Miért éppen Afrikát választotta mintafarm-partnernek Magyarország?
Több afrikai országban hoz létre mintafarmokat Magyarország, valamint helyi képzéssel és ösztöndíjakkal segíti a diákokat. Az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint a kisméretű, néhány hektáros parcellákon megmutathatja és kipróbálhatja magát a magyar mezőgazdaság. Többek között búza, kukorica, rizs, paradicsom és uborka, fűszernövények, valamint talaj- és növényvédelmi mezőgazdasági fejlesztések érkeznek Afrikába. Ugyanakkor a táblák gondozását a helyi munkaerő végzi, az adminisztrációs feladatokban számíthatnak a nagykövetségek segítségére, így a magyar szakemberek munkájára csak a rövid kiutazások alkalmával van szükség.
A Magyar Nemzet írta meg, hogy az agrártárca a Külügyminisztériummal együttműködésben idén 4 olyan országot célzott meg, ahol már egyébként is vannak működő projektek: Kenyát, Ghánát, Ugandát és Etiópiát. Később további terjeszkedés várható, majd kiértékelik az eredményeket, 2022-ben pedig javaslatot tesznek a kormánynak az eredményekről és a tervekről. Egy-egy farm tervezett éves költsége a helyi körülményektől függően 20–40 millió forint lesz – írta tájékoztatásában az Agrárminisztérium a lapnak.
Miért éri ez meg Magyarországnak?
Az együttműködés mindkét fél részére előnyös. Az egész világon Afrikában növekszik a leggyorsabban a népesség, az ENSZ becslései szerint a jelenlegi 1,5 milliárdos lélekszám 2050-re megduplázódhat. Az Afrobarometer tavalyi felmérése szerint pedig minden harmadik afrikai fontolgatja az elvándorlást, közülük 27 százalék vágyik Európába. A mintafarmok nemcsak az egyre növekvő embertömeg élelmezésében, az afrikai államok mezőgazdaságának fejlesztésében és a klímaváltozás elleni küzdelemben segítenek, hanem munkalehetőséget is teremtenek.
Hirdetés
A programból a magyar mezőgazdaság és a magyar cégek is profitálhatnak
A népességrobbanás nem csak fenyegetés, de egyben lehetőség is, a máig kiaknázatlan afrikai piacért óriási a vetélkedés, ebben a volt gyarmattartó országok némi előnnyel indulnak. Ezért a földrészen nagyon fontos a helyi jelenlét, a bizalom, a személyes kapcsolat, amit a mintafarmok működése ugyancsak megalapozhat. Számos növény esetében látunk lehetőséget arra, hogy piaci lehetőségeket keressünk a magyar szaporítóanyagoknak, vagy különféle rezisztenciákat teszteljünk – fogalmazta meg válaszában az Agrárminisztérium.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés