Ne hagyja magát átverni a tűzifa vásárlásakor!
A tűzifahirdetések esetében is igaz, hogy az internet lehetőséget ad a nehezen ellenőrizhető, illegális árusok számára arra, hogy vásárlókat csapjanak be. Különösen fontos emiatt körültekintően eljárni a közösségi felületek csoportjaiban, adásvételi felületein megjelenő kínálatoknál. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján több lehetőség is van a hirdetők ellenőrzésére, hogy senki se válhasson csalók áldozatává.
A Nébih híre közölte, hogy a munkatársaik rendszeresen ellenőrzik a tűzifahirdetéseket. A szakemberek nem csak a napilapok apróhirdetéseit és a tematikus hirdetési újságokat veszik szemügyre, hanem az online felületeket is. Már több oldal üzemeltetőjével is sikeres együttműködés alakult ki a jogszerűtlen hirdetések kiszűrésére. Vannak azonban olyan felületek, mint például az egyik legismertebb közösségi média Facebook piactér/Marketplace menüje, és a különböző csoportok, amelyeknél jelenleg kevésbé lehet eredményesen fellépni az illegális, épp ezért kockázatos faárusítókkal szemben. Emiatt – a hatósági ellenőrzések mellett – különösen fontos, hogy a vásárlók is körültekintőek legyenek, megelőzve, hogy csalók áldozatává, vagy épp akaratukon és tudtukon kívül a feketepiac részeseivé váljanak.
Mire érdemes figyelni?
Mindig fokozott kockázatot jelentenek azok a hirdetések, amelyekben nem szerepel az „AA1234567” formátumú technikai azonosító szám, vagy a hirdető csak a keresztnevével, esetleg fantázianévvel jelentkezik be. A technikai azonosító szám, valamint a hirdető teljes nevével megadott hirdetések esetében sokkal inkább valószínű, hogy az eladó legálisan végzi tevékenységét. Ezáltal az esetleges későbbi problémák, vitás kérdések is kezelhetőek lesznek.
Hirdetés
A technikai azonosító szám tulajdonosának nevét a Nébih adatbázisában bárki ellenőrizheti. Érdemes óvatosnak lenni, ha egy, a közösségi médiában megjelenő hirdetésnél, a hirdető profil neve és a Nébih adatbázisában szereplő név nem azonos.
Ezeken a felületeken találhatóan a fontos információk
Ha egy erdőgazdálkodó hirdeti a saját fáját eladásra, neki elegendő a hirdetésben az erdőgazdálkodói kódját megadni. Gyanú esetén az érdeklődők az erdőgazdálkodói kód mögött álló személyek valós kilétéről az eutr@nebih.gov.hu e-mail címre írt megkereséssel kaphatnak tájékoztatást. A Nébih külön kereshető adatbázisban a jogszerűtlen hirdetésekben szereplő telefonszámokat, illetve a hamis EUTR azonosítókat is közzéteszi. Vásárlás előtt – különösen gyanúsnak tűnő hirdetés esetén – itt is érdemes tájékozódniuk a vásárlóknak. A témában további hasznos információk olvashatóak a hivatal tűzifa vásárlóknak szóló tematikus aloldalán.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés