A DLG (Német Mezőgazdasági Társaság) közvélemény-kutatást végzett a tagjai között. Arra voltak kíváncsiak, hogy melyik mezőgazdasági erő- és munkagépgyártót értékelik a legjobbra. Az értékeléséről évente készített arculati barométer azért fontos a német gazdák számára, mert a pontverseny eredménye a technikai eszközök és a velük kapcsolatos szolgáltatások megítélését és minősítését jelzi.

A DLG 2014 óta megújult szempontok alapján, új módszertan alkalmazásával, a hazánkban is ismert Kleffmann céggel együttműködve végzi éves felmérését a mezőgazdasági gépeket és termelési inputokat gyártók, illetve beszállítók, valamint a különféle szolgáltatók és intézetek vásárlói megelégedettségéről. A Magyar Mezőgazdaság írta meg, hogy tavaly is nagyjából 700 különböző korú, köztük számos nagyobb méretű területet művelő, szakképzett gazda értékelte pontozással a márkaismertséget, a márka iránti hűséget, a márka preferálását, illetve a márkaelégedettségét, valamint a márkaimázs, az innovációs és kommunikációs tevékenységet. A négy kérdéskörben 0-25, vagyis összesen legfeljebb 100 ponttal értékelhették az érintett cégeket. Az összeállítást a tavaly év végén Hannoverben megrendezett EuroTier nemzetközi agrárkiállításon hozták nyilvánosságra.

A német gazdák a Fendt-tel a legelégedettebbek a DLG-felmérés pontszámai szerint

A pontszámok alapján a szántóföldi gépeket gyártó cégeknél nem változott az országos 10-es lista összetétele, a táblázatban csak néhány helycsere figyelhető meg. Ugyanakkor az összesített bizalmi index a 2017-es 453 pontról 471-re növekedett.

Egymás után harmadszor végzett az első helyen a német Fendt 60 ponttal, megelőzve az azonos pontszámot (55) elérő CLAAS és Amazone cégeket.

A negyedik a John Deere, utána a Lemken és a Horsch következik. A mezőny második felében szinte azonos értékeléssel szerepel a Kuhn, a Case IH, a Krone és a Deutz-Fahr márka. A listán 3 kivételtől (John Deere, Case IH, Kuhn) eltekintve jelentős német gyártók vannak, ami egyrészt a német gazdák nagyfokú bizalmát jelenti a saját márkák iránt, másrészt mutatja a német mezőgépipar erejét is.

A magyar gazdálkodóknak is irányt mutathat a lista

A német gazdák véleményét összefoglaló „DLG Imagebarometer 2018” adatai iránymutatóak lehetnek a hazai mezőgazdasági üzemek fejlesztését szolgáló korszerű erő- és munkagépek kiválasztásához.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás