A Botiga két hatóanyag (piridát, mezotrion) gyári kombinációját tartalmazó korszerű OD formulációval rendelkező posztemergens kukorica gyomirtószer. A piridáta gyakorlatban használt hatóanyagokétól eltérő hatásmechanizmussal rendelkezik. Ennek köszönhetően valódi segítséget jelenthet a kukoricatermesztők számára. A piridát sem szisztémikus, sem talajon keresztüli hatással nem rendelkezik. Lipofil tulajdonságának köszönhetően viszont gyorsan és könnyen behatol a kutikulába, de tovább nem mozog a növényen belül. A permetezést követően a gyomnövények látványos hervadásnak indulnak. A levél szélétől kezdődően beszáradnak és a gyomnövény pusztulása hamarosan bekövetkezik. Kukoricában 6 leveles állapotáig javasoljuk a kijuttatását, 2-4 leveles fejlettségű egynyári kétszikűek ellen. A Botiga nagyon jól írtja a libatopféléket, a disznóparéjféléket, a porcsin keserűfüvet, a csattanó maszlagot, a selyemmályvát és a parlagfüvet is. Nagyon jó hatással rendelkezik néhány mostanában felszaporodó gyomnövény ellen, mint az egynyári szélfű, a varjúmák vagy a mandulapalka.

A kombinációban lévő mezotrion pedig talajon keresztüli tartamhatást biztosít számos magról kelő kétszikű ellen, a megfelelő bemosó csapadék függvényében.

Botiga felhasználása takarmány és csemegekukoricában

A Botiga kijuttatását a kukorica kelése után (posztemergensen), annak 2-6 leveles állapota között javasoljuk 0,75-1,0 liter/ha dózisban. A megcélzott magról kelő kétszikű gyomnövények 2-4 leveles fejlettségi állapotban legyenek a permetezéskor. Csemegekukoricában a készítmény használatára vonatkozóan a felhasználás előtt a fajtafenntartó véleményét is ki kell kérni.

Botiga (1 l/ha) hatékonysága 10 nappal a kezelés után (Tompa 2020.06.09.)

Hazai és nemzetközi kísérleti eredmények azt mutatják, hogy a Botiga-val végzett kezelések hatékonyak a kukorica legfontosabb magról kelő kétszikű gyomnövényei ellen.

Amennyiben magról kelő és évelő egyszikű gyomnövények ellen is szükséges védekezni, akkor a Botiga Extra (Botiga + Samson Extra 6 OD) csomagunk használatát javasoljuk.

Míg, ha a kezelendő területen évelő egy- és kétszikű gyomnövények ellen is tervezünk védekezést, akkor a Botiga Extra + Kamba 480 (Botiga + Samson Extra 6 OD + Kamba 480) csomag használata az ideális megoldás. A Botiga Extra és a Botiga Extra+ Kamba 480 csomagajánlatunk egyaránt 10 hektáros egységekben vásárolható meg.

használatának előnyei

  • Gyors hatás (7-10 nap)
  • Széles gyomspektrum magról kelő kétszikűek ellen
  • Csemegekukoricában is felhasználható
  • Két eltérő hatásmechanizmusú hatóanyag gyári kombinációja (Rezisztencia menedzsment)
  • Korszerű OD formuláció

Tegye próbára Ön is!

További információt olvashat termékeinkről honlapunkra látogatva:

Az Ön partnere a növényvédelemben

Németh Tamás
Szakmai vezető
www.belchim.hu

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás