Jól indult az év a magyarországi álláspiacon 2021-ben. A Profession.hu első negyedéves jelentése szerint egyáltalán nem érte a 2020 márciusihoz hasonló sokként a magyar munkaerőpiacot a koronavírus második és harmadik hulláma. Már tavaly év végén a stabilizálódás jelei látszottak, és 2021 első negyedévét is ez a tendencia jellemezte. Nógrád és Baranya megyében például különösen nagyot nőtt a feladott álláshirdetések száma. Arról is beszámoltak, mi a helyzet a mezőgazdaságban az állások terén.

A Pénzcentrum írta meg, hogy kedvezően alakulnak 2021 első negyedévének mutatói 2020 első 3 hónapjának eredményeivel összevetve. 2020 negyedik negyedéve már a válságból kilábalás egyértelmű jeleit mutatta fokozatosan emelkedő hirdetésszámokkal. Ez a tendencia pedig 2021 első negyedévében is kitartott a koronavírus harmadik hulláma és a korlátozások ellenére is – derül ki a Profession.hu friss, első negyedéves jelentésének adataiból.

Népszerűek a mezőgazdasághoz kapcsolódó állások a Profession első negyedéves jelentése szerint - Fotó: Magro.hu, CSZS, Érsekvadkert

Nőtt az állások iránt érdeklődő regisztráltak száma

Az állásportálon a regisztrált felhasználók száma 2020 első negyedévéhez képest 13 százalékkal nőtt. A feltöltött önéletrajzok száma 27 százalékos emelkedést mutat. 2020 első negyedévéhez képest az álláskeresők is jóval több lehetőségből válogathatnak, hiszen a vállalatok nagy hányada 2021-ben már bővülésben gondolkodik – mondta Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési igazgatója a biztató jeleket álláskeresői és hirdetői oldalról egyaránt.

Növekvő hirdetésszám

A tavalyi év azonos időszakához képest 7 százalékkal több hirdetést adtak fel a hazai cégek. A megyék közül Nógrádban és Baranyában adták fel a legtöbb álláshirdetést. Ezekben a megyékben hagyományosan kevés új pozíciót hirdetnek meg, most azonban növekedésben az elsők. Baranya megyében 59 százalékkal, Nógrád megyében pedig 78 százalékkal nőtt a betölthető állások száma. A legnagyobb növekedést a feladott új hirdetések számában Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a vendéglátás és idegenforgalom, a bank és biztosítás, a marketing-média-PR, az építőipar és a mérnök kategóriákban regisztrálták 2020 első negyedévével összehasonlítva. Komárom-Esztergom megyében a jog, az egészségügy és gyógyszeripar, az oktatás-kutatás, az ügyfélszolgálat, valamint a mezőgazdaság voltak a legjobban növekvő kategóriák. Győr-Moson-Sopron megyében IT üzemeltetés-telekommunikáció, mezőgazdaság, gyártás-termelés, bank és biztosítás, illetve ügyfélszolgálati területekre kerestek több munkavállalót, mint egy éve - közölte a szakember.

Fejér megyében a marketing-média-PR, az oktatás-kutatás, az építőipar, az IT programozás-fejlesztés és a mérnök munkakörökben meghirdetett állások száma nőtt meg. Veszprém megyében a jog, a marketing-média-PR, az adminisztráció, az építőipar és az IT programozás-fejlesztés voltak hirdetői oldalról a legjobban növekvő területek.

Emelkedő jelentkezésszám

A jelentkezések száma 16 százalékkal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest. A legmagasabb arányban Szabolcs-Szatmár-Bereg (65 százalék), Nógrád (64 százalék) és Komárom-Esztergom (49 százalék) megyékben nőtt az álláshirdetésekre jelentkezők száma. A legnagyobb csökkenést Tolna megyében regisztrálták (-2 százalék), Hajdú-Bihar megyében pedig stagnált a jelentkezőszám. Az ország minden más táján növekedés volt tapasztalható.

Az álláskategóriákat tekintve a tavalyi év első negyedévéhez képest jelentős növekedés látszik az egy álláshirdetésre eső jelentkezésszámokban az ügyfélszolgálat (48 százalék), a szakmunka (31 százalék), a fizikai munka (26 százalék), az adminisztráció (24 százalék) és az üzleti támogató központok (12 százalék) területén.

A mezőgazdasághoz kapcsolódó állások népszerűek

Megyei bontásban Borsod-Abaúj-Zemplén megyében sorrendben a mezőgazdaság, a HR, az IT programozás-fejlesztés, a cégvezetés-menedzsment és a marketing-média-PR kategóriákban ugrott meg az egy álláshirdetésre jelentkezők száma a tavalyi év azonos időszakához képest. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a pénzügy-könyvelés, építőipar, ügyfélszolgálat, szakmunka és gyártás-termelés, Komárom-Esztergom megyében pedig az IT programozás-fejlesztés, a marketing-média-PR, a mezőgazdaság, az IT üzemeltetés és telekommunikáció, valamint az üzleti támogató központok vonzottak több jelentkezőt, mint egy évvel korábban.

Győr-Moson-Sopron megyében a mezőgazdaság, az oktatás-kutatás, a cégvezetés-menedzsment, az ügyfélszolgálat és az IT programozás-fejlesztés területén volt számottevő a jelentkezőszámok növekedése. Fejér megyében a marketing-média-PR, a HR, az IT programozás-fejlesztés, az egészségügy-gyógyszeripar és a közigazgatás, míg Hajdú-Bihar megyében pedig az oktatás-kutatás, az üzleti támogató központok, a bank-biztosítás, az IT üzemeltetés-telekommunikáció és az adminisztráció területén jelentkeztek jelentősen többen a meghirdetett állásokra, mint egy évvel korábban - írták.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás