A Bayer vegyipari konszern bejelentette, hogy az ellentmondásos gyomirtó szer, a glifozát alternatíváját kívánja kifejleszteni, ahogy azt Bill Anderson vezérigazgató nemrégiben közölte a „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” német lapnak adott nyilatkozatában. Az új termék várhatóan 2028-ban jelenik meg a piacon.

A Bayer jelenleg a glifozát alternatívájának kifejlesztésén dolgozik, amely hatóanyaga a Rounduphoz gyomirtó szerekéhez hasonló. Anderson szerint az új anyag növényi tesztelés alatt áll, és a tervek szerint 2028-ra lesz elérhető a piacon. Anderson kijelentette: „Célunk, hogy az új terméket 2028-ban piacra hozzuk”, méltó módon a vegyszeres növényvédelemben harminc éven át megvalósított úttörő innovációhoz.

A Bayer szerint az új „zöldebb” gyomirtó ugyanazokkal a permetezési technikákkal alkalmazható, mint a meglévő gyomirtó szerek, például a glifozát. (Fotó: Pixabay)

Széles spektrumú akció

Jan Cees Bron, a Bayernek a Benelux államok kommunikációért, közügyekért, tudományért és fenntarthatóságért felelős vezetője, hangsúlyozza, hogy az új terméket a glifozát alternatívájának kell tekinteni, és potenciálisan csökkentheti annak használatát.

Hozzáteszi, hogy az új gyomirtó várhatóan széles spektrumot fog lefedni, és kezdetben szójabab termesztésénél vezetik be, majd később más növényekre, például kukoricára és gabonafélékre is kiterjesztik. Azt, hogy a termék olyan hatékony lesz-e, mint a glifozát az olyan kihívást jelentő évelő gyomok ellen, a Bayer egyelőre nem árulta el.

30%-kal csökkenti a környezetterhelést

A Bayer arra számít, hogy az új terméknek kedvező biztonsági és fenntarthatósági profilja lesz, összhangban a Bayer fenntarthatósági céljaival, hogy 2030-ra 30%-kal csökkentse a növényvédelem környezeti hatását.

Növekvő nyomás a glifozátra

A Bayer jelenleg olyan személyekkel áll perben, állítólag a Roundup használata miatt szenvednek rákos megbetegedésben. Az Egyesült Államokban esetek tízezreiben kérnek kártérítést állítólagos egészségkárosodásért. E költségek potenciális kezelésére a Bayer 2023 végére 6,3 milliárd dollárt különített el. Az emberekre és a környezetre gyakorolt ​​lehetséges káros hatások miatti aggodalmak ellenére az Európai Bizottság a közelmúltban úgy döntött, hogy további tíz évre engedélyezi a glifozát használatát.

(Forrás: futurefarming.com)

Megosztás

További híreink

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás