5 milliárd forintos pályázati keretet hívhatnak le a hátrányos helyzetű települések cégei
5 milliárd forint keretösszegű pályázaton kaphatnak támogatást a fejlesztéseik megvalósításához a hátrányos helyzetű települések vállalkozásai. Erről Varga Mihály pénzügyminiszter mondott el részleteket az egyik legismertebb közösségi médium felületére feltöltött videó-tájékoztatásában. A politikus elmondta, hogy 1200 hátrányos helyzetű település vállalkozói férhetnek hozzá a pályázati forráshoz, ami esetenként 2-60 millió forint között mozoghat.
A magyar kormány weboldala számolt be róla, hogy a támogatásból a vállalkozások új gépeket, eszközöket vehetnek, így fejlesztve cégük technológiai hátterét. Továbbá a megítélt pénzből a dolgozóik képzésére, valamint a bérek egy részének fedezésére is költhetnek. A pénzügyi tárca vezetője azt is közölte: a hátrányos helyzetű települések támogatása évek óta fontos része a kormány gazdaságpolitikájának, és a kormány most a gazdaság újranyitásakor is számít e térségek vállalkozóira. Hozzátette: a beruházások munkahelyeket védenek, a jelenlegi helyzetben pedig minden egyes munkahely számít. A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) szóban forgó pályázati kiírásának teljes egészét a Széchenyi 2020 honlapon lehet elolvasni.
A támogatási kérelmet benyújtó szervezetek az együttműködés keretében vállalják, hogy:
- a kapott támogatáson felül önerőből finanszírozzák a projektet;
- projektjük megvalósításával hozzájárulnak a Partnerségi Megállapodásban foglalt célok eléréshez;
- projektjük megvalósításával hozzájárulnak a helyi gazdaságban betöltött szerepük megerősítéséhez, piaci pozíciójuk javításához.
A felhívás indokoltsága és célja:
A felhívás szövege szerint napjainkban a világ, illetve az Európai Unió legtöbb tagországára is igaz, hogy jelentős fejlettségbeli különbségek vannak a városi, illetve a vidéki területek között. A területi egyenlőtlenségek kialakulásának oka, hogy a társadalmi-gazdasági folyamatok térben és időben folyamatosan újrarendeződnek. A korábbi programozási időszakok területi egyenlőtlenségek csökkentését, hátrányos helyzetű térségek felzárkóztatását célzó intézkedései kapcsán készült értékelések megállapították, hogy a kedvezményezett térségek esetében ugyan megmutatkoztak a javulás jelei, de az intézkedések csak korlátozottan érték el a kitűzött célokat. Az ott működő vállalkozások alacsonyabb abszorpciós képessége, a humán erőforrás problémák, valamint a nagy belső fejlettségi egyenlőtlenségek miatt az átlagosnál jóval kevesebb fejlesztés indult meg.
Hirdetés
A hátrányos helyzetű települések vállalkozásainak szerepe
Az ország térségeinek fejlettségében jelentkező különbségek időben viszonylag állandó képet adnak. Évtizedek óta az ország északi-északkeleti és a dél-dunántúli térségei a legelmaradottabbak. Egy térség gazdasági helyzetét és megélhetését az ott működő vállalkozások határozzák meg, azonban a hátrányosabb helyzetű térségek alacsony vállalkozói aktivitással bírnak. 2018. évi KSH adatok alapján ezekben a térségekben az 1000 lakosra jutó működő vállalkozások száma nem haladta meg a 52-t, míg az országos átlag 77 vállalkozás volt 1000 főre. A 2014-2020-as programozási időszakban a Kormány kihirdette a szabad vállalkozási zónák településeiről szóló 27/2013. (II.12.) Korm. rendeletet. A szabad vállalkozási zónák kialakításával a Kormány elsősorban a leghátrányosabb helyzetű térségek felzárkóztatását szeretné elősegíteni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés