Magyarország és Ausztria is először vett részt a CLIMMAR Traktorkereskedői Elégedettségi Index (DSI) kutatásában az idén. A felmérés, amelyet 2018 júniusában és júliusában készítettek, 14 szempontból vizsgálja a traktorkereskedők beszállítóikkal való elégedettségét. A Valtra a harmadik, a Fendt a második, a Kubota pedig az első helyen végezett a gépkereskedők visszajelzései alapján összeállított rangsorban. Az Agro Napló írta meg, hogy két újabb ország csatlakozott a Mezőgazdasági Gépkereskedők Európai Szövetségének (CLIMMAR) felméréséhez: Ausztriával és Magyarországgal így a válaszadó országok száma tízre nőtt. A további résztvevők Belgium, Dánia, az Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Lengyelország, Németország és Olaszország.
Már 10 országból érkeznek a független felmérés eredményei: a traktorkereskedők beszállítóikkal való elégedettségét méri a CLIMMAR Traktorkereskedői Elégedettségi Index (DSI) - képünkön a Kubota standja a Bábolnai Gazdanapokon
Az idei felmérés, melyet 2018 júniusában és júliusában készítettek, 14 szempontból vizsgálja a traktorkereskedők beszállítóikkal való elégedettségét:
  1. Márka népszerűsége és befolyása
  2. Traktor marketing
  3. Alkatrész marketing
  4. Szerviz és garancia
  5. Számítógépes szolgáltatások
  6. Reklám és terméktámogatási anyagok
  7. Adminisztrációs és fizetési feltételek
  8. Képzés
  9. Menedzsment
  10. Gyártói-kereskedői kapcsolatok
  11. A jövedelmezőséghez való hozzájárulás
  12. Javulás
  13. Finanszírozási ajánlatok
  14. Lopás elleni védelem
Az idei felmérést több, mint 1000 kereskedő töltötte ki és küldte vissza, ami a tavalyi évben regisztrált 1159 kitöltőhöz képest 19 százalékos visszaesés. Anne Fradier, a francia mezőgép kereskedőket tömörítő SEDIMA főtitkára, a DSI-felmérés végrehajtásának felelőse úgy véli, ez a csökkenés összefügg a kereskedők számának csökkenésével, valamint a kérdőív kiküldésének időpontjával (a korábban megszokott április helyett júniusban történt). A kitöltők alacsonyabb száma azonban semmilyen módon nem befolyásolja a felmérés eredményeit vagy jelentőségét - írja a cikk.
CLIMMAR Traktorkereskedői Elégedettségi Index (DSI): a 2018-as eredmények
Az összes márka és az összes szempont figyelembevételével számított átlagos elégedettségi index 0,1 ponttal, 12,7 pontra nőtt. Összességében a DSI enyhén emelkedő tendenciát mutat. Ugyanakkor az egyes márkák eredményei között jelentős eltérések voltak. Ezért fontos, hogy a kitöltésben résztvevő kereskedők megtekinthetik saját pontszámaikat is az egyes kategóriákban az adott szempont átlagához viszonyítva. A közzétett eredményekben kizárólag azok a traktorbeszállítók/traktormárkák szerepelnek, amelyeket legalább 4 ország kereskedői értékeltek.
Kubota traktorok a Bábolnai Gazdanapokon - ezzel a márkával a legelégedettebbek a gépkereskedők
Kubota traktorok a Bábolnai Gazdanapokon - ezzel a márkával a legelégedettebbek a gépkereskedők a 10 országra kiterjedő felmérés alapján
A Kubota a Fendt és a Valtra a dobogó sorrendje
Az előző évi DSI felméréshez képest nincs változás az első két helyen, újra a Kubota és a Fendt áll az élen, ezúttal holtversenyben 14,5 ponttal. A Kubota számára ez stagnálás tavalyhoz viszonyítva, a Fendt számára azonban 0,7 pontos növekedés az előző évben mért 0,6 pontos csökkenést követően.
A gépkereskedők visszajelzései alapján a Fendt ezüstérmes a CLIMMAR Traktorkereskedői Elégedettségi Index felmérésen
A további márkák, amelyek összességében javítottak tavaly elért pontszámukon a John Deere (+0,7), a Case IH (+0,6) és a Valtra (+0,5). Az előző évihez képest csökkent a Massey-Ferguson (-0,9), Deutz-Fahr (-0,4), New Holland (-0,3), Same (-0,3) és Claas (-0,2) márkákkal kapcsolatos elégedettség. A rendszer gyakorlati alkalmazása is fontos, amit az mutat, hogy a CLIMMAR azonnali párbeszédet kezdeményezett azokkal a beszállítókkal, amelyekkel a kereskedők kevésbé elégedettek.

Megosztás

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás