Precíziós Agrártájoló rendezvényen mutatták be az új technológiákat Óváron
A fejlesztések és a mezőgazdaság digitalizációs megoldásai álltak a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári képzési helyszínén megrendezett “Precíziós Agrártájoló – Innováció az élelmiszerláncban” szakmai konferencia és kiállítás középpontjában. Az egyetemi hallgatók és az eseményre érkező középiskolás diákok a helyspecifikus gazdálkodás megoldásaival és gyakorló szakembereivel találkozhattak.
A Precíziós Agrártájoló rendezvény fő célkitűzése, hogy összekapcsolja a hallgatókat a régióban és az iparágban tevékenykedő cégekkel, gazdálkodókkal, továbbá ismertesse a jelenleg elérhető innovációs lehetőségeket és technológiákat az agrárium területén. A látogatóknak és a hallgatóknak lehetőséget biztosított a kapcsolatépítésre és a szakmai fejlődésre, illetve betekintés nyújtott számukra a kockázati tőkében rejlő lehetőségekbe.
Az esemény szakmai kiállítói a hazai agrárszektor piaci szereplői voltak, akik bemutatták a legújabb fejlesztéseiket, valamint az innovatív technológiáik felhasználási területeit és eredményeit. A kiállításon továbbá megjelentek az agrárium érdekképviseleti szervezetei és a szaktanácsadó pontok is.
Hirdetés
A Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári kara nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a hallgatókat naprakész tudással vértezze fel, így az agrárium jövőjét jelentő precíziós gazdálkodás és digitalizáció is a fókuszban van - írták.
Ezért fontos a naprakész agrártudás és a digitalizáció
„A mai világban a legkorszerűbb technológiák ismerete és használata nélkül egyre nehezebb érvényesülni a mezőgazdaságban, melyekhez a termelőknek fel kell zárkózniuk. Ezt segítik az általunk nyújtott olyan innovatív képzések, mint a precíziós mezőgazdasági szakmérnök, az agrárdigitalizációs szakmérnök vagy a drónirányító és -adatelemző szakirányú továbbképzési szak. Ebből a szempontból is nagy előnyt jelent számunkra, hogy a Széchenyi István Egyetem nagy hagyományokkal és rendkívül értékes tudással rendelkezik a precíziós mezőgazdaság, valamint a műszaki tudományok területén. Nem véletlen, hogy a mostani rendezvény középpontjában az agrárium jövőjét jelentő technológiák állnak” – mondta dr. Vona Viktória főszervező, a precíziós mezőgazdasági szakmérnök képzés vezetője.
Céges kapcsolatok, utánpótlás, gyakorlati képzés és óvári gazdászok
A megnyitón dr. Szalka Éva, a Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar dékánja elmondta, hogy a rendezvény jó alkalom a cégeknek és a szakmai szervezeteknek arra, hogy megismerjék a hallgatókat, akik később akár munkatársaik is lehetnek.
Ladocsi Attila, az MKB Bank agrár- és élelmiszeripari üzletágának északnyugat-magyarországi vezetője arról beszélt, hogy az adatalapú digitális gazdálkodásra való átállást finanszírozással segítik. A közel 40 kiállító egyike a gépkereskedelemmel foglalkozó Agrotec Magyarország Kft. volt. A cég precíziós gazdálkodási termékekért felelős vezetője, dr. Virág István elmondta: a kapcsolatépítés és a fiatalokkal való találkozás szándékával érkeztek. Hallgatóként én is az óvári karra jártam, így tudom, hogy itt a legkorszerűbb technológiákat építik be a képzésbe. Ezt gyakorlati helyek biztosításával mi is támogatjuk” – fogalmazott.
A rendezvényen több mezőgazdasági és élelmiszeripari szakközépiskola diákjai is részt vettek. Érkeztek a győri Veresből, a pápai Batthyányból, a tatai Jávorkából, a velencei Entzből és Vépről is. A mosonmagyaróvári kar hallgatói közül szintén sokan érdeklődtek a kiállítás iránt, valamint a korábban végzett óvári precíziós szakmérnök csoportokból is, akik közül többen kiállítóként is hozzájárultak az eseményhez.
Szerkesztette:
Csurja Zsolt
óvári precíziós mezőgazdasági szakmérnök, 3-as csoport
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés