70 ezer jószág hízik az új izsáki baromfitartó telepen
A legkorszerűbb technológiával felszerelt baromfitartó telepet építettek 860 millió forintos beruházásból Izsákon. A telep létrehozásával a helyi mezőgazdaság színesítése mellett új munkahelyeket is teremtettek a Bács-Kiskun megyei városban. Az Innosped Kft. új, néhány hónapja a végleges használatbavételi engedélyt is megkapott baromfitartó telepének ünnepélyes átadóján elhangzott, hogy a három nevelőistállóból álló telep a vidékfejlesztési program 500 millió forintos pályázati forrásából, valamint önerőből és hitelből valósult meg.
A beruházás keretében megépült három 1200 négyzetméteres istálló, a hozzájuk tartozó kiszolgáló és szociális épületekkel, valamint a telepen belüli úthálózattal együtt. A telep automatizált baromfitartási technológiával felszerelt. Ez a 21. század legkorszerűbb automata etető, itató- valamint fűtés- és hűtéstechnológiai rendszerét tartalmazza – mondta Péli Dénes, az Innosped Kft. ügyvezetője. A baromfitartó telep 500 millió forint támogatási összegből, 250 millió forint hitelből és 110 millió forint önerőből készült el - írta az Agrárminisztérium.
A cégvezető hozzátette, hogy az istállók befogadóképessége összesen 70 ezer darab, míg a működés során a telep éves kapacitása 420 ezer darab baromfi lesz. Az Innosped Kft. új baromfitartó telepével színesedik Izsák és annak mezőgazdasága. Bővül a város iparűzési adóbevétele, valamint a telep létrehozásával új munkahelyeket is teremtettünk – mondta Péli Dénes.
Hirdetés
Biztonságos élelmiszer készül
Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára elmondta, hogy a magyar mezőgazdaság az egyik legszínesebb és legsokrétűbb agrárium Európában. Az ágazat ma hazánkban közel félmillió munkahelyet jelent a termelésben, a feldolgozásban, a takarmányiparban és mindazokban a hozzá kapcsolódó szektorban, ami friss és biztonságos élelmiszert állít elő.
Az államtitkár szerint 2010 óta 65 százalékkal sikerült növelni a magyar mezőgazdaság termelését. A következő években hazánkban és Európában is egy körülbelül 5 százalékos termelésnövekedést várunk, mert el tudjuk adni a baromfit, jó szakembereink vannak, jó a genetikai potenciál, a fajtaszerkezet és a takarmányozási háttér is. Ahhoz pedig, hogy ez működjön, tőkét, pénzt kell betenni ebbe a szektorba és a magyar kormány ebben partner – emelte ki Feldman Zsolt. További részleteket és képgalériát ide kattintva lehet megtalálni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés