A húsgalambtenyésztés felfuttatását a Debreceni Egyetem is támogatja új képzésével
Továbbképzést hirdet a húsgalamb-tenyésztés iránt érdeklődők számára a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. A januárra tervezett szakmai program az egyetemi alapképzésben oktatott haszongalamb-tenyésztés tantárgy tematikájára épül.
Az értékmérőktől a tartástechnológián, a takarmányozáson, a különböző fajtákon és a genetikai ismereteken keresztül egészen az állategészségügyi ismeretekig, a húsgalambtenyésztés minden tényezőjére kiterjed a debreceni agrárkar 2019 januárjára tervezett továbbképzése.
Állattenyésztő hallgatóink egy féléves tantárgy keretében tanulnak minderről, amit előzőleg élettani, állategészségtani, takarmányozástani, tartástechnológiai és állattenyésztési ismeretekkel alapoznak meg. A tenyésztőknek hirdetett, 15 órás továbbképzésen mindezt ötvözzük
Hirdetés
– összegezte a tematikát előzetesen Posta János, Állattenyésztési Tanszék adjunktusa.
A kar oktatói-kutatói közül többen gyakorló galambtenyésztők, ők is bekapcsolódnak a továbbképzésbe, illetve a speciális ismereteket a területek szakemberei (például takarmányozási szakember, állatorvos,…) oktatják majd.
Képzésünk kapcsolódik az Agrárminisztérium napokban bejelentett nemzeti húsgalambprogramjához, amihez várják a tenyésztők jelentkezését. Ahogy Nagy István miniszter is elmondta, a galambászat nem igényel költséges nagyüzemi felszerelést, visszahozza a háztáji állattartást a vidéki portákra és ezzel a termelők utánpótlását is bővítheti – emelte ki Posta János.
A galambászatnak nagy hagyományai vannak Magyarországon, az Alföldön mindig jellemző volt, de mára itt is drasztikusan visszaesett a termelés, a vágógalamb-előállítás. Békés és Hajdú-Bihar megyékben működnek még néhány száz páros tenyészetek. A nemzeti program beindításától a tenyésztők számának növekedését várják, figyelembe véve, hogy a galambhús világszerte keresett és jól jövedelmező termék.
Prémium élelmiszerről van szó, ára a boltokban eléri a kilónkénti négyezer forintot. Nem elhanyagolhatók élettani hatásai sem: magas a fehérjetartalma, könnyen emészthető. Azt gondolom, a galambhúshoz kapcsolódóan a termékfejlesztés is izgalmas lehetőségeket rejthet még a jövőben – tette hozzá a szakember.
A Debreceni Egyetem agrárkara továbbképzést hirdet 2019. január 30-31. között, jelentkezni a http://regisztracio.unideb.hu felületen (Húsgalamb tenyésztői képzés) lehet.
A képzés tematikája itt érhető el.Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés