Első helyen végzett hallgatói ötlet kategóriában a Debreceni Egyetem kéttagú csapata a NAK TechLab innovációs verseny országos döntőjében. A kormoránűző drón megoldásán dolgozó fiatalok azt remélik, hogy az ötletükből a közeljövőben működő, sokak által használt eszköz lesz. A részletek kidolgozásához segítséget elsősorban Mag Zoltántól, a Debreceni Egyetem Kancellária munkatársától, illetve egy hajdúszoboszlói haltenyésztéssel foglalkozó vállalkozótól kaptak, a NAK pedig agrárszakmai és üzletfejlesztési mentorálással támogatta őket.

7 hazai egyetem csapata jutott be a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab egyetemi ötletversenyének döntőjébe, amelyet Budapesten, a köztestület épületében tartottak. Ezen a résztvevők mezőgazdasághoz kapcsolódó találmányaikat mutatták be. Négy csapat ötlet, három pedig prototípus kategóriában adott elő a szakértőkből álló zsűrinek – írta az Unideb.hu.

A fiatalok abban bíznak, hogy a kormoránűző drón ötletéből a közeljövőben működő, sokak által használt eszköz lehet

A kormoránűző drón ötlete lett a legjobb a zsűri szerint

Az ötletek között az első helyet a debreceni egyetemi csapat,az AgroFly érdemelte ki. Ennek tagja, Joó Balázs, a DE Gazdaságtudományi Kar vidékfejlesztési agrármérnök szakos hallgatója mondta el, hogy még az ősszel született egy gondolata, amelyet társával, Harangi Rolanddal, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar növényorvos szakos hallgatójával fejlesztve olyan pilóta nélküli légi járművet terveztek, amely a halastavak halait pusztító kormoránok elűzését szolgálná. Az eszköz ezen felül a mezőgazdasági területek őrzésére is alkalmas lehet.

Így versenyeztek

A háromfordulós verseny döntőjében előbb 4 perces prezentációban az ötlet részleteit, majd a megvalósításához nélkülözhetetlen üzleti- és vállalkozási tervet kellett bemutatni. Ezt követően a zsűri villámkérdéseket tett fel a csapatoknak, melyek megválaszolására összesen két percük volt. A DE hallgatói mindkét részben remekül szerepeltek.

A találmány kialakításának további lépései

Sokat készültünk, és nehéz verseny volt, mások is nagyon jó, eredeti ötletekkel jelentek meg – mondta Joó Balázs. A fiatal ötletgazda arról is beszámolt, hogy a találmánynak egyelőre hiányzik a műszaki rajza, és nincs prototípusa. Ennek ellenére társával együtt abban bíznak, hogy sikerül olyan üzleti partnert találni, aki ebben lehetőséget lát. Így pedig a közeljövőben kézzel fogható, sokak által használt termékké válik a gondolat.

Megosztás

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás