A Huminisz Kft. évtizedes tapasztalatokkal rendelkezik a huminsavas növénykondicionálás területén. A piac egyik meghatározó szereplőjeként fontos feladatának tekinti, hogy a termelőket szakmailag hiteles információval lássa el a Huminisz-technológia hatásáról és hatékonyságáról. Termelőknél (nagyüzemi és kisüzemi), valamint kutatóintézetekben (kisparcellás) végzett kísérletekben az ország mintegy 50 helyszínén történik értékelés. Az üzemi tesztek terméseredményei áttekinthetők honlapunkon: http://www.huminisz.hu/eredmenyek.htm A kukorica értékelését a teszthelyszíneken legkorábban a növénykondicionáló- és lombtrágyakezelést követő két hét múlva végeztük. Erre az időpontra jelentkezik már a huminsavak és a kiadott illetve felvett tápelemek tömegnövelő hatása. Az elmúlt két évben négy helyszínen végeztünk fenometriai (a növényi paramétereket vizsgáló) méréseket. Ezek eredménye a következő volt:
* a kontroll terület eredményéhez (100%) viszonyítva
Az eredmények jól mutatják, hogy a magasságra és a szárátmérőre a kezelésnek nem volt hatása, viszont a biomassza tömege mind a gyökérnél, mind a termésnél (cső) megnövekedett. 2017-ben termelő partnereink több helyen állítottak be ún. hozamkísérleteket vagy üzemi kontroll-lal vagy kezeletlen kontroll-lal. Itt nem végeztünk fenometriai méréseket, hanem a mennyiségi- és minőségi terméseredményeket kaptuk meg, illetve a megtérülési értéket számítottunk (http://www.huminisz.hu/eredmenyek.htm).
A Huminisz technológiával kezelt és a kontroll terület hozamát, a Huminisz technológia kontrollhoz viszonyított hatását, és Huminisz technológia 42.000 Ft/tonna kukorica árral számolt megtérülését mutatja
A kezelések hatása a kontrollhoz viszonyítva a legtöbb esetben a táblán nem látható, ellenben mérhető, és statisztikai módszerekkel a különbség pontosan meghatározható. Cégünk az elmúlt években nagy figyelmet fordított arra, hogy készítményeinek hatását olyan szakemberrel és módszerrel vizsgálja, amelyek megbízható és reális képet mutatnak a termékek teljesítményéről. Ezek segítséget nyújtanak a jövőben a termelőinknek akkor, amikor a Huminisz növénykondícionálóinak és lombtrágyáinak felhasználásáról kell döntsenek.
A Huminisz technológiával kezelt területről származó növények gyökértömege 25%-kal volt nagyobb, mint a kontroll területé (Újszilvás, 2017)
Napraforgó
A napraforgó olyan növény, amely minden szükséges anyagot (tápanyag, víz, fény) agresszív módon megszerez magának. A termésnövelő és biostimulátor- kezelésekre emiatt is igen jól reagál. Az elmúlt években végzett fenometriai méréseink a már korábban leírtakat támasztották alá, azaz a jobb tápanyaghasznosítás miatti tömegnövekedést igazolták vissza, de a többi növénytől eltérően sokkal nagyobb mértékben:
* a kontroll terület eredményéhez (100%) viszonyítva
A grafikonból látható, hogy a már korábban leírtak igazolódnak, azaz a tömegnövekedés szignifikánsan jobb a Huminisz-technológiával (huminsavak) kezelt területen. A napraforgó esetében meglátásunk szerint még fontosabb, hogy például a bórtartalmú lombtrágyakezelést feltétlenül ki kell egészíteni olyan készítményekkel, amelyek a növény intenzívebb tápanyagfelvételét kiszolgálják. Az eredmények azt is igazolták, hogy a huminsavak a tápanyagok felvételét, hasznosulását (hozamfokozó keláthatás) is nagy mértékben segítik.
A partnereinknél 2017-ben beállított ún. hozamkísérletek bizonyították, hogy közgazdaságilag is jó döntés a Huminisz-technológia alkalmazása. A Huminisz-technológia megtérülésének értéke 2-11 között változott.
A 2011 és 2016 között beállított üzemi hozamkísérletek eredményei azt mutatják, hogy a Huminisz-technológia hat év és közel húsz termőhely átlagában 10%-kal magasabb hozam elérését tette lehetővé a partner gazdaságok számára. A vizsgált tesztekben az általunk javasolt kezelések megtérülése 6,7-szeres volt.
A Huminisz technológia hatása a napraforgó hozamára (2017)
Napraforgó üzemi tesztek eredményei termőhely szerint (2011-2016)
2017-ben Héderváron a Lajtamag Kft-nél beállított tesztben a vizsgált paraméterek közül a tápanyagfelvétel minőségét jelző zöldtömegen mérhettük le a Huminisz-technológia hatását. A kezelt részről gyűjtött minták (virágos hajtáscsúcs) tömege 10%-kal volt magasabb, mint a kezeletlen területről szedett minták esetében (lásd fotó). Tovább a részletekre: www.huminisz.hu (x)

Megosztás

További híreink

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás