A dán állampolgároknak kétharmaddal kellene csökkenteniük húsfogyasztásukat, és zöldségekkel kellene helyettesíteniük azt, hogy az ország elérje 2030-ra kitűzött éghajlati céljait – derül ki a Reuters által lefordított jelentésből, amelyet egy dán kormányzati tanácsadó készített. A dán kormánynak 2030-ra az 1990-es szint 30%-ára kellene csökkentenie a szén-dioxid-kibocsátást.

Ahhoz, hogy elérjék ezt a célt, a kormánynak meg kellene adóztatnia a marhahúst és más, nagy kibocsátású élelmiszereket – ajánlotta a Reuters tudósítása szerint a Dán Éghajlatváltozási Tanács (DCCC) a 2023-as helyzetjelentésében (Status Report 2023). A szervezet, amely a dán kormány független tanácsadója, javasolta a mezőgazdasági kibocsátások megadóztatását a marhahústermelés visszaszorítása érdekében. (Kapcsolódó: A kék állam új klímapolitikát vezet be, és a gázárak máris az egekbe szöknek: Blue State Is Imposing A New Climate Policy And Gas Prices Are Already Skyrocketing).

A dánok átlagosan nagyjából 2,2 kiló húst esznek hetente, és ennek csökkentése a tanácsadó által ajánlott, nagyjából 0,75 kilós szintre, a Reuters szerint évente 2,6-3,9 millió tonna szén-dioxiddal egyenértékű kibocsátást takarítana meg (Fotó: Pixabay)

Az új jelentés 33%-os adót javasol a marhahúsra, amelynek nagyobb a szén-dioxid-kibocsátása, mint más húsféléknek – mondta Peter Mollgaard, a DCCC elnöke a Reutersnek. A dánok több mint kétszer annyi húst és tejterméket fogyasztanak, mint a világátlag – jelentette a Reuters a DCCC-re hivatkozva.

A dánok átlagosan nagyjából 2,2 kiló húst esznek hetente, és ennek csökkentése a tanácsadó által ajánlott, nagyjából 0,75 kilós szintre, a Reuters szerint évente 2,6-3,9 millió tonna szén-dioxiddal egyenértékű kibocsátást takarítana meg. Ez a szén-dioxid-kibocsátás 4-6%-os csökkenését jelentené.

A jelentés a kibocsátás csökkentését javasolta a szél- és napenergia-ipar támogatásával, valamint a háztartásokban a gázkazánok leállításával is –  írja a Reuters.

A DCCC nem reagált azonnal a Daily Caller News Foundation megkeresésére.

(Forrás: dailycaller.com)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás