A disszemináció lényege, a sikeres agrár projekt elvárásai
Kedves Olvasóim!
Nagyon köszönöm, hogy számtalan választ és elgondolást küldtek arra a korábban feltett kérdésemre, hogy mit jelent az Önök számára a disszemináció. Volt, aki konkrét disszeminációs tervet is küldött, hogy ő hogyan csinálta egy adott pályázatnál ezt a fajta kommunikációt (megjegyzem, hogy kiváló munkát végzett), a többség azonban inkább felesleges nyűgnek, a pályázat kiírója részéről újabb, nem a szakmaisághoz illeszkedő elvárásnak vélte a disszeminációt. Az alábbiakban szeretném elmagyarázni, hogy miért szükséges a disszemináció.
Nos, érdemes abból kiindulnunk, hogy mik a pályázat kiírójának az elvárásai.
Egyfelől szeretne minél biztosabb lenni abban, hogy az általa pénzügyileg is támogatott projekt/pályázat biztosan sikeres lesz. Ennek érdekében a pályázóktól különböző biztosítékokat kér, mint pl.: korábbi évek pénzügyi eredményei, hasonló témában, korábban sikeresen zárt pályázatok beszámolói, az adott pályázatban részt vevő személyek/szervezetek szakmai kompetenciái, pénzügyileg is reálisnak tűnő elképzelés a projekt fenntarthatóságára, a sikerességet számszerűsítő mutatószámok szerepeltetése, a pályázó eredményeit bemutató sajtómegjelenések bemutatása.
Hirdetés
Másfelől az esetek egy jelentős részében a pályázat kiírójának is vannak beszámolási kötelezettségei, illetve a saját kommunikációs stratégiájában világosan és egyértelműen megfogalmazott célja az, hogy ő is sikeresnek, eredményesnek, fejlődőképesnek mutatkozzék, aki/ami a tényleg jó és egyben jól kommunikálható, vagy kommunikáló ügyekhez, pályázatokhoz és pályázókhoz adja a nevét.
Megértem azoknak a véleményét, akik úgy érvelnek, hogy a disszeminációra fordított pénzből eredményesebbé lehetne tenni a pályázatot, mert pl. néhány személlyel többnek lehetne munkahelyet teremteni, jobb/több gépet lehetne venni, vagy éppen komplexebb, illetve igényesebb ipari épület felújítást lehetne végezni. Ilyen értelemben a disszemináció valóban feleslegesnek tűnhet.
Ahhoz azonban, hogy egy projekt eredményeiről (sikereiről) szóló információk eljussanak minden érintetthez, illetve egy nagyobb közvélemény is elismerje azt a teljesítményt és munkát, amit a pályázati pénzek felhasználásával a projekttagok elértek, szükség van megfelelő kommunikációra. A következőkben a disszemináció célcsoportjairól és a disszemináció tervezéséről fogok írni. Kérdéseiket természetesen továbbra is szeretettel várom!
Dr. Kollár Csaba
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés