Idén szeptemberben negyedik alkalommal indul az agrár startupokat és nagyvállalatokat összekötő NAK TechLab inkubációs program. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara programjába bekerült startupok nagyvállalatok segítségével fejleszthetik megoldásaikat, a szektor igényeinek megfelelően. A NAK agrár startup programja 2019 óta több programelemmel is támogatja az új típusú fejlesztéseket annak érdekében, hogy az agrárium digitalizációs szintje növekedjen és minél több gazdálkodó kezdje alkalmazni a hatékonyságnövelő és fenntartható megoldásokat.

A 2022-es évben már negyedik alkalommal induló nagyvállalati–startup inkubációs program fő célja, hogy a szektort érintő kihívásokra megoldásokat találjon. Az inkubációs program szakmai partnere a Design Terminal – írta a NAK.

Idén szeptemberben negyedik alkalommal indul az agrár startupokat és nagyvállalatokat összekötő NAK TechLab inkubációs program - Fotó: Magro.hu, CSZS, Budapest

A digitalizáció kikerülhetetlen

A hazai agrárium digitalizációja elengedhetetlen. A NAK TechLab programban olyan fejlesztéseket támogatunk, melyekkel tagjaink mindennapi munkáját is megkönnyíthetjük. A kamara agrár startup programjával a hatékonysági mutatók növelésén dolgozunk, és több olyan technológiai fejlesztést segítünk elő, vagy veszünk részt a szakmai támogatásukban, melyek jelentős profitnövekedést tudnak produkálni a gazdálkodóknak” – mondta Győrffy Balázs, a NAK elnöke.

A nagyvállalatok együttműködésével a magyar mezőgazdaságot érintő, megoldandó problémákat gyűjtötték össze, melyekre a startupok hozhatnak megoldásokat. A nagyvállalatokkal való lehetséges együttműködés jelenthet piaci validációt, közös termékfejlesztést, tesztkörnyezetet, befektetést vagy konkrét megállapodást a startup és a nagyvállalat között.

Ezek a cégek segítenek az ötletek megvalósításában és piacra vitelében

Az idei évben olyan piacvezető nagyvállalatok csatlakoztak a programhoz, mint a CLAAS Hungária Kft., a Corteva Agriscience, a Pápai Hús Kft., az AXIÁL Kft., a Bonafarm Csoport és a Hungrana Kft. A három hónapot felölelő programba várnak minden olyan technológiai fejlesztést, ami a nagyvállalati kihívásokra választ képest adni.

A kihívásokról és a jelentkezésről további részleteket itt lehet olvasni.

A startupoknak óriási segítséget adhat a NAK által biztosított agrár szakértelem termékük továbbfejlesztéséhez.

Az aktuális agrárpiaci információkon túl a startupok üzleti képzésekkel, termékfejlesztési és nagyvállalati mentorokkal dolgozva fejleszthetik tovább a digitális megoldásaikat.

Az intenzív mentorálás mellett a résztvevők jogi, valamint tőkebevonással kapcsolatos tanácsokat is kapnak a mihamarabbi piacra lépés érdekében. Technológiai partnerként a Vodafone Business az inkubációs program kezdete óta szakértői és fejlesztői háttérrel támogatja a programban részt vevő startupokat.

A jelentkezési határidő: 2022. augusztus 7.

A NAK TechLab

A NAK TechLab program a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hosszú távú innovációs programja.
A program a magyar mezőgazdaság digitális modernizációjára összpontosít. A 2019-es alapítása óta több mint 50 agrártechnológiai startup fejlesztésében segédkezett, melyből számos kézzelfogható, a szektor számára új szolgáltatás és megoldás jött létre, melyek az ágazat versenyképességét növelhetik – írták.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Inflációs hidegzuhany: újra elszabadultak az árak decemberben

2025.01.15.

2024 decemberében a fogyasztói árak átlagosan 4,6%-kal haladták meg az előző év azonos időszakának szintjét, míg az előző hónaphoz képest 0,5%-os emelkedést mértek. Az éves infláció 2024-ben 3,7%-os volt, ami meghaladta a korábbi várakozásokat.

Sok fejlesztési pénz érkezett a magyar nemzeti parkokba 2024-ben

2025.01.15.

A 2024-es esztendőben is jelentős előrelépést tettek a magyar nemzeti park igazgatóságok, sokat fejlődött az állami természetvédelem

Partner

Hat évtizedes tapasztalat és csúcstechnológia: Az Alta Seeds útja a világpiacra

2025.01.14.

Az Alta Seeds az Advanta Seeds Hungary Kft prémium márkája, amely a UPL csoport részeként erős jelenléttel bír mind Európában, mind Észak-Amerikában.

Lejár a határidő a népszerű zöldenergia támogatásra, de nyílik egy új lehetőség is

2025.01.14.

Befejeződik a kedvelt lehetőség: 2025. január 15-ig lehet pályázni a zöldenergia támogatásra

Nincs könnyítés: január utolsó napja a határidő az agráradatok szolgáltatására

2025.01.14.

Már csak elektronikus úton lehet elvégezni az adatszolgáltatást és az adatmódosítást is Magyarországon a gazdáknak, nagy torlódás és sok idegeskedés várható január végéig.

A hangyák forradalmasíthatják a biogazdálkodást az almaültetvényekben

2025.01.14.

A hangyák hatékonyan küzdenek különféle növénybetegségek, például az almafák varasodása és rothadása ellen, miközben a kártevőket, például a téli araszoló hernyókat is pusztítják, amelyek veszélyeztetik az almafák lombozatát.

Partnerhírek
Partner

Hat évtizedes tapasztalat és csúcstechnológia: Az Alta Seeds útja a világpiacra

2025.01.14.

Az Alta Seeds az Advanta Seeds Hungary Kft prémium márkája, amely a UPL csoport részeként erős jelenléttel bír mind Európában, mind Észak-Amerikában.

Partner

Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal

2025.01.13.

A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.200 hirdetés 153 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás