43 százalékkal csökkentek az antimikrobiális szerek eladásai az Európai Unióban
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által 2021 novemberében közzétett, az állatgyógyászati antimikrobiális szerek fogyasztásának európai felügyeletéről (ESVAC) szóló éves jelentés azt mutatja, hogy az európai országok jelentősen csökkentették az állatokban használt antimikrobiális szerek használatát.
A 2011-2020 közötti teljes időszakra vonatkozó adatokat szolgáltató 25 ország adatai szerint az állatgyógyászati antimikrobiális szerek teljes értékesítése ezekben az európai országokban 2020-ban 43%-kal alacsonyabb volt, mint 2011-ben. Ugyanakkor 4 ország 5%-ot meghaladó növekedést regisztrált, 2 másik ország pedig az összforgalom kisebb mértékű (5% alatti) növekedését vagy csökkenését jegyezte fel.
Eredményes szakpolitikai kezdeményezések
„Az állatokban használt antimikrobiális szerek összértékesítésének 10 év alatt bekövetkezett csökkenése azt mutatja, hogy az uniós szakpolitikai kezdeményezések, valamint az antimikrobiális szerek körültekintő állatgyógyászati felhasználását ösztönző iránymutatások és nemzeti kampányok pozitív hatást fejtenek ki” – mondta Ivo Claassen, az EMA állatgyógyászati gyógyszerekkel foglalkozó részlegének vezetője. A humán gyógyászatban kritikusan fontosnak tartott antimikrobiális szerek értékesítése 2011 és 2020 között érezhetően csökkent, és 2020-ban a teljes értékesítésnek mindössze 6%-át tette ki.
Hirdetés
Nagy a nyomás az antibiotikumok használatának csökkentése érdekében, és ez közvetlen hatással van a humán egészségügyi szempontokra is. Ez a különkiadás azokra az intézkedésekre összpontosít, amelyeket az antibiotikum-használat csökkentése és végül az állattenyésztési ágazatban történő megszüntetése érdekében lehetne hozni.
Az állatoknál korlátozásokkal kell alkalmazni őket
Különösen a harmadik és negyedik generációs cefalosporinok értékesítése csökkent 33%-kal, a polimixineké 76%-kal, a fluorokinolonoké 13%-kal, az egyéb kinolonoké pedig 85%-kal. Ezek az osztályok olyan antimikrobiális szereket tartalmaznak, amelyeket olyan súlyos emberi fertőzések kezelésére használnak, amelyeket a legtöbb más antimikrobiális kezelésnek ellenálló baktériumok okoznak. Az állatoknál korlátozásokkal kell alkalmazni őket hatékonyságuk megőrzése és a közegészségügyi kockázat csökkentése érdekében.
Az évente megjelenő ESVAC-jelentést az antimikrobiális rezisztencia témájában az EU-tagállamok tudósai, állatorvosai és más egészségügyi szakemberek, kockázatértékelők és politikai döntéshozók számára referenciainformációs forrásként használják. Az (EU) 2019/6 rendelet értelmében az állatokban alkalmazott antimikrobiális szerek értékesítésére és felhasználására vonatkozó adatok jelentése az uniós tagállamok és az Ügynökség számára jogi kötelezettséggé válik. Az új követelmények 2023-tól kezdve vonatkoznak majd az adatokra.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés