A Huminisz Kft. évtizedes tapasztalatokkal rendelkezik a huminsavas növénykondicionálás területén. A piac egyik meghatározó szereplőjeként fontos feladatának tekinti, hogy a termelőket szakmailag hiteles információval lássa el a Huminisz-technológia hatásáról és hatékonyságáról. Termelőknél (nagyüzemi és kisüzemi), valamint kutatóintézetekben (kisparcellás) végzett kísérletekben az ország mintegy 50 helyszínén történik értékelés. Az üzemi tesztek terméseredményei áttekinthetők honlapunkon: http://www.huminisz.hu/eredmenyek.htm A kukorica értékelését a teszthelyszíneken legkorábban a növénykondicionáló- és lombtrágyakezelést követő két hét múlva végeztük. Erre az időpontra jelentkezik már a huminsavak és a kiadott illetve felvett tápelemek tömegnövelő hatása. Az elmúlt két évben négy helyszínen végeztünk fenometriai (a növényi paramétereket vizsgáló) méréseket. Ezek eredménye a következő volt:
* a kontroll terület eredményéhez (100%) viszonyítva
Az eredmények jól mutatják, hogy a magasságra és a szárátmérőre a kezelésnek nem volt hatása, viszont a biomassza tömege mind a gyökérnél, mind a termésnél (cső) megnövekedett. 2017-ben termelő partnereink több helyen állítottak be ún. hozamkísérleteket vagy üzemi kontroll-lal vagy kezeletlen kontroll-lal. Itt nem végeztünk fenometriai méréseket, hanem a mennyiségi- és minőségi terméseredményeket kaptuk meg, illetve a megtérülési értéket számítottunk (http://www.huminisz.hu/eredmenyek.htm).
A Huminisz technológiával kezelt és a kontroll terület hozamát, a Huminisz technológia kontrollhoz viszonyított hatását, és Huminisz technológia 42.000 Ft/tonna kukorica árral számolt megtérülését mutatja
A kezelések hatása a kontrollhoz viszonyítva a legtöbb esetben a táblán nem látható, ellenben mérhető, és statisztikai módszerekkel a különbség pontosan meghatározható. Cégünk az elmúlt években nagy figyelmet fordított arra, hogy készítményeinek hatását olyan szakemberrel és módszerrel vizsgálja, amelyek megbízható és reális képet mutatnak a termékek teljesítményéről. Ezek segítséget nyújtanak a jövőben a termelőinknek akkor, amikor a Huminisz növénykondícionálóinak és lombtrágyáinak felhasználásáról kell döntsenek.
A Huminisz technológiával kezelt területről származó növények gyökértömege 25%-kal volt nagyobb, mint a kontroll területé (Újszilvás, 2017)
Napraforgó
A napraforgó olyan növény, amely minden szükséges anyagot (tápanyag, víz, fény) agresszív módon megszerez magának. A termésnövelő és biostimulátor- kezelésekre emiatt is igen jól reagál. Az elmúlt években végzett fenometriai méréseink a már korábban leírtakat támasztották alá, azaz a jobb tápanyaghasznosítás miatti tömegnövekedést igazolták vissza, de a többi növénytől eltérően sokkal nagyobb mértékben:
* a kontroll terület eredményéhez (100%) viszonyítva
A grafikonból látható, hogy a már korábban leírtak igazolódnak, azaz a tömegnövekedés szignifikánsan jobb a Huminisz-technológiával (huminsavak) kezelt területen. A napraforgó esetében meglátásunk szerint még fontosabb, hogy például a bórtartalmú lombtrágyakezelést feltétlenül ki kell egészíteni olyan készítményekkel, amelyek a növény intenzívebb tápanyagfelvételét kiszolgálják. Az eredmények azt is igazolták, hogy a huminsavak a tápanyagok felvételét, hasznosulását (hozamfokozó keláthatás) is nagy mértékben segítik.
A partnereinknél 2017-ben beállított ún. hozamkísérletek bizonyították, hogy közgazdaságilag is jó döntés a Huminisz-technológia alkalmazása. A Huminisz-technológia megtérülésének értéke 2-11 között változott.
A 2011 és 2016 között beállított üzemi hozamkísérletek eredményei azt mutatják, hogy a Huminisz-technológia hat év és közel húsz termőhely átlagában 10%-kal magasabb hozam elérését tette lehetővé a partner gazdaságok számára. A vizsgált tesztekben az általunk javasolt kezelések megtérülése 6,7-szeres volt.
A Huminisz technológia hatása a napraforgó hozamára (2017)
Napraforgó üzemi tesztek eredményei termőhely szerint (2011-2016)
2017-ben Héderváron a Lajtamag Kft-nél beállított tesztben a vizsgált paraméterek közül a tápanyagfelvétel minőségét jelző zöldtömegen mérhettük le a Huminisz-technológia hatását. A kezelt részről gyűjtött minták (virágos hajtáscsúcs) tömege 10%-kal volt magasabb, mint a kezeletlen területről szedett minták esetében (lásd fotó). Tovább a részletekre: www.huminisz.hu (x)

Megosztás

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás