Ökológiai gazdálkodás
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
AMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
320 ezer hektár bio: új lendületet kap az ökogazdálkodás Magyarországon
Az ökológiai gazdálkodást választó termelők a korábbiaknál nagyobb előnyökre számíthatnak a Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervének új támogatási programjában.
A bámulatos kura lóhere, avagy: a takarónövényeknek hála élettel telik meg a talaj
A kukoricanövényeknek nagy a nitrogén iránti étvágyuk. A Purdue Egyetem tudósai azt vizsgálják, hogy a kura lóhere, egy évelő hüvelyes növény mulcsozása elegendő nitrogént biztosíthat-e a kukorica számára. Így csökkentve a szintetikus műtrágyák szükségességét, miközben fokozza a talaj szervesszén-tárolását.
Veszély vagy lehetőség? Terjed a kétfoltos címerespoloska Magyarországon
A károsítók természetes ellenségeinek betelepítésére alapozó biológiai védekezés lehet nagy siker, vagy az őshonos fajokra még veszélyesebb beavatkozás. Most egy új ragadozó poloska terjed hazánkban. A HUN-REN ATK Növényvédelmi Intézetében a lakosság bevonásával figyelték meg a bogarat. Első észlelése 2023 októberében történt, aztán idén kiderült, hogy a kétfoltos címerespoloska az egész országban megtalálható.
Közösen szervez ingyenes online konferenciát a svájci és a magyar Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet idén online formában rendezi meg kétévenkénti Ágazati Konferenciáját 2024. november 27-én.
Ne akadály legyen a gazda a zöld átállásban
Az európai gazdákat nem akadálynak, hanem nélkülözhetetlen partnernek kell tekinteni a zöld átállás folyamatában.
Szenzorok és mérések segítenek a magyar húsmarha legeltetésben
Megfelelően tervezett szakaszos legeltetéssel és a szakaszváltások optimális idejének a meghatározásával, akár 40 nappal is meghosszabbítható évente a legeltetési idény.
Budapesten volt a 18. Európai Ökogazdálkodási Kongresszus, a fenntartható átállásról is sokat beszéltek
Budapesten találkoztak az ökológiai gazdálkodás nemzetközi és hazai szakemberei a 18. Európai Ökogazdálkodási Kongresszuson, a szakmai esemény főként a Közös Agrárpolitika (KAP) kihívásairól és kilátásairól, a gazdálkodók piaci helyzetének javításáról és az összefogás szükségességéről szólt.
Megjelent az „Ökológiai gazdálkodás támogatása” című pályázati felhívás
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága a Közös Agrárpolitikából és a nemzeti költségvetésből biztosított agrártámogatások felhasználásának rendjéről szóló AM rendelet alapján közzé tette az „Ökológiai gazdálkodás támogatása” című pályázati felhívást.
Válaszok érkeztek az új AKG kérdésekre
A gazdák közül sokan érdeklődnek kérdéseikkel az agrár-környezetgazdálkodási, rövidített nevén az AKG támogatások részleteivel kapcsolatban.
Kevesebb szenet tárol a mezőgazdasági művelésű terület, mint a más típusú földhasználat
Legyen szó gyepekről, erdőkről, természeti területekről, parkokról vagy kertekről, ezek a földtípusok hasonló mennyiségű szenet tárolnak hektáronként. A Flandria (Belgium) legnagyobb területét lefedő mezőgazdasági területek azonban lényegesen kevesebb szenet tárolnak.
Szárbontás az AÖP tükrében
A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.
Minden, amit a növénytársításról tudni akart
A növénytársítás egy ősi kertészeti technika, amely lehetővé teszi a növények természetes tulajdonságainak kihasználását a jobb termés érdekében. Ebben a cikkben választ adunk a növénytársítással kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre, hogy segítsünk a kertje maximális kihasználásában!
Biogazdálkodás Magyarországon: Miért érdemes most méginkább áttérni az ökológiai mezőgazdaságra?
A biogazdálkodás iránti érdeklődés az utóbbi években folyamatosan nő, mivel egyre több gazdálkodó és fogyasztó keres fenntartható, környezetbarát megoldásokat. De pontosan mit is jelent a biogazdálkodás, és hogyan járul hozzá a fenntarthatósághoz?
Megköti a szén-dioxidot a légkörből a „varázspor – és még a terméshozamot is javítja
Ryan Nelson először egy mezőgazdasági kiadványban olvasott a fokozott sziklamállásról. Innen jött az ötlet, hogy tonnányi „varázsporral” szórja meg farmját Culross közelében, Fife államban.
Interaktív innováció és hálózatosodás az agráriumban - kétnapos tréning volt Dunaharasztiban
Augusztus közepén rendezték meg az „Interaktív innováció és hálózatosodás az agráriumban” elnevezésű kétnapos programot a Pest vármegyei Dunaharasztiban.
A takarónövény a kert zöld páncélja – 5 érv az ültetése mellett
Amikor a legtöbben a kertjükbe ültetésre gondolnak, zöldségsorokat vagy színes virágokat képzelnek el. Van azonban egy kevésbé ismert, de erőteljes gyakorlat, amely megváltoztathatja kertjének egészségét és termelékenységét: a takarónövények ültetése. Míg hagyományosan a nagyüzemi gazdálkodásban használják, a takarónövények egyre népszerűbbek a házi kertészek körében számos figyelemre méltó előnyük miatt.
A talajvédelem új korszaka: 3 millió hektáron indul talajkímélő gazdálkodás
Hazánk vállalta, hogy 2023-ra legalább 1 millió hektáron alkalmaznak talajkímélő gazdálkodást, azonban a termelők összesen 3 millió hektáron vállalták a talajvédelmi szempontok érvényesítését.
Minden eddiginél nagyobb támogatást kapnak az ökológiai gazdálkodást folytatók
Az új Közös Agrárpolitika Stratégiai Terv (KAP ST) keretében induló európai uniós társfinanszírozású agrártámogatások eddig soha nem látott előnyöket kínálnak azoknak a gazdálkodóknak, akik az ökológiai gazdálkodás mellett döntenek.
Hirdetés