a 20 éve működő Csatári Plast Kft. is. A vállalkozás fő profilja a préselt és fröccsöntött műanyag termékgyártás, fémforgácsolás, valamint műanyaghulladékok újrahasznosítása. A Csatári Plast Kft. 1995-ben alakult. A megalakuláskor 4 főt foglalkoztató vállalkozás fő tevékenységi köre a fémmegmunkálás volt, nagymértékben forgácsoló munkák végzését vállalta. A kis műhely mára középvállalkozássá fejlődött. Fő tevékenységei a hőre keményedő és hőre lágyuló villamos tokozatok gyártása, villamosipari termékek összeszerelése, darálás, granulálás, fémforgácsolás, fémtömegcikk gyártás. A vállalkozás a megalakulást követő évtől az ISO minőségirányítási rendszer szervezett keretei között működik, folyamatosan fejleszti gépparkját és technológiáját. A cég többféle tevékenysége miatt cégcsoporttá alakult, Magyarországon kettő, Romániában egy telephellyel, képviselettel rendelkezik.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés