Startupokkal hozza helyzetbe a magyar barackot a siófoki gyümölcslégyártó
Magyarország vezető gyümölcslégyártója a 2. NAK TechLab inkubációs program egyik nagyvállalati partnereként támogat két újgenerációs startupot a hazai barack versenyképességét erősítő megoldás közös kidolgozásában. A SIÓ-Eckes a hazai gyümölcslégyártók közül elsőként segíti termelői, gyártói és fogyasztói tudásával, valamint széleskörű iparági tapasztalataival magyar agrár-startupok együttműködését. A november végén záruló, 3 hónapos programban a kiválasztott startupok a magyar mezőgazdaság digitális modernizációjára és versenyképesebbé tételére dolgoznak ki innovatív megoldásokat.
A SIÓ-Eckes a magyar őszibarack versenyképességét erősítő termék vagy folyamat megvalósítására fogalmazott meg konkrét kihívást. A termék vagy folyamat fókuszában a termesztés gazdaságosságának erősítése, a hazai éghajlatnak megfelelő őszibarackfajták kiválasztása, megfelelő növényvédelmi és kezelési eljárások vagy a munkaerőszükségletet csökkentő automatizációs megoldás áll.
Több lépcsőben érkezik sok segítség
A szeptemberi kiválasztó táborban bemutatott projektötletek közül többlépcsős értékelést követően a SIÓ-Eckes képviselői két csapat kooperációjára épülő projekt támogatása mellett döntött. A Growberry-csapat feladata a hazai termesztésre legalkalmasabb őszibarackfajták kiválasztása. A Byome-csapat pedig a kártevő rovarokkal kapcsolatos előrejelzésekkel járul hozzá a kiválasztott fajtákhoz megfelelő, piacképes termelési modell meghatározásához - írta meg a Trade Magazin.
Hirdetés
A COVID-19 járványhelyzetre tekintettel a SIÓ-Eckes virtuális mentorációval támogatja a két hazai startup szoros együttműködését. A vállalat az inkubációs program három hónapja alatt – agrár- és üzletfejlesztési szakértőkkel karöltve – rendszeres online workshopokban figyelemmel kíséri és iparági tapasztalataival segíti a csapatok együttműködését. A siófoki cég a saját mentori példájával a magyar gazdaság nagyvállalati szereplőit is arra ösztönzi, hogy tudásukkal és tapasztalataikkal ők is támogassák a jövőben a magyar mezőgazdaságot lendületbe hozó megoldásokat fejlesztő agrár-startupokat.
Valós kihívásokra adnak választ a startupok
A 2019-ben debütáló inkubációs program idei fordulójában ismét sikeres nagyvállalatok fogalmaztak meg olyan konkrét kihívásokat, amelyek az aktuális piaci igények azonosításával biztosítják a piacképes fejlesztések megvalósítását. A NAK TechLab inkubációs program célja, hogy a leginnovatívabb megoldások lendületbe hozzák. Ezzel versenyképesebbé, fenntarthatóbbá és környezettudatosabbá tegyék a hazai agrárszektort és az élelmiszerpiacot. Az inkubációs programot november végén egy Demo Day zárja, amelyen az elindult vagy hamarosan induló pilot projekteket mutatják be az agrárium döntéshozóinak. A legéletképesebb projektek akár más vállalatokat és befektetőket is megnyerhetnek a projektjeik megvalósítására - írták.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés