A finn Sampo Rosenlew saját színekben értékesíti 2020-tól az általa gyártott gépeket, mellyel véget ér a John Deere vállalattal kötött többéves korábbi megállapodásuk.

Comia C22 2Roto

Az EU tagállamokban a jövőben független márkakereskedői hálózatot szándékozik kiépíteni és bővített termékportfólióval kíván piacra lépni. A vállalat elkötelezett amellett, hogy teljes terméktámogatást és utólagos háttérszolgáltatást nyújtson a termékeknek.

A Sampo Rosenlew Comia munka közben (Fotó: Készenlét Zrt.)

Ennek következtében a Sampo Rosenlew jó hírekkel szolgál azon gazdák számára, akik az elkövetkezőkben új kombájn vásárlását tervezik.

A finn szakemberek hosszú tervezési munkájának eredményeképpen 2021-ben piacra kerül a legnagyobb cséplési teljesítménnyel rendelkező Sampo Comia modell, a Comia C22 2Roto.

Ezt a sorozatot sokat tesztelték normál és igen nehéz üzemi körülmények között, többek között Csehországban, Észtországban és Németországban. A nagyközönség először 2019-ben a hannoveri vásáron láthatta a gépet.

Ez a típus úgynevezett hibrid cséplési technológiával rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy a hagyományos módon elhelyezkedő cséplődobok után, az eddig használatos szalma ládák helyett, két rotor segíti a cséplést és a szalmaleválasztást. Ez a megoldás csökkenti a cséplőrendszer és a rosták terhelését, illetve biztosítja a magok intenzív elválasztását a szalmarészecskéktől.

A hibrid cséplési technológiának köszönhetően, legalább 30%-os termelékenység növekedés érhető el a szemveszteség optimális értéken tartása mellett.

 A Comia C 12-es alapokra épülő C 22 kombájn közepes és nagy földterülettel rendelkező gazdálkodók számára jelenthet ideális megoldást arra, hogy a betakarítást a legoptimálisabb időben, a leghatékonyabban el tudják végezni.

Ismerkedjünk meg a géppel!

Vágóasztal: Könnyen és gyorsan csatlakoztatható, köszönhetően az egy pontos felvevési helynek és központi hidraulikus gyors csatlakozónak. Teflonból készült motolla ujjak és a hidraulikus visszaforgató rendszer teszi praktikussá a vágóasztalt. Lehetőség van két függőleges kasza és a repcetoldat beépítésére is. Az asztalok „vario” kivitelben is rendelhetők akár 7,5m-ig.

Vágóasztal (Fotó: Készenlét Zrt.)
A vágóasztal könnyen és gyorsan csatlakoztatható (Fotó: Készenlét Zrt.)

Cséplőmechamizmus: A Comia-sorozatban használt Heavy-Duty (erős, nagy teherbírású) cséplődob biztosítja az egyenletes forgást minden körülmény között. A cséplőhenger peremei öntöttvasból készülnek. A COMIA C22 modellen két cséplőhenger található. A rendszer TS-rendszer néven ismert. Az előcséplődob kiegyenlíti és felgyorsítja az anyagáramot és úgy érkezik a fő cséplőhengerhez. A fő cséplés a második dobnál történik, azonban ennek a kombájnnak további két rotorja is van, ami részt vesz a cséplésben és a szalmaelválasztásban. Ezért hívják hibrid kombájnnak. A hagyományos szalmaládák helyett a kettős rotoros rendszer lehetővé teszi a Comia számára a már említett több mint 30% -os cséplési teljesítmény növekedést. A fordulatszámot az aratandó növényektől függően három különböző értékre lehet állítani. A dupla rotorok a szalmaládákhoz képest jóval hatékonyabbak üzemelnek. A szemveszteség a szalmaládával szerelt kombájnokkal viszonylag hirtelen mutatkozik, míg a rotoroknál ez jóval később jelentkezik. Az utóverő a rotorokat alulról tölti és a rotorok a centrifugális erő hatására finoman átnyomják a gabonát a rotor kosarain. Különböző növényeknél, például a kukoricánál, a kosarak cserélhetők.

Cséplőmechamizmus (Fotó: Készenlét Zrt.)

Magfelhordó: A technikai változtatások következtében a kicsépelt mag mennyisége megnövekedett, ezért a kombájn ezen részén is fejlesztésekre volt szükség. A magcsiga átmérőjét és a magelevátor méretét megnövelték a nagyobb mennyiség miatt, a felhordó szögét és sebességét azonban csökkentették a kíméletes anyag továbbítás miatt.

Magfelhordó (Fotó: Készenlét Zrt.)

Visszahordó rendszer: A visszahordandó anyag bekerül a gép baloldalon lévő csigás felhordóba. A visszahordott újracsépelendő anyag cséplése a csiga tetején történik. Ez egy ismert rendszer, melyet a Sampo már használ más Comia modelleken is.

AVARA kabin (Készenlét Zrt.)

AVARA kabin – több mint jó külső: Nyolc munkalámpa, modern LED-es nappali menetlámpák és széles szélvédő. A vezetőnek biztosított legyen a tökéletes rálátás a vágóasztalra, ez volt az egyike azoknak a dolgoknak, amelyeket leginkább figyelembe vettek az új vezetőfülke tervezésénél. A szélvédő szintje a padló alatt húzódik, ez fokozza a rálátást a vágóasztalra és az adagolócsigára egyaránt.

Konzol és vezérlő kar: A többfunkciós kar csak egy része a Comia sorozatban alkalmazott, jól átgondolt kezelőszerveknek. Minden csépléssel kapcsolatos tevékenység, a vágóasztal és a gép kezelőszervei is a kartámaszban találhatók. A konzol 12V-os és USB csatlakozókkal is rendelkezik. Minden ember más és más méretű kézzel rendelkezik. Ez kihívást jelentett az új multifunkcionális kar megtervezésénél. Mivel az összes fontos kapcsoló a többfunkciós karon található, ezért ezeket könnyen kezelhetővé kellett tenni. A kar 45 fokos kialakítása eltér a piacon jelenleg jelenlévő többi megoldástól. Az eredmény optimális, hiszen a kar elhelyezkedését ergonómiára összpontosító szakértők tervezték.

Konzol és vezérlőkar (Fotó: Készenlét Zrt.)

Comvision II: A 12,3 hüvelykes 8:3-as képernyő a piacon a legszélesebb kombájn képernyő. Cséplés közben egy kézzel könnyen vezérelheti az érintőképernyőt. A képernyőt két nézetre osztották, statikus és alternatív nézetre. Az alternatív nézetet maga is kiválaszthatja pl. fordulatszám-figyelő nézet vagy hátsó kamera nézet. Nagyon könnyű figyelemmel kisérni a cséplési munkafolyamatot, hiszen egyszerre látni pl. a szemveszteség jelzőket, a vágóasztal magasságát, a haladási sebességet és figyelmeztető lámpákat. A beavatkozás esetére a ComVision II egy előugró képernyővel és hangjelzéssel figyelmeztet.

A 12,3 hüvelykes 8:3-as képernyő a piacon a legszélesebb kombájn képernyő (Fotó: Készenlét Zrt.)

Motor: A dieselmotorokra vonatkozó károsanyag kibocsátási előírások folyamatosan szigorodnak. A Sampo Comia sorozat gépei megfelelnek a kereskedelmi gépekre vonatkozó legszigorúbb kibocsátási követelményeknek. Az új SCR dízel technológia alkalmazása kíméli a környezetet és 10% üzemanyag megtakarítást eredményez Common Rail üzemanyag-rendszerekhez képest. A motor kipufogógázát AdBlue-val kezelik. A fülkében található Comvision II. kijelző segítségével figyelemmel kísérheti az adalékanyag fogyását is. A Comia-sorozat az AGCOPower Tier5 motorokat használja.

Rendelhető akár 7,5 m széles vágóasztallal (Fotó: Készenlét Zrt.)

Néhány fontosabb műszaki paraméter:

  • Kivitel: gabona- és kukoricakészlettel ellátott kombájn
  • Motor: Agco Power 74 AWF Tier V, 6 hengeres motor, 300 LE (SISU motorok)
  • Hajtás: hidrosztatikus, 3 sebességes, SISU CIT 12 váltómű, elektromos differenciálzár
  • Abroncs méretek: első: 800/65R 32, hátsó: 480/65R24
  • Vágóasztal: 6,3-6,9 (7,5) m. Hidraulikus visszaforgatóval, WOBBLE BOX hajtással. Teflon motolla ujjakkal
  • Fülke: jelenleg a piacon lévő legnagyobb mérettel, légkondicionálóval, légrugós üléssel és utasüléssel ellátva.
  • Érintő képernyő: Comvision II típusú, 12,3 hüvelykes, osztott rendszerű
  • Cséplő szerkezet: 500 mm átmérőjű,1330 mm szélességű, 8 db verőléccel ellátott cséplődob + előcséplődob
  • Cséplődob fordulat száma: 420-1200 f/min
  • Rotorok mérete: átmérő 47 cm, hossz 383 cm
  • Rotorok fordulatszáma: 480, 580 és 700 f/min
  • Tisztitómű: 4,5 m2 felület
  • Szecskázó: 3800 f/perc, Rekord típusú
  • Magtartály és ürítő csiga: 7600 literes tartály, 4,4 m-es ürítési magasság, 100 l/s ürítési sebesség

Néhány opció, mellyel még hatékonyabbá és praktikusabba tehetjük a gépünket

  • 4 WD hajtás, szélesebb köpenyek
  • Comia Auto Adjust (memoriából történő beállítás)
  • CAA (automata vágóasztal kontrol)
  • pelyvaszoró
  • 3. ferdefelhordó munkahenger
  • pneumatikus készlet kiépítése
  • automatikus kenési rendszer
  • hozamtérkép, nedvesség mérővel
  • „vario” asztal választása
Sampo Rosenlew Comia (Fotó: Készenlét Zrt.)

A gép forgalmazását, szervizelését, alkatrészellátását, a már korábban ismertetett Comia modellekkel együtt (Verrato V4, C6, C8, C10, C12) a pápai székhelyű Készenlét Zrt. szakemberei végzik!

Forduljon hozzánk bizalommal!

8500 Pápa, Mozsár u. 14.
Tel: +3689510180
Web: keszenlet.hu
Termék referens: Goór Sándor
Tel: +36 30 280 6822

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás