5 őszi növény, amiket jobb, ha messzire elkerül a kutyájával
A kutyákkal megtett őszi séták során az erdőben a megannyi izgalmas illaton és a jó levegőn mérgező növények is előfordulnak. Az ebtartóknak érdemes odafigyelni, milyen virágok, fák és bokrok közelébe engedik a házi kedvenceiket. Elindulás előtt ezért érdemes tájékozódni az erdőben található lehetséges veszélyforrásokról is, ugyanis a kutyák minden új illatra és növényre kíváncsiak. 5 őszi növényre különösen figyelni kell, hogy semmiképpen se kóstolják meg azokat.
A Magyar Mezőgazdaság gyűjtötte össze azt az 5 növényfajt, ami ilyenkor ősszel veszélyes lehet az ebekre.
A tölgy termése, a makk
Talán meglepő, de ha a kölyökkutyák nagy mennyiségben fogyasztanak belőle, mérgező is lehet. A legnagyobb veszélyt az éretlen, zöld makkok jelentik. A bennük lévő tanninsav (csersav) károsítja a vesét és májat. Ezért különösen figyelmesnek kell lenni, amikor a kutya az avarban keresgél.
Hirdetés
Közönséges vadgesztenye
A vadgesztenye termése egy eszkulin nevű vegyületet tartalmaz, amely gyomor- és bélrendszeri zavarokat, görcsöket, legrosszabb esetben pedig akár halált is okozhat. A vadgesztenyefa egyéb részei is mérgezőek lehetnek: ilyen a kéreg, a levél és a virág.
Őszi kikerics
Ez a szép őszi virág is veszélyes a kutyákra. Sok kertben megtalálható, elfogyasztva véres hányást és hasmenést okozhat.
Hortenzia
Annak, aki kutyát vagy más háziállatot tart, vigyáznia kell vele. Ugyanis cianidot tartalmaz, ami nagy mennyiségben végzetes lehet a kutyákra is.
Közönséges tiszafa
Tűleveleiről és piros terméséről könnyen felismerhető a rendkívül veszélyes, mérgező növény. Elfogyasztva szédülést, görcsöket, majd szívelégtelenséget okoz.
Séta után figyelni kell a kutya viselkedését, a mérgezés árulkodó jelei:
- hányás
- hasmenés
- remegés
- légzési problémák
Ha bármelyik tapasztalható, azonnal állatorvoshoz kell fordulni.
Cikkajánló: A kutyák a legveszélyesebbek a vadon élő állatokra – de csak utánunk
A Föld gerinces vadvilágát leginkább a kutya fenyegeti, persze csak az ember után. Az emberiséggel együtt túlszaporodó – az előrejelzések szerint pár év múlva 1 milliárdos létszámra duzzadó – kutyák 75-80 százaléka ugyanis nem házi kedvenc vagy felügyelet alatt álló társállat. Hanem a lakóövezetek tágabb környezetében él kóbor kutyaként. A legnagyobb veszélyt azok a kisebb-nagyobb falkák jelentik, amelyek a természetes élővilágnak még helyet adó területeken portyáznak, ahol az emberéhez hasonló eredményességgel pusztítják a vadvilágot.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés