Lezárult a társadalmi egyeztetés fázisa a “Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” című felhívással kapcsolatban. Az ahhoz kapcsolódó észrevételeket és javaslatokat 2020. február 18-ig volt lehetőség megtenni. Fontos, hogy a felhívásban támogatás kizárólag a járványvédelemhez kapcsolódó projektekhez nyújtható. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege – egyéni és kollektív projekt esetén is – legfeljebb 20 millió forint. Ez az általános 50 százalékos támogatási intenzitást tekintve 40.000.000 forint elszámolható költséget jelent.

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatásra benyújtási időszakonként, egy megvalósítási hely vonatkozásában adható be kérelem. A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg célterületi, illetve fókuszterületi megosztás szerint összesen 2 milliárd forint.

Járványvédelmi rendszerek fejlesztése: Lezárult a társadalmi egyeztetés fázisa a “Baromfi- és sertéstartó telepek járványvédelmi rendszereinek fejlesztése” című felhívással kapcsolatban. Képünkön kiskacsák

A megkérdezettek a következő, a felhívással kapcsolatos észrevételeket tehették meg:

  • Támogatás célja és háttere
  • Pályázók köre
  • A jelentkezés feltételei

Ezek a támogatható tevékenységek:

A járványvédelemhez kapcsolódó építéssel járó tevékenységek. Állattartó telepi épületek, építmények építése, kialakítása, felújítása, átalakítása:
  • Telepi hullatároló kialakítása és korszerűsítése;
  • Kéz- és lábfertőtlenítő kialakítása a beléptetéshez;
  • Gumicsizma mosó kialakítása;
  • Kényszerzuhany kialakítása;
  • Telepi létesítmények összekötése zárt folyosóval, zárt (kialakítása: legalább fedett, oldalán madárháló) állatmozgatási útvonalak (hajtófolyosó) kialakítása;
  • Telepi fertőtlenítőkapu telepítése;
  • Vadmadár és rágcsálók bejutását megakadályozó kerítésrendszer kialakítása, korszerűsítése/fejlesztése;
  • Kerékfertőtlenítő medence kialakítása, korszerűsítése;
  • Eszközbeléptető helyiség kialakítása;
  • Állatrakodó kialakítása a kerítés vonalában;
  • Állatrakodó átalakítása, lefedése, korszerűsítése.
Építéssel nem járó, a járványvédelemhez kapcsolódó eszközök, gépek beszerzése. Állatbetegségek kockázatát csökkentő eszközök, gépek:
  • Telepi hullaégető beszerzése;
  • Fertőtlenítő permetezők beszerzése;
  • Nagynyomású fertőtlenítő mosóberendezés beszerzése;
  • Seprőgép (fertőtlenítő fúvókákkal, szivattyúval) beszerzése;
  • Mosórobot beszerzése;
  • Eszközbeléptető doboz beszerzése;
  • Ködképző berendezés beszerzése;
  • UV (germicid) lámpák beszerzése;
  • Nyílászárók ellátása szúnyoghálóval és szabadba nyíló ajtókhoz légfüggöny beszerzése;
  • Madárháló beszerzése.

Az EMVA felhívja a figyelmet, hogy a megjelenő járványvédelmi rendszerek fejlesztése pályázat nem azonos a klasszikus beruházási jellegű állattartó telepek korszerűsítését célzó pályázati felhívásokkal, melyek megjelenése az év második felében várható.

A felhívás indokoltsága és célja:

A különböző járványos állatbetegségek állattartó telepeken történő megjelenésének kockázata számos technológia alkalmazásával csökkenthető, ezek beszerzésének, kiépítésének elősegítése a Felhívás
alapvető célja. A Felhívás a járványügyi kockázatok által leginkább sújtott és a fejlesztésekkel leghatékonyabban védhető telepekkel rendelkező sertés és baromfi ágazat számára kínál támogatási lehetőséget.

A beruházások, fejlesztések támogatására nem csak a versenyképesség növelésének alapvető eszközeként lehet tekinteni, hanem olyan lehetőségként, amelyek révén az állattartók képesek napjaink
egyik legégetőbb problémakörére, az állategészségügyi kockázatokra ésszerű válaszokat adni. A különböző járványos állatbetegségek állattartó telepeken történő megjelenésének valószínűsége számos
elérhető technológia alkalmazásával csökkenthető. Jelen konstrukció keretében kizárólag olyan támogatási kérelmek támogathatóak, amelyek megfelelnek a fenti célkitűzésnek - írta az Agrárminisztérium a pályázatról.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Klímaváltozás és vízhiány: A talaj alatti tározókban rejlik a jövő?

2024.11.24.

Az éghajlatváltozás okozta szélsőséges időjárási minták – a gyakori aszályok és heves esőzések – új vízgazdálkodási megközelítéseket igényelnek. Az egyik legígéretesebb javaslat a felszín alatti tározók tudatos kihasználása, amely új utakat nyithat az árvizek és aszályok elleni küzdelemben.

Gasztronómiai különlegesség vagy egészségbomba? A fekete paradicsom, amit ki kell próbálnia!

2024.11.24.

A fekete paradicsom különleges megjelenésével és egyedi ízvilágával egyre nagyobb érdeklődést vált ki a kertészkedők és gasztronómia iránt érdeklődők körében. Az egzotikus szín és a tápanyagdús beltartalom miatt sokan kíváncsiak erre az egyedülálló növényre. Nézzük meg, milyen kérdések merülnek fel leggyakrabban a fekete paradicsommal kapcsolatban, és miért érdemes esetleg otthon is megpróbálkozni a termesztésével!

Takarmányelemzés valós időben – a hatékonyság növeléséért

2024.11.24.

A modern tejtermelésben a pontosság és a valós idejű adatok elengedhetetlenek a jövedelmezőség és a fenntarthatóság szempontjából. A Dinamica Generale NIR On Tank fejlett megoldást kínál. A rendszer közvetlenül a takarmánykeverő kádra telepítve a takarmányozás irányítása és a tejtermelés optimalizálása érdekében biztosítja az egyenletes táplálkozási minőséget és a működési hatékonyságot.

Miért létfontosságú a szelén a sertések számára, és hogyan javíthat a hozamokon?

2024.11.24.

A szelénhiány a sertések csökkent növekedésével és szaporodási teljesítményével függ össze. Ezért az állatok szelénigényének kielégítése az optimális termelési hatékonyság, a termelői jövedelmezőség és a fogyasztók tápláló fehérjeforrással való ellátásának egyik kulcstényezője.

A NitroVolt zöld technológiája új korszakot nyit a műtrágyatermelésben

2024.11.24.

A NitroVolt nevű dán startup a magvető tőkebevonás révén a jövőbe ugrik a kibocsátásmentes ammóniatechnológiával, amely lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy közvetlenül hozzáférjenek a fenntartható műtrágyaforráshoz.

Intelligenciából jeles: csak a szükséges helyre és mértékben juttatja ki a tápanyagokat a műtrágyázó rendszer

2024.11.24.

A Stout intelligensen adagoló műtrágyázó rendszere olyan megoldás, amely átalakítja a kereskedelmi gazdálkodók trágyázáshoz való hozzáállását. Ez a technológia a növénytrágyázás olyan megközelítését vezeti be, amely a pontosságra, a költséghatékonyságra és a fenntarthatóságra összpontosít.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Graecus CBK szárzúzó
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus CBK szárzúzó

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Graecus BFP Talajmaró
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus BFP Talajmaró

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 90 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás