Továbbképzést hirdet a húsgalamb-tenyésztés iránt érdeklődők számára a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A januárra tervezett szakmai program az egyetemi alapképzésben oktatott haszongalamb-tenyésztés tantárgy tematikájára épül.

Az értékmérőktől a tartástechnológián, a takarmányozáson, a különböző fajtákon és a genetikai ismereteken keresztül egészen az állategészségügyi ismeretekig, a húsgalambtenyésztés minden tényezőjére kiterjed a debreceni agrárkar 2019 januárjára tervezett továbbképzése.

Húsgalamb tenyésztői képzést indít a Debreceni Egyetem

Állattenyésztő hallgatóink egy féléves tantárgy keretében tanulnak minderről, amit előzőleg élettani, állategészségtani, takarmányozástani, tartástechnológiai és állattenyésztési ismeretekkel alapoznak meg. A tenyésztőknek hirdetett, 15 órás továbbképzésen mindezt ötvözzük

– összegezte a tematikát előzetesen Posta János, Állattenyésztési Tanszék adjunktusa.

A kar oktatói-kutatói közül többen gyakorló galambtenyésztők, ők is bekapcsolódnak a továbbképzésbe, illetve a speciális ismereteket a területek szakemberei (például takarmányozási szakember, állatorvos,…) oktatják majd.

Képzésünk kapcsolódik az Agrárminisztérium napokban bejelentett nemzeti húsgalambprogramjához, amihez várják a tenyésztők jelentkezését. Ahogy Nagy István miniszter is elmondta, a galambászat nem igényel költséges nagyüzemi felszerelést, visszahozza a háztáji állattartást a vidéki portákra és ezzel a termelők utánpótlását is bővítheti – emelte ki Posta János.

A galambászatnak nagy hagyományai vannak Magyarországon, az Alföldön mindig jellemző volt, de mára itt is drasztikusan visszaesett a termelés, a vágógalamb-előállítás. Békés és Hajdú-Bihar megyékben működnek még néhány száz páros tenyészetek. A nemzeti program beindításától a tenyésztők számának növekedését várják, figyelembe véve, hogy a galambhús világszerte keresett és jól jövedelmező termék.

Prémium élelmiszerről van szó, ára a boltokban eléri a kilónkénti négyezer forintot. Nem elhanyagolhatók élettani hatásai sem: magas a fehérjetartalma, könnyen emészthető. Azt gondolom, a galambhúshoz kapcsolódóan a termékfejlesztés is izgalmas lehetőségeket rejthet még a jövőben – tette hozzá a szakember.

A Debreceni Egyetem agrárkara továbbképzést hirdet 2019. január 30-31. között, jelentkezni a http://regisztracio.unideb.hu felületen (Húsgalamb tenyésztői képzés) lehet.

A képzés tematikája itt érhető el.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás