Újrahasznosított anyagból gyártanak Csepegtető csövet Lébényben
Csepegtető csövet gyártanak a Győr-Moson-Sopron vármegyei Lébényben újrahasznosított anyagból. Naponta 50 kilométernyit tudnak készíteni újrahasznosított, mezőgazdasági műanyag hulladékból. Ezt mutatták be a meghívottaknak. Dél-Magyarországon és a Kisalföldön száz gyűjtőpontot alakítottak ki, ahová a mezőgazdasági hulladékot várják. Ebből készül az agglomerátum, amiből a cég többféle terméket állít elő, így újonnan csepegtető csöveket is.
A magyar mezőgazdasági szektor nevében mondott köszönetet Nagy István agrárminiszter Lébényben, ahol mezőgazdasági műanyag hulladék felhasználásával kezdődött meg a csepegtető csövek gyártása. A Kisalföld beszámolóját szemléztük.
Ezt tudja az üzem Lébényben
Minden hulladék, ami hozzánk érkezik, termékként hagyja el a lébényi telephelyünket – hangsúlyozta Nagy Lajos, a Green Csoport tulajdonos ügyvezetője, aki három éve talált rá az elhagyott szarvasmarha telepre a kisváros határában. Azóta feszített ütemű projektbe fogtak, melynek az elején tartanak. Dél-Magyarországon és a Kisalföldön száz gyűjtőpontot alakítottak ki, ahová a mezőgazdasági hulladékot várják. Ebből készül az agglomerátum, amiből a cég többféle terméket állít elő, így újonnan csepegtető csöveket is.
Hirdetés
A begyűjtőhálózat az egyik legfontosabb
Újabb mérföldkő a magyar agráriumban – így jellemezte a fejlesztést Nagy István agrárminiszter, aki szintén részt vett a gyártósor ünnepélyes átadóján. A tárcavezető köszönetet mondott a cégcsoportnak, hogy olyan innovációval jelentkeztek, ami a magyar mezőgazdaság fenntarthatóságához hozzájárul. Begyűjtői hálózat épült ki, kellő mennyiségű hulladék – hulladékfólia, csepegtető szalag, cső és ehhez hasonló vékony-falú alapanyagok – érkezik be az agglomerátumok előállítására, melyből aztán új termékpaletták állhatnak hadrendbe.
A gyár technológiája
A Green Jáger Csoport oldalán azt írták magukról: "az általunk gyártott termékek a Környezetbarát Termékek védjeggyel vannak ellátva, mivel újrahasznosított anyagokból készülnek. Elsősorban az agráriumból származó mezőgazdasági fóliahulladékból és az iparban keletkező fóliahulladékból. Száraz agglomerálási folyamat segítségével környezettudatos módon regranulátumhoz hasonlító agglomerátumnak nevezett fröccsentési és extrudálási alapanyagot hozunk létre, melyből termékeinket gyártjuk."
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés