A klímakertészek egy zöldebb, fenntarthatóbb városért dolgoznak
A Bécsi Kertépítők- és Virágkötők céhmestere, Herbert Eipeldauer szerint napjainkban egyre fontosabbá válik a környezetvédelem elvét gyakorlatban is követni. Az Ausztriában tartott klímakertészeti továbbképzés pontosan egy ilyen mérföldkő, egy hatalmas lépés a környezettudatosság és a társadalom fenntarthatóbb jövője felé.
A környezetvédelem és a fenntarthatóság jegyében a bécsi kertépítők egy klímabarát kertészeti továbbképzésre hívták fel a figyelmet - írta a Greenfo. Eipeldauer büszkén vallja, hogy „a bécsi kerttervezők a klímabarát városok zöld építői”, mivel ez a folyamatos továbbképzést igénylő új szakterület fő feladatának a „zöldítést” tekinti, ami kedvezően járul hozzá a vegyszermentességhez és a mikroklíma javulásához.
A klímabarát kertészek főbb intézkedései közé tartozik a homlokzatok, tetők zöldítése, az öntözőrendszerek kiépítése vagy a csapadékvíz elvezetés. Ezeknek köszönhetően nem csak a mikroklíma javul, de jobb lesz a levegő és kevesebb a zaj. A tető- és homlokzatzöldítés eredményeképpen Bécs épületei is nagyobb védelmet kapnak a környezeti behatásoktól. További említésre méltó, forradalmi megoldásokat jelentenek az úgynevezett “járható zöld tetők”, az olyan átépített területek a házak tetején, amik zöldség- és gyümölcstermesztésre vagy akár méhészkedésre is alkalmasak, nem is beszélve a napelemes rendszer és a zöld tetők együttes működésének előnyeiről.
A klímakertészet interdiszciplináris, tudományterületeken átívelő szakterület, ahol a kertészet, építőipar és a technológia kéz a kézben jár. Ez a szoros, egymást kiegészítő, támogató együttműködés teszi lehetővé, hogy a kertépítők a városi területek éghajlati kihívásaira folyamatosan új, átfogó megoldásokat találjanak.
A képzés nem csak kertészeti szakemberek számára nyitott. A klímakertész gyakornoki programba való belépés bármikor lehetséges. Az érdeklődők a Bécsi Kertépítők Céhének honlapján tájékozódhatnak a részletekről.
További információ a klímaképzésről itt található.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO
A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.
Újdonságok a Pioneer® napraforgó-vetőmag kínálatában
A Pioneer® napraforgóvetőmag-portfólió 7-9 hibridből áll össze évről-évre, a gazdálkodói igényekre reagálva. A 2025-ös vetési szezonra 3 teljesen új hibrid áll a hazai termelők rendelkezésére, amely jelentős arány a Pioneer® hibridek számát figyelembe véve. Ezek a linolsavas P64LE280, a magas olajsavas P64HE188 és a szintén magas olajsavas P64HP630 hibridek. Mindezek említést érdemel még a P64LE185 hibrid, amely 2024-ben egy lépésben vált a legnagyobb zsákszámban értékesített Pioneer® napraforgóvá a vállalatunk értékesítési számait figyelembe véve, sikeresen váltva a méltán népszerű nagy elődöt, a P64LE25-öt.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 92 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés