9 aktuális tanács a jó kukoricatermés érdekében!
A kukorica termesztéséhez és a kezdeti növekedési szakaszban javasolt tanácsokról is olvashatott már a Magron. Ezúttal partnerünk, Szieberth Dénes, a Magyar Kukorica Klub elnöke arról ír, hogy aktuálisan milyen veszély fenyegetheti a kukoricát, és mire érdemes odafigyelni, ha jó terméshozamot szeretnénk elérni.
1. Rajzik a kukoricamoly - kérje ki növényvédő szakember véleményét az optimális védekező beavatkozás időpontjának meghatározására! Ha szükséges és megfelelő az egybeesés, össze lehet hangolni a kukoricabogár imágója elleni védekezéssel.
2. Ha még nem tette meg, a későbbi vetésekben is pótolja a hiányzó nitrogént - a kukorica legintenzívebb nitrogénfelvételi időszaka most következik, ne hagyja éhezni!
Hirdetés
3. Megfelelő összetételű levéltrágyákkal javítható a kukorica tápanyagfelvétele, megkönnyíthető számára a stressz-időszakok átvészelése.
4. Szél- és jégverés után használjon gombaölőszeres permetezést a golyvásüszög ellen!
5. A kukorica legérzékenyebb csőbetegségekkel szembeni fertőzési időszaka (fuzáriumok, aspergillus, golyvásüszög) a friss bibés állapot. Ekkor támadnak legintenzívebben a fertőzési hajlamot növelő rovarkártevők is. Ezért készüljön fel a csőbetegségek és rovarkártevők elleni hatékony védekezésre! Záporos-zivataros periódusok fokozzák a fertőzési veszélyt!
6. Mindig figyelje a különböző vetőmag tételek, hibridek és elővetemények reakcióját/hatását az állomány fejlődésére. Fontos következtetéseket vonhat le az operatív beavatkozásokra, és a jövőbeni döntésekre is!
7. A június első fele, sok helyütt az egész június az ország jelentős részén száraz és forró volt, ez még egy indok arra, hogy táplálja és gondozza a kukoricát! Az egészséges kukorica hasznosítja leghatékonyabban a rendelkezésre álló feltételeket. A zárt állomány védi a talajnedvességet a felesleges elpárolgástól. Ne feledje: az a hasznos víz, amely a növényen keresztül távozik a talajból!
8. Már most készüljön a jövő évi hibridválasztásra - sok jóból kell kiválasztania a legmegfelelőbbet!
9. Tartson határszemléket! Hívja meg a szomszédot és távolabbi gazdatársait is. Hiszen az irigység a legjobb szemorvos!
Cél tehát, hogy minden elvetett kukoricaszemből termő növény fejlődjön. Ám ezt nem szabad magára hagyni, a fentebb is említett hasznos tanácsokat érdemes megfogadni a magasabb terméshozam érdekében.
Olvasna további jó tanácsokat még? Az első részért kattintson ide, a másodikat pedig itt olvashatja el.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés