Bár még Anglia és Belgium adatai hiányoznak, az eddig nyilvánosságra hozott információkból az látszik, hogy az Európai Unió sertésállománya, noha csak kis mértékben is, de emelkedett 2014-re. Melyik ország tartja a legtöbb és melyik a legkevesebb sertést? Hol áll Magyarország a sertéspiacon? Cikkünkből megtudhatják!

Az európai elit…

A legnagyobb sertésállománnyal az Európai Unióban Németország rendelkezik. 2014-ben 28,2 millió darab sertést tartottak, ami 100 ezer darabbal szárnyalta túl a 2013-as adatokat. A képzeletbeli dobogó második fokára Spanyolország állhatott fel, itt 26,5 millió sertés élt 2014-ben, ami 1 millióval magasabb létszám, mint egy évvel korábban volt. Franciaország jelentősen lemaradva, 13,2 milliós sertésállományával a harmadik helyen végzett, körülbelül 120 ezres egyedszám-csökkenést követően. Dánia éppen csak lemaradva a dobogóról a negyedik helyen végzett 12,7 millió sertéssel (ami a 2013-as adatokhoz képest 300 ezer darabos emelkedésnek számít!), míg ötödik helyen Hollandia tanyázik stagnálónak tekinthető, 12 milliós sertésállományával.

A mezőny hátsó vége…

Az élmezőnyről már szóltunk, következzen a hátsó traktus. Utolsó helyen Málta áll, mindösszesen 47 ezres sertésállományával, amely a 2013-as évhez képest 2 ezerrel csökkent. Utolsó előtti helyen 92,5 ezer darab sertéssel Luxemburg található. Itt 2013-hoz képest 3 ezerrel növekedett a sertések száma. Hátulról a harmadik helyet Szlovénia foglalja el 281 ezer darabos sertésszámmal, amely 7 ezer darabbal kevesebb, mint 2013-ban. Hátulról a negyedik helyen Ciprus áll 342 ezres egyedszámmal, míg az ötödik legkevesebb sertést tartó ország 349 ezer darabbal Lettország.

Mi a helyzet Magyarországon?

Hazánk jelenleg az Európai Unió 12. legnagyobb sertéstenyésztő országának számít. A 2014-es adatok szerint összesen 3,1 millió sertést tartottak hazánkban. 2013-ban ez a szám 3 millió volt, így 1 év alatt százezer darabbal emelkedett a sertések száma hazánkban, bár a növekedés ellenére egy hellyel visszacsúsztunk az Európai Unió ranglistáján.

Forrás: eurostat.com

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 89 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás