A John Deere örömmel mutatja be az AGRITECHNICA 2023 kiállításra tervezett, új standkoncepcióját, amellyel újabb lépést tesz az intelligens ipari vállalattá válás útján. A John Deere új stratégiájának bejelentése óta először mutatja be mindazokat a technológiai megoldásokat, amelyek mind a növénytermesztő, mind az állattenyésztő gazdák érdeklődésére számot tartanak.

Az AGRITECHNICA standon a fő európai termelési rendszerek – tejtermelés, állattenyésztés és gabona-termesztés – mellett megtekinthetők más gyártók, például a Lemken, a Xarvio és a Yara által gyártott eszközökis.

Azzal, hogy a John Deere helyet ad standján ezeknek a márkáknak is, azt szeretné üzenni a vegyes flottával rendelkező és különböző technológiákat alkalmazó gazdálkodóknak, hogy őket is szívesen látják, és számítanak rájuk.

Okos gazdaság, nagyobb nyereség

A John Deere „Okos gazdaság, nagyobb nyereség” mottójával összhangban a vállalat a legkiválóbb gyakorlati megoldásokat és termékeket kínálja a termelési ciklus egészére, betakarítástól betakarításig.

Az egyes fázisok során gyűjtött adatok a hozam növelésére szolgálnak a növényvédőszer- és műtrágyahasználat csökkentése mellett. A John Deere Operations CenterTM a feldolgozott adatok felhasználásával optimalizálja a termelési folyamatokat a gazdálkodók, tanácsadók és más érintettek számára.

Tejgazdaság és állattenyésztés

A John Deere a termelési ciklus minden egyes lépéséhez kínál technológiai megoldásokat, a szerves trágyázástól a vetésen, a kaszáláson és betakarításon át a szarvasmarhák takarmányozásáig.

Az AutoPathTM és a HarvestLabTM a John Deere két fő technológiai megoldása a tejgazdaságok és állattenyésztők számára. A HarvestLabTM érzékelő a trágya érzékelésével lehetővé teszi a tökéletes szerves trágyázást. Segítségével a szerves trágya sávos talajművelési technológiával juttatható a talajba a vetés előtt. Az AutoPathTM lehetővé teszi a vetőmagok pontos elhelyezését a trágyázott sávra a vetés során. A See & SprayTM technológia komoly megtakarítási lehetőségeket kínál a szükséges vegyszerek mennyiségének minimalizálásával.

Gabonatermesztés

A John Deere az AGRITECHNICA 2023 kiállításon bemutatja az egyes termelési lépések optimalizálását szolgáló technológiai újításokat az első talajmintavételtől kezdve a művelésen, a vetésen, a növényvédelmen és a trágyázáson át egészen a betakarításig.

A gabonaérzékelő technológia például betakarítás közben vizsgálja a termés minőségét. Az olaj- és fehérjetartalom mérése lehetővé teszi a minőség valós idejű nyomon követését közvetlenül a kombájnból betakarítás közben. A rögzített adatokból differenciált térképek készülnek, amelyek segítenek csökkenteni a műtrágyahasználatot.

Partnerkapcsolatok

Sok gazdaság vegyes gépparkot és többféle digitális megoldást használ. A John Deere számára fontos, hogy a John Deere Operations Center™ adatai könnyen integrálhatók és megoszthatók legyenek, ezért alakít ki új és hosszú távú együttműködéseket. Az AGRITECHNICA kiállításon olyan partnerek mutathatják be a termelési rendszerekeiket, mint a Xarvio és a Yara.

A John Deere nemcsak más digitális interfészek, hanem más gyártók felé is nyitott. Az AGRITECHNICA kiállításon először lesznek láthatóak más cégek, például a Joskin és a Lemken eszközeiés gépei a John Deere termelési rendszereiben.

John Deere Connected Support™ és viszonteladók

A John Deere gépek csatlakoztathatóságának és úttörő műszaki megoldásainak a megfelelő szerviz biztosít stabil hátteret. A Connected Support™ rendszer segítségével az üzemeltetési vezetők és a viszonteladók szükség esetén könnyen kapcsolódhatnak a szükséges géphez. Az esedékes kötelező karbantartások és az üzemzavarok időben, még az esetleges meghibásodás előtt észlelhetők. Ez csökkenti az állásidőt, és növeli a John Deere gépek üzemidejét. A forgalmazóknak kulcsfontosságú szerepe van mindebben, hiszen ők jelentik a kapcsolódási pontot a John Deere és az ügyfelek között. Ezért az AGRITECHNICA 2023 kiállításon reflektorfénybe kerülnek a forgalmazók. Az ügyfelek a helyszínen találkozhatnak közvetlen kapcsolattartójukkal, hogy egyéni megoldásokat találjanak a gazdaságuk termelési rendszeréhez.

A fenntarthatóság napjainkban

A John Deere standjánál lehetőség nyílik közvetlen eszmecserére a szakmabeliekkel. Stefan Vogelsang német gazdálkodó azt mutatja be, hogyan teljesítette a John Deere technológiájával „A termelőtől a fogyasztóig” EU-stratégiához kapcsolódó előírások követelményeit. A standon más gazdálkodók is elérhetők lesznek, akikkel megvitathatók a mezőgazdasági ágazat előtt álló aktuális kihívások.

(x)

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás