Több 100 millióból fejlesztett anyagmozgatási, silótöltési és siló-átszellőztetési rendszert a Dió 896 Kft. Hódmezővásárhelyen
A korábbiaknál hatékonyabb és kíméletesebb szemestermény-tároló rendszert dolgozott ki uniós támogatással a hódmezővásárhelyi Dió 896 Kft. - tájékoztatta a vállalkozás az MTI-t. A mintegy 662 millió forintból, 364 millió forint hazai és uniós állami támogatással megvalósult projekt innovatív anyagmozgatási, silótöltési és siló-átszellőztetési rendszerrel egészíti ki a szemestermény-szárítási és -tárolási technológiát. Az eddig még nem alkalmazott töltési technológia szabadesés-mentes, így minimalizálja a szemtörést, csökkenti a szálló port.
A beruházásnak köszönhetően továbbfejlesztett átszellőztetési rendszerrel homogén nedvesség- és hőmérséklettér biztosítható. A kilépő levegő tisztításával csökken a környezetterhelés. Az újszerű technológiával javult a rendszer hatékonysága és üzembiztonsága is. A fejlesztési munkák elvégzéséhez a vállalkozás kiegészítő technológiai eszközöket vásárolt a gabonatárolóhoz és tisztítógéphez, valamint elkészültek a gabonatároló siló és tisztítógép alépítményei.
Ezekkel foglalkozik a magyar vállalkozás
A magyar tulajdonú Dió 896 Kft. 1996-os megalakulásától vegyi anyagok, mezőgazdasági anyagok és tisztítószerek kereskedelmével foglalkozott, majd 2005-től kezdte meg a termékpalettájának átalakítását. A cég műtrágyákkal, majd növényvédő szerekkel bővítette kínálatát, integrációs tevékenységet folytat, növényvédelmi szolgáltatást nyújt ügyfeleinek, valamint terménytisztítást, -szárítást és -tárolást végez a partnereinek. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a 42 alkalmazottat foglalkoztató cég 2019-ben a megelőző évhez képest 1,4 százalékkal alacsonyabb, 7,649 milliárd forintos nettó árbevételt ért el, adózott eredmény meghaladta a 33 millió forintot, ami mintegy 13 millió forinttal volt alacsonyabb a 2018-asnál.
Hirdetés
A 364 milliós támogatás részletei:
A DIÓ 896. Kereskedelmi,- Termelő- és Szolgáltató Korlátolt felelősségű társaság a szemestermény-szárítási és –tárolási technológiatevékenységének fejlesztése érdekében pályázatot nyújtott be a GINOP-2.1.2-8-1-4-16 számú, „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében” című felhívásra. Az „Újszerű, az eltömődést megakadályozó, áramlástechnikailag optimált,a szemtörés mértékét szignifikánsan csökkentő töltési technológiával, valamint továbbfejlesztett szellőztetési rendszerrel ellátott vertikális szemestermény-tároló telep kifejlesztése” címen benyújtott pályázat támogatásban részesült.
A nyertes projekt keretében tervezett kutatási, fejlesztési munka eredményként innovatív anyagmozgatási, silótöltési és siló-átszellőztetési rendszerrel egészülhet ki a szemestermény-szárítási és –tárolási technológia. Ennek eléréséhez új, eddig nem alkalmazott optimált légtechnikájú serleges felhordók, új konstrukciójú silótöltő szerkezet és porleválasztó berendezés használatára nyílik lehetőség. A projektcél szerint kifejlesztésre kerülő új, eddig még nem alkalmazott töltési technológia szabadesés-mentes termény betárolást tesz lehetővé, minimalizálja a szemtörés mértékét, csökkenti a szálló por mennyiségét. A továbbfejlesztett átszellőztetési rendszer eredményeképpen egyenletesebb légeloszlást biztosítható a tároló átszellőztetett keresztmetszeteiben, nagyobb átviteli tényező valósítható meg, homogén nedvesség- és hőmérséklettér biztosítható. A kilépő levegő tisztításával csökken a környezetterhelés. A projekt keretében beszerzésre került a fejlesztési munkák elvégzéséhez szükséges Gabonatároló és Tisztítógép kiegészítő technológia eszközei. Építési munka keretében elkészülnek a Gabonatároló siló és Tisztítógép alépítményi munkák.
Kutatás és fejlesztés
Saját és igénybevett kutató, fejlesztő munkánkon alapuló olyan újszerű K+F megoldásokat tartalmazó vertikális szemestermény-tároló rendszer került kifejlesztésre a szárítmány hatékony, az eddigieknél szignifikánsabb kíméletes kezelése érdekében oly módon, hogy újszerű, áramlástechnikailag optimált technológia révén a szállítórendszer üzembiztonságát és szállítási hatásfokát jelentősen növeli, a betároláskor megszokott szemtörés mértékét új, eddig nem alkalmazott K+F–es innovációval minimalizálja és a tárolási feltételeket továbbfejlesztett, hatékonyabb átszellőztetési és légtisztítási technológiával javítja - írták a weboldalukon.
A projekt hozzájárul a DIÓ 896. Kereskedelmi,- Termelő- és Szolgáltató Korlátolt felelősségű társaság számára ahhoz, hogy szárítási tevékenysége versenyképes és gazdaságos maradjon.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés