Magyarország egyetlen és Közép-Európa legmodernebb búzakeményítő üzemét avatták fel a Heves megyei Visontán. Az Opus Global Nyrt. többségi tulajdonában álló, 33 milliárd forintból megépülő gyárat Orbán Viktor miniszterelnök adta át. A kormány 6,2 milliárd forinttal támogatta a búzakeményítő üzem létrehozását, amellyel egy teljesen más dimenzióba léphet a gabonafeldolgozás az országban. A Magyar Távirati Iroda számolt be arról, hogy a fejlesztés 2015-ben kezdődött a 14 hektáros területen, közvetlenül a Mátrai Erőmű mellett. A tulajdonosok képviseletében Mészáros Lőrinc és Szíjj László, míg a gyár részéről Tóth Anett, a Viresol Kft. ügyvezető igazgatója nyomta meg az indítás jelképező gombot.
Több mint 250, a beszállítókkal együtt pedig mintegy 700 embernek ad munkát a térségben a visontai gabonafeldolgozó üzem - fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
A visontai üzem évi 250 ezer tonna magyarországi GMO-mentes búzát fog feldolgozni környezetkímélő technológiával, hulladékmentesen. Ezzel a mennyiséggel, egy jó termésű évben, a gyár a kivitelre szánt magyar búza egytizedét dolgozhatja fel - mondta Orbán Viktor miniszterelnök. A cél, hogy minél kevesebb búza hagyja el alapanyagként Magyarországot.
33 milliárd forintba került a gabonafeldolgozó üzem
Az átadott búzafeldolgozó nagy mennyiségben képes gluténmentes búzakeményítőt előállítani. A zöldmezős beruházás 33 milliárd forintba került, a kormány 6,2 milliárd forint támogatást adott hozzá, az önerő mértéke mintegy 30 millió euró volt, a többi részt hitelből fedezték - ismertette a tulajdonosok képviseletében Mészáros Lőrinc. Tóth Anett, a Viresol Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy minden szükséges előfeltételt megteremtettek a sikeres működéshez, az iparágban elérhető legmodernebb technológiát alkalmazzák. Az Opus Global Nyrt. többségi tulajdonában lévő, 33 milliárd forintból megvalósult gyár közvetlenül több mint 250, a beszállítókkal együtt pedig mintegy 700 embernek ad munkát a térségben.
Több mint 250, a beszállítókkal együtt pedig mintegy 700 embernek ad munkát a térségben a visontai gabonafeldolgozó üzem - fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Az üzemben komponenseire bontják szét a búzát, és minden értékes alkotóelemét feldolgozzák. A Viresol termékeit az élelmiszer-, gyógyszer- és vegyipar használja fel. Ezen kívül takarmánytermékeket is gyártanak. A visontai üzemben előállított alapanyagokkal az élet minden területén lehet találkozni. Sok készítményben megtalálhatók a papírtól a kozmetikai termékekig, a mosóportól a tablettákig, a csemperagasztótól a gipszkartonig, a keksztől a levesporig.

Megosztás

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 89 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás